Smutná a Pedersen vyhráli jubilejní Jizerskou padesátku

22.02.2017 06:55:21 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Bedřichov,Kořenov

Smutná a Pedersen vyhráli jubilejní Jizerskou padesátku

Od pátku do neděle minulého týdne byl Bedřichov hlavním městem běžeckého lyžování, když se do tohoto zimního střediska Jizerských hor sjeli účastnici 50. ročníku dálkového běhu Ski Classics Jizerská padesátka. Hlavní závod na 50 kilometrů byl odstartován v neděli 19. února v 9 hodin.

Závod mužů byl vyrovnaný od samého začátku. Na první mezičas dorazil jako první Rus Ermil Vokuev, který o půl sekundy předčil Pettera Eliassena. Lukáši Bauerovi, který si před startem dělal na tuto prémii naději, patřilo jedenácté místo a jel v nejrychlejší skupině. Z ní ale postupně odpadl a na čele se utvořila dvanáctičlenná skupina čítající 10 Norů a dva Rusy. Z nich se postupně utrhla dvojice norských favoritů Pedersen a Eliassen, která si vytvořila náskok. Společně vjeli až do cíle, kde byl nakonec úspěšnější Morten Eide Pedersen. 

Jizerská padesátka 2017<br />Autor: Václav Novotný Ženský závod nám nabídl ještě zajímavější podívanou, vzhledem k tomu, že mezi horké favority patřila předloňská vítězka a jablonecká rodačka Kateřina Smutná. Na prvním mezičase vedla sice Norgrenová, ale Kateřina Smutná jela v těsném závěsu. Před polovinou trati si pořadí vyměnily a spolu s Norkou Slindovou poodjely konkurenci.

Slindová nakonec v závěru mírně odpadla a rozhodovalo se mezi rodačkou z Jablonce a Švédkou. Nakonec to byla Kateřina Smutná, kdo lépe zvládl závěr trati, a před bouřícím publikem tak cílovou pásku proťala jako první Kateřina Smutná. Kateřina si v seriálu dálkových běhů Ski Classics připsala páté vítězství za sebou.

Kateřina před deseti lety po sporech s Českým lyžařským svazem přijala možnost hájit barvy Rakouska, ale spory již pominuly, jak řekla před sobotní tiskovou konferencí, a tak vyhrála už jako reprezentantka České republiky.

Z českých mužů se nejlépe umístili veteráni Stanislav Řezáč a Lukáš Bauer, kteří se zpočátku drželi ve vedoucí skupině, ale soupeři jim potom ujeli. Trojnásobný vítěz Jizerské padesátky Řezáč byl nakonec na 13. místě nejlepším domácím běžcem, Bauer dojel v rámci přípravy na mistrovství světa v Lahti dvaadvacátý těsně za Jiřím Ročárkem.

Jiří Ročárek již tradičně v sobotu vyhrál trať na 25 kilometrů (již poosmé) a její ženskou část členka jabloneckého SKI clubu Klára Moravcová, která den před tím vyhrála i Bedřichovskou třicítku před juniorskou mistryní Evropy v biatlonu Markétou Davidovou.

Fotografie Václava Novotného jsou z osady Jizerka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jizerská padesátka objektivem Evy Svobodové
Tisková konference s favority Jizerské padesátky
Policisté připravují opatření kvůli Jizerské padesátce
Přednáška Libora Čecha připomene historii Jizerské padesátky

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 95 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Ježíškova vánoční pošta v Turnově otevřela už 2. prosince

I v letošním roce se děti mohou těšit na Ježíškovu vánoční poštu a poslat dopis se svými přáními Ježíškovi prostřednictvím Regionálního turistického informačního centra Turnov. Děti mohou nosit své dopisy s uvedenou zpáteční adresou od pondělí 2. prosince do středy 18. prosince 2019 do Infocentra na náměstí Českého ráje, kde na ně čekají drobné dárečky a potvrzení o předání dopisu Ježíškovi. Další informace

Český ráj je součástí projektu Skalní města České republiky

Projekt Skalní města České republiky je téma, které aktuálně spojuje tři významné skalní oblasti České republiky - České Švýcarsko, Broumovsko a Český ráj. V letošním roce se díky dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ČR a přispění Libereckého, Královéhradeckého, Středočeského a Ústeckého kraje podařilo vytvořit celou řadu marketingových aktivit. Ty by měly přispět ke zviditelnění celého projektu, jehož cílem je společná prezentace skalních oblastí České křídové pánve, které nemají ve světě obdoby. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
Začíná advent, policisté budou více v ulicích
Jablonecké strážníky ocenili za dlouholetou službu
Rokytnické Dolní náměstí oživí tradiční vánoční trhy
Mimořádný zápis do MŠ Arbesova bude již 10. prosince!

Nejčtenější články

14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
04.12.: V jablonecké ulici Liberecká došlo ke srážce dvou aut
05.12.: Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn