Smutná a Pedersen vyhráli jubilejní Jizerskou padesátku

22.02.2017 06:55:21 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Bedřichov,Kořenov

Smutná a Pedersen vyhráli jubilejní Jizerskou padesátku

Od pátku do neděle minulého týdne byl Bedřichov hlavním městem běžeckého lyžování, když se do tohoto zimního střediska Jizerských hor sjeli účastnici 50. ročníku dálkového běhu Ski Classics Jizerská padesátka. Hlavní závod na 50 kilometrů byl odstartován v neděli 19. února v 9 hodin.

Závod mužů byl vyrovnaný od samého začátku. Na první mezičas dorazil jako první Rus Ermil Vokuev, který o půl sekundy předčil Pettera Eliassena. Lukáši Bauerovi, který si před startem dělal na tuto prémii naději, patřilo jedenácté místo a jel v nejrychlejší skupině. Z ní ale postupně odpadl a na čele se utvořila dvanáctičlenná skupina čítající 10 Norů a dva Rusy. Z nich se postupně utrhla dvojice norských favoritů Pedersen a Eliassen, která si vytvořila náskok. Společně vjeli až do cíle, kde byl nakonec úspěšnější Morten Eide Pedersen. 

Jizerská padesátka 2017<br />Autor: Václav Novotný Ženský závod nám nabídl ještě zajímavější podívanou, vzhledem k tomu, že mezi horké favority patřila předloňská vítězka a jablonecká rodačka Kateřina Smutná. Na prvním mezičase vedla sice Norgrenová, ale Kateřina Smutná jela v těsném závěsu. Před polovinou trati si pořadí vyměnily a spolu s Norkou Slindovou poodjely konkurenci.

Slindová nakonec v závěru mírně odpadla a rozhodovalo se mezi rodačkou z Jablonce a Švédkou. Nakonec to byla Kateřina Smutná, kdo lépe zvládl závěr trati, a před bouřícím publikem tak cílovou pásku proťala jako první Kateřina Smutná. Kateřina si v seriálu dálkových běhů Ski Classics připsala páté vítězství za sebou.

Kateřina před deseti lety po sporech s Českým lyžařským svazem přijala možnost hájit barvy Rakouska, ale spory již pominuly, jak řekla před sobotní tiskovou konferencí, a tak vyhrála už jako reprezentantka České republiky.

Z českých mužů se nejlépe umístili veteráni Stanislav Řezáč a Lukáš Bauer, kteří se zpočátku drželi ve vedoucí skupině, ale soupeři jim potom ujeli. Trojnásobný vítěz Jizerské padesátky Řezáč byl nakonec na 13. místě nejlepším domácím běžcem, Bauer dojel v rámci přípravy na mistrovství světa v Lahti dvaadvacátý těsně za Jiřím Ročárkem.

Jiří Ročárek již tradičně v sobotu vyhrál trať na 25 kilometrů (již poosmé) a její ženskou část členka jabloneckého SKI clubu Klára Moravcová, která den před tím vyhrála i Bedřichovskou třicítku před juniorskou mistryní Evropy v biatlonu Markétou Davidovou.

Fotografie Václava Novotného jsou z osady Jizerka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jizerská padesátka objektivem Evy Svobodové
Tisková konference s favority Jizerské padesátky
Policisté připravují opatření kvůli Jizerské padesátce
Přednáška Libora Čecha připomene historii Jizerské padesátky

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 95 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonečtí házenkáři prohráli ve 3. kole Českého poháru
Pohár lyžařů Liberecka měl finále v libereckém Vesci
Rezerva FK Jablonec v Břízkách vyrukuje na Živanice
Liberečtí hasiči slavili 110. výročí své první budovy
Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn