Sociální pracovníci z Jablonce diskutovali ve sněmovně

13.10.2019 11:46:45 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Sociální pracovníci z Jablonce diskutovali ve sněmovně

O sociálních službách diskutovali zástupci jejich jabloneckých poskytovatelů v čele s náměstkem primátora Davidem Mánkem ve čtvrtek 10. října v Poslanecké sněmovně. Jejich partnerem byla poslankyně Parlamentu ČR Jana Pastuchová.

Pětačtyřicet zástupců poskytovatelů sociálních služeb v Jablonci nad Nisou a OSPOD v čele s náměstkem primátora pro oblast sociální Davidem Mánkem diskutovalo v Poslanecké sněmovně právě o problémech kolem sociálních služeb. „Tématem bylo financování a připravovaný zákon o sociálních službách, nelehká pozice pečovatelek a možnosti sblížení sociální i zdravotní péče, jejichž příliš ostrá rozhraní velmi znesnadňují práci nejen pečovatelkám," řekl náměstek Mánek.

Jabloneckou delegaci přijal ve sněmovně také premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. „Výsledkem společné příjemné diskuze byla dohoda na další spolupráci na důležitém zákoně o sociálních službách, který by měl jasněji vymezit pravidla financování sociálních služeb a lépe řešit průniky mezi zdravotní a sociální službou," dodal Mánek.

Po diskuzi provedla Jana Pastuchová jablonecké hosty Poslaneckou sněmovnou. Poté kroky delegace směřovaly do Werichovy vily, kde je taktéž čekala komentovaná prohlídka. „Cestu do sněmovny jsme zařadili do Týdne sociálních služeb. Chtěli jsme tak také vyjádřit své uznání všem pracovníkům v sociálních službách," uzavřel David Mánek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Nová okna pro jabloneckou školku

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlásilo výběrové řízení na výměnu a opravu oken v jedné z jabloneckých školek. Realizace by měla proběhnout o prázdninách příštího roku. „Veřejná zakázka je vyhlášená na výměnu za repliky a opravu oken v Mateřské škole v ulici 28. října, a to v její staré části. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,3 milionu korun a vybraný zhotovitel ji musí zvládnout během prázdnin příštího roku, aby děti mohly do školky nastoupit opět od září 2020," řekl náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček. Podle původního plánu měly opravy v této mateřské škole začít už tyto prázdniny, oprava a výměna oken byla rozdělená do dvou let. Městu se však nepřihlásil vhodný zhotovitel, proto musí vyhlásit výběrové řízení znovu.

Záměr vstupu kraje do MMN podpořilo semilské zastupitelstvo

Zastupitelé města Semily na svém jednání v pondělí 11. listopadu 2019 jednohlasně schválili záměr vstupu Libereckého kraje do společnosti MMN, a.s. prostřednictvím nabytí akcií společnosti v hodnotě až 162 500 000 Kč, a to za podmínky zachování péče v zařízeních provozovaných MMN, a.s. ve stávajícím rozsahu. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Střelecké závody v semilské hale ozdobila Kateřina Emmons
U odbočky na Rádlo narazilo auto do divočáka
Bezpečně na silnice se zimními pneumatikami
Zlepšení béčka Bižuterie i v krajském přeboru
Hasiči řeší únik nebezpečných látek v Hamru na Jezeře

Nejčtenější články

18.11.: Setkání atletů na Střelnici se vydařilo
19.11.: V Plavech se sázelo stromořadí
17.11.: Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn