Sociální automobil získal zdarma Domov Maxov

30.07.2018 11:03:43 | Autor: Iva Kopáčková | Rubrika: Zprávy | Obce: Lučany nad Nisou

Sociální automobil získal zdarma Domov Maxov

Zcela nový vůz značky Dacia Dokker nyní mohou využívat zaměstnanci a klienti Domova Maxov - zařízení pro osoby se zdravotním postižením. Předání sociálního automobilu pro toto zařízení proběhlo ve čtvrtek 26. července 2018 za účasti jeho ředitele Stanislava Petroviče a zástupce poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje.

Vůz zaměstnanci využijí zejména k dopravě klientů za kulturou, sportem, k lékaři a na nákupy. Poslouží pak také k zásobování zařízení. Na financování nového automobilu se podílelo 37 sponzorů z regionu napříč obory od velkých firem až po ty nejmenší.

K poskytovateli sociálních služeb Domov Maxov putovala ve čtvrtek 26. července 2018 osobní dodávka značky Dacia Dokker. Celkově jde již o třetí sociální automobil pro zařízení v Maxově, které pečuje o zdravotně postižené různého věku. Radost z nové Dacie mají zejména zaměstnanci zařízení, kteří vůz využijí k dopravě klientů za kulturou, sportem, k lékaři, na nákupy a v neposlední řadě i k zásobování zařízení. „Těší nás, že firmám a podnikatelům v našem kraji nejsou zdravotně postižení spoluobčané lhostejní, a že se rozhodli do tak prospěšného projektu zapojit. Rád bych poděkoval všem přispěvatelům i agentuře Kompakt, která tento smysluplný projekt organizuje." uvedl při předání vozidla Stanislav Petrovič, ředitel Domova Maxov.

Projekt Sociální automobil funguje již 20 let, za tu dobu předal Kompakt v rámci České republiky na sedm stovek vozidel. Poskytovatel sociálních služeb Domov Maxov získal v celkovém pořadí již 737. automobil. „Ve většině sociálních zařízení pečujících o zdravotně postižené je vozový park ve špatném technickém stavu a vozidla neodpovídají standardům. Tato zařízení mohou získat nové auto většinou jen prostřednictvím charity či sponzorství. To však nepřichází každý den, a tak jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a pomoci těm, kteří to skutečně potřebují. Rád bych proto poděkoval všem, kteří se na koupi sociálního vozu podíleli," uvedl Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

O projektu Sociální automobil

Za spoluúčasti firem a společností se poděbradská reklamní agentura Kompakt snaží o vytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí. Projekt stojí na systému tzv. „reklamy na kolech" a spočívá v tom, že se mu obchodní zástupce jednou v roce po dobu tří měsíců intenzivně věnuje. Získává firmy, které jsou ochotné přispět na dobrou věc a chtějí se podílet na přípravě automobilu, jenž poputuje do některého ze sociálních zařízení. Daná organizace tak získá nejen dobrý pocit za svou dobročinnost, ale i reklamu na vozidle, které je na silnicích všem na očích.

Od roku 1997, kdy byla zahájena realizace tohoto projektu, se za pomoci firem a společností po celém území ČR podařilo předat již 700 sociálních automobilů. Vzhledem k zahraničním zkušenostem byl doposud tento projekt postaven na vozech Renault Master, Renault Kangoo a Dacia Dokker.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Odstávka lanovky na Ještěd

Od čtvrtku 22. října až do 20. listopadu 2020 proběhne odstávka lanové dráhy na Ještěd. O obnovení provozu po ukončení odstávky bude rozhodnuto podle aktuální situace.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Další autobusové zastávky v kraji mají nové označníky
Jablonecké muzeum spouští online aktivity pro návštěvníky
Rekonstrukce Nádražní ulice v Rychnově skončila, plánují opravy mostů
Práce na cyklostezce Odra-Nisa pokračují, hotovo bude na jaře
V kraji je 262 pacientů v nemocnicích, klesl přírůstek nakažených!

Nejčtenější články

29.10.: Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí
30.10.: Dvanáctiletí chlapci v Jablonci úmyslně zničili hřiště
28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn