Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci

05.12.2018 20:13:46 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci

Přinášíme vám přehled akcí kulturního střediska a dalších organizací a spolků ve Smržovce a okolí v prosinci 2018.

Výstava Konec velké války 1918 na Smržovce

Sobota 1. 12. - čtvrtek 6. 12.

Konec Velké války 1918... a svět už nikdy nebyl jako předtím
Výstava ve výstavní síni Zámečku. Slavnostní zahájení v 10 hodin. Kluby vojenské historie připravily u příležitosti stého výročí vzniku republiky výstavu věnovanou Velké válce. Budete si na ní moct prohlédnout materiály a exponáty vážící se k letům 1914-1918, a to nejen vojenské, ale i z běžného života, nebo malou expozici věnovanou působení Červeného kříže v 1. světové válce. Samostatná pozvánka

Sobota 1. 12.

Pozvánka na již osmý ročník Charitativního zumba maratonu

Zumba for charity aneb Zanecháme stopu
Od 14 hodin v Parkhotelu. Charitativní zumba maraton proběhne již v sobotu 1. prosince od 14 hodin v Parkhotelu na Smržovce. Lístky budou v prodeji v obou eRclubech na Smržovce a v Jablonci nad Nisou. Samostatná pozvánka 

Neděle 2. 12.

Železná neděle u ovečkového betlému - rozsvícení deskového betlému
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Součástí odpoledního programu bude kromě rozsvícení betlému také rozsvícení vánočního stromku, zapálení první fialové svíce, tzv. svíce proroků, připraveny budou klasické teplé nápoje, včetně punče betlémáčku a betlémáčku pro děti, opékání buřtíků a ochutnávka cukroví. Určitě dorazí i Barborka, která oslaví svůj svátek 4. prosince, a chybět nebude ani dílnička pro děti. Pořádá Spolek Malé Polsko.

Rozsvícení vánočního stromu
Od 18.30 hodin před Zámečkem. Součástí letošního rozsvícení vánočního stromečku bude opět vypouštění balónků s přáním Ježíškovi. Napsané přání si přineste s sebou. Balónek se světýlkem si budete moct zakoupit za 20 Kč (pořádáno ve spolupráci se Základní školou Smržovka). Chybět nebude něco dobrého k zakousnutí a teplého k zahřátí. Těšit se můžete na hudební vystoupení kapely Depozit.

Úterý 4. 12.

Mikulajda
Od 15.30 do 16.30 hodin soutěže pořádané ZŠ Smržovka v sále Parkhotelu. V 16.30 hodin vystoupí čertovské roztleskávačky ze smržovské základní školy, následovat bude do 18 hodin tradiční setkání dětí, rodičů, prarodičů s Mikulášem, čertem i andělem. Chybět nebude diskotéka Vládi Josífka.

Pátek 7. 12.

Adventní koncert sboru Harmonia
Od 17 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela. Koncert dívčího komorního pěveckého sboru pod vedením Dagmar Vajdíkové. Na programu jsou duchovní a vánoční skladby. Vstupné dobrovolné.

Pátek 7. 12. - neděle 9. 12.

Zabijačkové hody
V Penzionu U Potůčku ve Hřbitovní ulici pro vás budou připraveny všemožné zabijačkové pochoutky. Zavítat můžete v pátek 7. prosince od 17 do 22 hodin, v sobotu 8. prosince od 11 do 22 hodin a v neděli 9. prosince od 11 do 15 hodin. Více informací a podrobný jídelní lístek naleznete na www.penzionupotucku.cz. Rezervace na tel.: 602 235 802 nebo e-mailu: penzion@sskolemb.cz.

Neděle 9. 12.

Bronzová neděle u ovečkového betlému
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Tentokrát se můžete těšit na program klubů vojenské historie, které si připravily pásmo Vánoce v poli za Velké války. Jak takové Vánoce u vojáků probíhaly, představí 94. pěší pluk rakousko-uherské armády z Liberce a jejich kolegové ze 102. pěšího pluku německé armády ze Žitavy. Nebudou chybět ani příslušnice Červeného kříže. Přijde i pan farář Karel Koláček, který se zhostí role polního kaplana. Zaplane druhá fialová svíčka, tzv. betlémská, která reprezentuje lásku a představuje Ježíškovy jesličky. Nebude chybět dílnička pro děti, v níž si vyrobí sněhuláčky. Pořádá Spolek Malé Polsko.

Pondělí 10. 12. - neděle 20. 1.

Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara
Výstava obrazů ve výstavní síni Zámečku. Vernisáž výstavy se uskuteční v 17 hodin. Hudební doprovod na klavír Mgr. Luboš Blafka.

Úterý 11. 12.

Hovory nad otevřenou biblí
Od 17 hodin ve výstavní síni smržovského Zámečku. Pravidelná setkání s kazatelem Patrikem Horváthem.

Středa 12. 12.

Veřejné zasedání ZM
Od 16 hodin v zasedací místnosti radnice.

Čtvrtek 13. 12.

Vánoční pásmo se Smržováčkem
Od 17 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela. Dobrovolné vstupné bude věnováno na další opravy kostela.

Neděle 16. 12.

Vánoční pohoda
Od 9.30 hodin na náměstí T. G. Masaryka před Zámečkem a uvnitř Zámečku. Program: 10 hodin - vystoupení Dětského pěveckého sboru Smržováček, 11 hodin - divadelní představení Jak Kašpárek zachránil Vánoce v podání Miloše Samka a jeho divadla Cirkus Žebřík, 11 hodin - vánoční vystoupení kapely Depozit. Opět si tu můžete na přání nechat žáky Střední odborné školy lesnické v Hejnicích vyrobit svícny na vánoční stůl a různé jiné dekorace. Své výrobky vám nabídnou i žáci ZŠ Smržovka. Chybět nebude ani barvení svíček a možnost vyrobit si drobné dárečky. Ve stáncích si pak můžete nakoupit drobné dárky, dobroty české i bavorské a také navštívit Muzeum místní historie ve vánočním hávu a výstavu Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara ve výstavní síni Zámečku.

Stříbrná neděle u ovečkového betlému
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Připravena bude již tradiční rybí polévka. Hlavní událostí bude příjezd betlémského světla mezi kolem 16.30 hodin. Betlémské světlo zažehne i třetí, tentokrát růžovou svíci na adventním věnci, tzv. pastýřskou, která vyjadřuje radost z toho, že postní období je téměř u konce a adventní období získává slavnostnější ráz. Děti si v dílničce budou moct vyrobit svícen z korkových zátek. Pořádá Spolek Malé Polsko.

Pondělí 17. 12.

Dílna s Květou
Od 15 do 17 hodin v městské knihovně. Pracovníci dílen Domova Maxov pod vedením Květy Merklové a Kateřiny Hladíkové naučí v prosinci účastníky dílny vyrábět vánoční dekoraci ve tvaru stromku.

Pátek 21. 12. - sobota 22. 12.

Sousedská pohoda
V Penzionu U Potůčku ve Hřbitovní ulici. Zavítat můžete v pátek 21. prosince od 17 do 22 hodin a v sobotu 22. prosince od 11.30 hodin do padnutí těla. Všichni, kdo si chtějí odpočinout od vánočního shonu, nechtějí doma prožít den plný uklízení a stresu, nebo naopak potřebují nabrat další síly, přijďte na ojedinělou akci, při které si nejen odpočinete, ale pobavíte se s ostatními v příjemném prostředí Penzionu U Potůčku a Finské koty. Po celou dobu se budou podávat tradiční svařené nápoje a k jídlu Vánoční kapsa s bramborovým salátem, anebo se můžete zapojit do vánočního grilování. Z důvodu omezené kapacity si místo raději rezervujte na tel.: 602 235 802 nebo e-mailu: penzion@sskolemb.cz. Více na www.penzionupotucku.cz.

Neděle 23. 12.

Zlatá neděle u ovečkového betlému
Od 16 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Předvánoční shon už bude vrcholit v každé domácnosti, právě proto je třeba si oddechnout a popovídat si se sousedy. Přijďte, občerstvení je zajištěno, v dílničce si děti vyrobí malý vánoční stromeček. Pořádá Spolek Malé Polsko.

Pondělí 24. 12.

Štědré odpoledne u ovečkového betlému
Od 13 do 15.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Zastavte se při procházce před Štědrým večerem v betlému u oveček a popřejte si navzájem se svými spoluobčany vše dobré. Program je připraven i pro děti, občerstvení je také zajištěno. Pořádá Spolek Malé Polsko.

Úterý 25. 12.

Slavnost Narození Páně
Od 9.30 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela.

Středa 26. 12.

Štěpánská zábava se skupinou Benedetta
Od 20 hodin v sále Parkhotelu.

Neděle 30. 12.

Hodinka vánočního zpívání
Od 16 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela. Spolek Michael srdečně zve na již tradiční Hodinku vánočního zpívání u keramického smržovského betlému. Přijďte si zpestřit vánoční dny poslechem krásných melodií vánočních skladeb.

Pondělí 31. 12.

Silvestr u Parkhotelu
Od 18 hodin u Parkhotelu. Program: Na vnitřní scéně (sál Parkhotelu Retro disco stage) - taneční hity 60.-90. let pouští DJ Michal Tůma. Otevřeno od 19 hodin, začátek produkce od 21 hodin. Na venkovní scéně (před Parkhotelem Rock and roll open air stage) zejména k radostnému tanci pouští DJ Dýka. Dále venku - občerstvení, stan, ohně, ohňostroj. A to hlavní - setkání s přáteli, sousedy a také s úplně cizími lidmi.

Pondělí 31. 12.

Silvestr u ovečkového betlému
Od 23 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Přivítání roku 2019 půlnočním ťuknutím na zdraví a štěstí.

Každý čtvrtek od 18 hodin bohoslužba v kostele sv. Archanděla Michaela.

AKCE PLÁNOVANÉ V ROCE 2019:

§ 16. 2. 2019 od 12.45 hodin - Lyžníci - klání ve sjezdu, skoku a dojezdu na dobových ski a v dobovém oblečení - Ski areál Kedr

§ 8. 3. 2019 od 19 hodin - Taková jsem já - Hanka Křížková s Divadlem Hnedle vedle - sál Parkhotelu

§ 9. 3. 2019 od 15 hodin - Karnevalshow - sál Parkhotelu

§ 30. 3. 2019 - Divadelní představení DS E. F. Buriana Tanvald - sál Parkhotelu

§ 18. 5. 2019 - Prolínání - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark a Den jizerskohorských jídel - lesopark u Parkhotelu

§ 16.-18. 8. 2019 - Letní slavnost Eurion - lesopark u Parkhotelu

§ 9. 11. 2019 - Ples města Smržovky - sál Parkhotelu

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ohlédnutí za 8. Charitativním zumba maratonem
Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku
Náměstí na Jablonecku o víkendu opět rozzáří vánoční stromy
Pozvánka na již osmý ročník Charitativního zumba maratonu
Výstava Konec velké války 1918 na Smržovce

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Další krok k rekonstrukci Ještědu. Vznikla architektonická studie obnovy
Obrazem: Fotbalová rozlučka Jozefa Kadlice v Tanvaldě
Turistické autobusy s přepravou kol jezdí v Českém ráji i v roce 2020
Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
Jablonecký běh do pohody trochu jinak

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
03.06.: Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
02.06.: V Městské galerii MY zahájí odloženou výstavu mladých krajinářů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn