Sociálním službám rozdělí kraj 10 milionů korun

29.07.2020 22:19:27 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Sociálním službám rozdělí kraj 10 milionů korun

Deset milionů korun ze svého rozpočtu uvolní Liberecký kraj na pomoc sociálním službám. Tyto peníze zajistí chod organizací v prvních třech měsících následujícího kalendářního roku do doby, než jim přijde dotace z ministerstva.

Peníze obdrží neziskové organizace, za nimiž nestojí žádný zřizovatel. „Jsem rád, že jsme se postupem času dopracovali k tomuto systému, díky němuž nemusí poskytovatelé služeb být v nejistotě a mít peníze na provoz počátkem roku do té doby, než získají dotaci od státu. To je třeba až v březnu nebo dubnu," uvedl hejtman Martin Půta.

„V prosinci mívají obvykle organizace svůj příspěvek vyčerpaný a nedisponují rezervou, kterou by mohly použít na provoz v prvních měsících dalšího roku. Tudíž by některé služby musely omezit nebo dočasně zrušit. Proto jim Liberecký kraj už několik let pomáhá penězi ze svého rozpočtu. Původně se jednalo o pětimilionovou částku, nyní je to 10 milionů," doplnil Pavel Svoboda, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Celkem se na odboru sociálních věcí Krajského úřadu Libereckého kraje sešlo 101 žádostí o dotaci v celkové výši 22.929.367 korun. Čtyři z nich nesplnily podmínky a tak se desetimilionová částka rozdělí mezi 97 žadatelů napříč krajem. Jsou mezi nimi organizace věnující se terénním programům a odlehčovacím službám, nízkoprahová zařízení, poskytovatelé pečovatelských služeb i provozovatelé chráněného bydlení.

„Podporu obdrží například liberecká Oblastní charita nebo Advaita, Hospic svaté Zdislavy, organizace Maják z Hrádku nad Nisou, Fokus Liberec a Fokus Turnov, Tyfloservis, nízkoprahové zařízení Lampa z Mimoně či Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje," prozradil Svoboda.

Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Libereckého kraje navíc zavedl spravedlivější systém pro určení výše finanční podpory. Registrované sociální služby obdrží dotaci podle výše úvazků pracovníků v přímé péči a u některých služeb bude použito specifické bonifikační kritérium. V základní síti Libereckého kraje je nyní registrováno 238 sociálních služeb.

„Do budoucna se jeví jako nutné zajistit pro sociální organizace víceleté financování s jasným podílem státního rozpočtu a rozpočtů krajů a obcí," uzavřela statutární náměstkyně hejtmana pro ekonomiku, správu majetku a informatiku Jitka Volfová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

I letos pomůže kraj překlenout sociálním službám začátek příštího roku
Liberecký kraj chce rozšířit sociální služby pro potřebné
Sociální služby kraje získají letos státní podporu 728 milionů korun
Přepravu seniorů v Rokytnici nad Jizerou urychlí nový výtah
Turnovské Alzheimer centrum roste, klienty přivítá v lednu 2021
Seniorská obálka pomůže ve zdravotní tísni i v ohrožení života
Seniorská obálka urychlí pomoc osamělým starším lidem i v našem kraji
Dalších více než 6 milionů rozdělí kraj organizacím v sociální oblasti

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výzkum okáčů pokračuje v Krkonoších i letos

Návštěvníci východní části Krkonoš si možná v hřebenových partiích mezi chalupou Na Rozcestí a Luční boudou všimli modrých či oranžových plastových praporků, mávajících na ně z vysokohorských luk. Nezapomněli je tam neukáznění turisté, ani nejde o bojovou hru. Označují takzvané příčné transekty, které výzkumníci používají ke sledování okáčů. Více informací

V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020

Druhý srpnový víkend (od 7. do 9. srpna) bude v Turnově i letos patřit všem filmovým nadšencům! Tradiční dvounoční filmový maraton tak dá konečně zapomenout událostem předchozích měsíců a ačkoliv Hollywood letos vypustil letní sezonu, víkend nabídne pestrý výběr nejlepších letošních filmů obohacený o filmy z let minulých. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zákupy opět hlídá Medoušek, instalují i skleněný vodotrysk do kašny
Cyklistka objevila u Radčic havarované vozidlo s mrtvým řidičem
V Jablonci zahájili výstavu Křehká krása 2020
Tři vítězství atletů LIAZU na mítinku v Innsbrucku
Jablonecká hudební noc zve posedmé především rockové fanoušky

Nejčtenější články

04.08.: Žena v Tanvaldě oslnila policejní auto laserem, má pokutu a ujel jí vlak
04.08.: V Libereckém kraji je aktuálně situace s koronavirem stabilní
04.08.: I ve městě lze opéci buřta u ohně, ale za určitých podmínek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn