Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci

05.12.2018 20:13:46 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci

Přinášíme vám přehled akcí kulturního střediska a dalších organizací a spolků ve Smržovce a okolí v prosinci 2018.

Výstava Konec velké války 1918 na Smržovce

Sobota 1. 12. - čtvrtek 6. 12.

Konec Velké války 1918... a svět už nikdy nebyl jako předtím
Výstava ve výstavní síni Zámečku. Slavnostní zahájení v 10 hodin. Kluby vojenské historie připravily u příležitosti stého výročí vzniku republiky výstavu věnovanou Velké válce. Budete si na ní moct prohlédnout materiály a exponáty vážící se k letům 1914-1918, a to nejen vojenské, ale i z běžného života, nebo malou expozici věnovanou působení Červeného kříže v 1. světové válce. Samostatná pozvánka

Sobota 1. 12.

Pozvánka na již osmý ročník Charitativního zumba maratonu

Zumba for charity aneb Zanecháme stopu
Od 14 hodin v Parkhotelu. Charitativní zumba maraton proběhne již v sobotu 1. prosince od 14 hodin v Parkhotelu na Smržovce. Lístky budou v prodeji v obou eRclubech na Smržovce a v Jablonci nad Nisou. Samostatná pozvánka 

Neděle 2. 12.

Železná neděle u ovečkového betlému - rozsvícení deskového betlému
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Součástí odpoledního programu bude kromě rozsvícení betlému také rozsvícení vánočního stromku, zapálení první fialové svíce, tzv. svíce proroků, připraveny budou klasické teplé nápoje, včetně punče betlémáčku a betlémáčku pro děti, opékání buřtíků a ochutnávka cukroví. Určitě dorazí i Barborka, která oslaví svůj svátek 4. prosince, a chybět nebude ani dílnička pro děti. Pořádá Spolek Malé Polsko.

Rozsvícení vánočního stromu
Od 18.30 hodin před Zámečkem. Součástí letošního rozsvícení vánočního stromečku bude opět vypouštění balónků s přáním Ježíškovi. Napsané přání si přineste s sebou. Balónek se světýlkem si budete moct zakoupit za 20 Kč (pořádáno ve spolupráci se Základní školou Smržovka). Chybět nebude něco dobrého k zakousnutí a teplého k zahřátí. Těšit se můžete na hudební vystoupení kapely Depozit.

Úterý 4. 12.

Mikulajda
Od 15.30 do 16.30 hodin soutěže pořádané ZŠ Smržovka v sále Parkhotelu. V 16.30 hodin vystoupí čertovské roztleskávačky ze smržovské základní školy, následovat bude do 18 hodin tradiční setkání dětí, rodičů, prarodičů s Mikulášem, čertem i andělem. Chybět nebude diskotéka Vládi Josífka.

Pátek 7. 12.

Adventní koncert sboru Harmonia
Od 17 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela. Koncert dívčího komorního pěveckého sboru pod vedením Dagmar Vajdíkové. Na programu jsou duchovní a vánoční skladby. Vstupné dobrovolné.

Pátek 7. 12. - neděle 9. 12.

Zabijačkové hody
V Penzionu U Potůčku ve Hřbitovní ulici pro vás budou připraveny všemožné zabijačkové pochoutky. Zavítat můžete v pátek 7. prosince od 17 do 22 hodin, v sobotu 8. prosince od 11 do 22 hodin a v neděli 9. prosince od 11 do 15 hodin. Více informací a podrobný jídelní lístek naleznete na www.penzionupotucku.cz. Rezervace na tel.: 602 235 802 nebo e-mailu: penzion@sskolemb.cz.

Neděle 9. 12.

Bronzová neděle u ovečkového betlému
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Tentokrát se můžete těšit na program klubů vojenské historie, které si připravily pásmo Vánoce v poli za Velké války. Jak takové Vánoce u vojáků probíhaly, představí 94. pěší pluk rakousko-uherské armády z Liberce a jejich kolegové ze 102. pěšího pluku německé armády ze Žitavy. Nebudou chybět ani příslušnice Červeného kříže. Přijde i pan farář Karel Koláček, který se zhostí role polního kaplana. Zaplane druhá fialová svíčka, tzv. betlémská, která reprezentuje lásku a představuje Ježíškovy jesličky. Nebude chybět dílnička pro děti, v níž si vyrobí sněhuláčky. Pořádá Spolek Malé Polsko.

Pondělí 10. 12. - neděle 20. 1.

Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara
Výstava obrazů ve výstavní síni Zámečku. Vernisáž výstavy se uskuteční v 17 hodin. Hudební doprovod na klavír Mgr. Luboš Blafka.

Úterý 11. 12.

Hovory nad otevřenou biblí
Od 17 hodin ve výstavní síni smržovského Zámečku. Pravidelná setkání s kazatelem Patrikem Horváthem.

Středa 12. 12.

Veřejné zasedání ZM
Od 16 hodin v zasedací místnosti radnice.

Čtvrtek 13. 12.

Vánoční pásmo se Smržováčkem
Od 17 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela. Dobrovolné vstupné bude věnováno na další opravy kostela.

Neděle 16. 12.

Vánoční pohoda
Od 9.30 hodin na náměstí T. G. Masaryka před Zámečkem a uvnitř Zámečku. Program: 10 hodin - vystoupení Dětského pěveckého sboru Smržováček, 11 hodin - divadelní představení Jak Kašpárek zachránil Vánoce v podání Miloše Samka a jeho divadla Cirkus Žebřík, 11 hodin - vánoční vystoupení kapely Depozit. Opět si tu můžete na přání nechat žáky Střední odborné školy lesnické v Hejnicích vyrobit svícny na vánoční stůl a různé jiné dekorace. Své výrobky vám nabídnou i žáci ZŠ Smržovka. Chybět nebude ani barvení svíček a možnost vyrobit si drobné dárečky. Ve stáncích si pak můžete nakoupit drobné dárky, dobroty české i bavorské a také navštívit Muzeum místní historie ve vánočním hávu a výstavu Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara ve výstavní síni Zámečku.

Stříbrná neděle u ovečkového betlému
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Připravena bude již tradiční rybí polévka. Hlavní událostí bude příjezd betlémského světla mezi kolem 16.30 hodin. Betlémské světlo zažehne i třetí, tentokrát růžovou svíci na adventním věnci, tzv. pastýřskou, která vyjadřuje radost z toho, že postní období je téměř u konce a adventní období získává slavnostnější ráz. Děti si v dílničce budou moct vyrobit svícen z korkových zátek. Pořádá Spolek Malé Polsko.

Pondělí 17. 12.

Dílna s Květou
Od 15 do 17 hodin v městské knihovně. Pracovníci dílen Domova Maxov pod vedením Květy Merklové a Kateřiny Hladíkové naučí v prosinci účastníky dílny vyrábět vánoční dekoraci ve tvaru stromku.

Pátek 21. 12. - sobota 22. 12.

Sousedská pohoda
V Penzionu U Potůčku ve Hřbitovní ulici. Zavítat můžete v pátek 21. prosince od 17 do 22 hodin a v sobotu 22. prosince od 11.30 hodin do padnutí těla. Všichni, kdo si chtějí odpočinout od vánočního shonu, nechtějí doma prožít den plný uklízení a stresu, nebo naopak potřebují nabrat další síly, přijďte na ojedinělou akci, při které si nejen odpočinete, ale pobavíte se s ostatními v příjemném prostředí Penzionu U Potůčku a Finské koty. Po celou dobu se budou podávat tradiční svařené nápoje a k jídlu Vánoční kapsa s bramborovým salátem, anebo se můžete zapojit do vánočního grilování. Z důvodu omezené kapacity si místo raději rezervujte na tel.: 602 235 802 nebo e-mailu: penzion@sskolemb.cz. Více na www.penzionupotucku.cz.

Neděle 23. 12.

Zlatá neděle u ovečkového betlému
Od 16 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Předvánoční shon už bude vrcholit v každé domácnosti, právě proto je třeba si oddechnout a popovídat si se sousedy. Přijďte, občerstvení je zajištěno, v dílničce si děti vyrobí malý vánoční stromeček. Pořádá Spolek Malé Polsko.

Pondělí 24. 12.

Štědré odpoledne u ovečkového betlému
Od 13 do 15.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Zastavte se při procházce před Štědrým večerem v betlému u oveček a popřejte si navzájem se svými spoluobčany vše dobré. Program je připraven i pro děti, občerstvení je také zajištěno. Pořádá Spolek Malé Polsko.

Úterý 25. 12.

Slavnost Narození Páně
Od 9.30 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela.

Středa 26. 12.

Štěpánská zábava se skupinou Benedetta
Od 20 hodin v sále Parkhotelu.

Neděle 30. 12.

Hodinka vánočního zpívání
Od 16 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela. Spolek Michael srdečně zve na již tradiční Hodinku vánočního zpívání u keramického smržovského betlému. Přijďte si zpestřit vánoční dny poslechem krásných melodií vánočních skladeb.

Pondělí 31. 12.

Silvestr u Parkhotelu
Od 18 hodin u Parkhotelu. Program: Na vnitřní scéně (sál Parkhotelu Retro disco stage) - taneční hity 60.-90. let pouští DJ Michal Tůma. Otevřeno od 19 hodin, začátek produkce od 21 hodin. Na venkovní scéně (před Parkhotelem Rock and roll open air stage) zejména k radostnému tanci pouští DJ Dýka. Dále venku - občerstvení, stan, ohně, ohňostroj. A to hlavní - setkání s přáteli, sousedy a také s úplně cizími lidmi.

Pondělí 31. 12.

Silvestr u ovečkového betlému
Od 23 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Přivítání roku 2019 půlnočním ťuknutím na zdraví a štěstí.

Každý čtvrtek od 18 hodin bohoslužba v kostele sv. Archanděla Michaela.

AKCE PLÁNOVANÉ V ROCE 2019:

§ 16. 2. 2019 od 12.45 hodin - Lyžníci - klání ve sjezdu, skoku a dojezdu na dobových ski a v dobovém oblečení - Ski areál Kedr

§ 8. 3. 2019 od 19 hodin - Taková jsem já - Hanka Křížková s Divadlem Hnedle vedle - sál Parkhotelu

§ 9. 3. 2019 od 15 hodin - Karnevalshow - sál Parkhotelu

§ 30. 3. 2019 - Divadelní představení DS E. F. Buriana Tanvald - sál Parkhotelu

§ 18. 5. 2019 - Prolínání - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark a Den jizerskohorských jídel - lesopark u Parkhotelu

§ 16.-18. 8. 2019 - Letní slavnost Eurion - lesopark u Parkhotelu

§ 9. 11. 2019 - Ples města Smržovky - sál Parkhotelu

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ohlédnutí za 8. Charitativním zumba maratonem
Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku
Náměstí na Jablonecku o víkendu opět rozzáří vánoční stromy
Pozvánka na již osmý ročník Charitativního zumba maratonu
Výstava Konec velké války 1918 na Smržovce

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách oživí tradiční masopust
Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkami
Zkušený Tomáš Pilík posílil Jablonec
Ve Vysokém pořádají 22. ročník závodů postaru
Kvalitní výprava atletů jede do Prahy na Gigant

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
21.02.: Řidička skončila po smyku u Jablonce s autem na střeše

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT