Smutná a Pedersen vyhráli jubilejní Jizerskou padesátku

22.02.2017 06:55:21 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Bedřichov,Kořenov

Smutná a Pedersen vyhráli jubilejní Jizerskou padesátku

Od pátku do neděle minulého týdne byl Bedřichov hlavním městem běžeckého lyžování, když se do tohoto zimního střediska Jizerských hor sjeli účastnici 50. ročníku dálkového běhu Ski Classics Jizerská padesátka. Hlavní závod na 50 kilometrů byl odstartován v neděli 19. února v 9 hodin.

Závod mužů byl vyrovnaný od samého začátku. Na první mezičas dorazil jako první Rus Ermil Vokuev, který o půl sekundy předčil Pettera Eliassena. Lukáši Bauerovi, který si před startem dělal na tuto prémii naději, patřilo jedenácté místo a jel v nejrychlejší skupině. Z ní ale postupně odpadl a na čele se utvořila dvanáctičlenná skupina čítající 10 Norů a dva Rusy. Z nich se postupně utrhla dvojice norských favoritů Pedersen a Eliassen, která si vytvořila náskok. Společně vjeli až do cíle, kde byl nakonec úspěšnější Morten Eide Pedersen. 

Jizerská padesátka 2017<br />Autor: Václav Novotný Ženský závod nám nabídl ještě zajímavější podívanou, vzhledem k tomu, že mezi horké favority patřila předloňská vítězka a jablonecká rodačka Kateřina Smutná. Na prvním mezičase vedla sice Norgrenová, ale Kateřina Smutná jela v těsném závěsu. Před polovinou trati si pořadí vyměnily a spolu s Norkou Slindovou poodjely konkurenci.

Slindová nakonec v závěru mírně odpadla a rozhodovalo se mezi rodačkou z Jablonce a Švédkou. Nakonec to byla Kateřina Smutná, kdo lépe zvládl závěr trati, a před bouřícím publikem tak cílovou pásku proťala jako první Kateřina Smutná. Kateřina si v seriálu dálkových běhů Ski Classics připsala páté vítězství za sebou.

Kateřina před deseti lety po sporech s Českým lyžařským svazem přijala možnost hájit barvy Rakouska, ale spory již pominuly, jak řekla před sobotní tiskovou konferencí, a tak vyhrála už jako reprezentantka České republiky.

Z českých mužů se nejlépe umístili veteráni Stanislav Řezáč a Lukáš Bauer, kteří se zpočátku drželi ve vedoucí skupině, ale soupeři jim potom ujeli. Trojnásobný vítěz Jizerské padesátky Řezáč byl nakonec na 13. místě nejlepším domácím běžcem, Bauer dojel v rámci přípravy na mistrovství světa v Lahti dvaadvacátý těsně za Jiřím Ročárkem.

Jiří Ročárek již tradičně v sobotu vyhrál trať na 25 kilometrů (již poosmé) a její ženskou část členka jabloneckého SKI clubu Klára Moravcová, která den před tím vyhrála i Bedřichovskou třicítku před juniorskou mistryní Evropy v biatlonu Markétou Davidovou.

Fotografie Václava Novotného jsou z osady Jizerka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jizerská padesátka objektivem Evy Svobodové
Tisková konference s favority Jizerské padesátky
Policisté připravují opatření kvůli Jizerské padesátce
Přednáška Libora Čecha připomene historii Jizerské padesátky

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 95 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zákaz návštěv v jablonecké nemocnici

V Nemocnici Jablonec nad Nisou znovu vyhlásili zákaz návštěv z důvodu stále přetrvávající chřipkové epidemii v Libereckém kraji. „Zákaz platí od pátku 28. února až do dovolání. Děkujeme pacientům i jejich příbuzným za pochopení," sdělila tisková mluvčí jablonecké nemocnice Petra Hybnerová.

Na zavřených sjezdovkách hrozí nebezpečí

Horská služba varuje lyžaře a snowboardisty, aby se nepohyboval na sjezdových tratích po večerním uzavření, může dojít k vážným úrazům. Jakmile se skiareály uzavřou, na sjezdovky vyjede obslužná technika a upravuje tratě pro další den. „Pokud se tedy lyžaři vydají na sjezdovku v takovou chvíli, hrozí střet například s rolbami. Mnohem větším nebezpečím však jsou lana, kterými jsou rolby na sjezdovkách často upoutány. Ta nejsou dobře viditelná a lyžař či snowboardista se může velice vážně při nárazu do takového poutacího lana zranit," důrazně varoval návštěvníky hor René Mašín, náčelník Horské služby Jizerské hory. Připomněl, že k takové nehodě vyjeli členové HS i ve středu 26. února večer na Tanvaldském Špičáku. Vzhledem k nedisciplinovanosti lyžařů k takovým nehodám v uzavřených skiareálech už několikrát došlo. „Nebezpečí těžkých úrazů se pak samozřejmě zvýší, když lyžaři vyrazí po sjezdovce posíleni alkoholem. I takové případy nejsou výjimkou a často končí tragicky. Upozorňuji tedy všechny na bezpodmínečné dodržování všech pravidel bezpečného pohybu na sjezdových tratích, zejména Desatera FIS, které najdou na www.hscr.cz," doplnil náčelník Mašín.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mistrovství České republiky žactva hostí Stromovka
Ještě jednou kolem zápasu v Ostravě
Nejmladší atleti bojovali o tituly
Křest knihy o výtvarníkovi Harcubovi zpestřily ukázky jeho děl
Bauerův eD system Bauer Team se chystá na Vasův běh

Nejčtenější články

26.02.: V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
27.02.: Zlato pro atletky LIAZU na závěr šampionátu
26.02.: Rozhodčí Pechanec si pletl hřiště s popravištěm

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn