Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci

02.12.2016 08:08:45 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci

Přinášíme vám přehled akcí kulturního střediska a dalších organizací a spolků ve Smržovce a okolí v prosinci 2016.

Pátek 2. 12.

MIKULAJDA
Od 15.30 do 16.30 hodin při příznivém počasí v areálu u Parkhotelu, v opačném případě uvnitř Parkhotelu - soutěže pořádané ZŠ Smržovka ve spolupráci s kulturním střediskem. Od 16.30 do 18 hodin tradiční setkání dětí, rodičů, prarodičů s Mikulášem, čertem i andělem. Na závěr diskotéka Vládi Josífka.

Parkhotel na Smržovce bude pošesté hostit Charitativní Zumba maraton Sobota 3. 12.

VELKÝ CHARITATIVNÍ ZUMBA MARATON
Už šestý Charitativní Zumba maraton se koná v sobotu 3. prosince od 14 hodin v Parkhotelu na Smržovce. Výtěžek z celé akce pořadatelé opět rozdělí mezi postižené z Maxova a mezi postižené dětičky z Jablonce nad Nisou. Podrobná pozvánka

Neděle 4. 12.

BRONZOVÁ NEDĚLE U OVEČKOVÉHO BETLÉMU
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. K betlému dorazí Mikuláš, čert a anděl s klasickou nadílkou. Spolu s nimi přijde i Barborka s třešňovými větvičkami. Děti si pak mohou vytvořit v dílničce dekorativní návlek na ubrousky jako ozdobu na sváteční stůl.

Pondělí 5. 12. 2016 - pátek 20. 1. 2017

VÁNOCE JSOU SVÁTKY DĚTÍ A HRAČEK
Výstava pořádaná Muzeem panenek a Muzeem místní historie. Po reportáži v Toulavé kameře posílají majitelce Muzea panenek Svatě Jakoubkové panenky lidé z celé republiky. Prostory jejího muzea jsou omezené, proto vznikla tato výstava, aby ukázala to, co se do něj nevejde. Expozice představí sbírku pohledem laděným vánočním časem v různých letech.

Úterý 6. 12.

TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI
Od 9.30 hodin ve smržovském Zámečku.

Úterý 6. 12.

HOVORY NAD OTEVŘENOU BIBLÍ
Od 17 hodin ve výstavní síni smržovského Zámečku. Pravidelná setkání s kazatelem Patrikem Horváthem.

Neděle 11. 12.

STŘÍBRNÁ NEDĚLE U OVEČKOVÉHO BETLÉMU
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Připravena bude již tradiční rybí polévka, ochutnávka dodaných soutěžních štrůdlů a vyhlášení vítěze. Návštěvníci si mohou prohlédnout i výstavu betlémů sběratele Milana Tribučka. V dílničce si děti vytvoří kapříka jako zápich do květináče. Akci pořádá Spolek Malé Polsko.

Pondělí 12. 12.

ČÍTÁRNIČKA
Od 16 do 17 hodin v městské knihovně. Nejenom povídání a čtení s Veronikou Marhanovou. Téma prosincové Čítárničky je O hvězdách. Čítárnička je určena pro děti mladšího školního věku.

Středa 14. 12.

VEŘEJNÉ JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA
Od 16 hodin v zasedací místnosti radnice.

Čtvrtek 15. 12.

VÁNOČNÍ PÁSMO SE SMRŽOVÁČKEM
Od 17 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela. Dobrovolné vstupné bude věnováno na další opravy kostela.

Neděle 18. 12.

VÁNOČNÍ POHODA
Od 9.30 před Zámečkem na nám. T. G. Masaryka. Kulturní středisko Smržovka ve spolupráci se Základní školou Smržovka pořádají a srdečně všechny zvou na tradiční Vánoční pohodu: V 10 hodin vystoupí dětský pěvecký sbor Smržováček, v 11 hodin bude ve výstavní síni divadelní představení pro děti Od Mikuláše do Vánoc Marka Šolmese Srazila s Divadlem KPK. Ve 12.30 hodin se můžete těšit na vánoční vystoupení kapely Depozit. Opět si tu můžete na přání nechat žáky SOU lesnického v Hejnicích vyrobit svícny na vánoční stůl a různé jiné dekorace. Své výrobky vám nabídnou i žáci ZŠ Smržovka. Chybět nebude ani barvení svíček a možnost vyrobit si drobné dárečky. Ve stáncích pak můžete nakoupit keramiku, svíčky, dobroty české i bavorské a jako každý rok také bramboráky, které vám usmaží smržovský pan starosta. Muzeum místní historie najdete jako každý rok oděné ve vánočním hávu a ve výstavní síni si budete moct prohlédnout výstavu Vánoce jsou svátky dětí a hraček, kterou pořádá Muzeum Panenek s Muzeem místní historie.

Neděle 18. 12.

ZLATÁ NEDĚLE U OVEČKOVÉHO BETLÉMU
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Čtvrtá neděle je jako vždy ve znamení světla. I letos přivezou skauti betlémské světlo, které návštěvníkům spolupředá a požehná klidné svátky pan farář Koláček ze Starokatolické církve. Dílnička nebude chybět ani tentokrát, děti si vytvoří svícínky, aby si mohly betlémské světlo odnést domů. Akci pořádá Spolek Malé Polsko.

Pondělí 19. 12.

DÍLNA S KVĚTOU
Od 15 do 17 hodin v městské knihovně. Pracovníci dílen Domova Maxov pod vedením Květy Merklové naučí všechny zájemce vyrábět vánoční hvězdu z glitrové gumy.

Sobota 24. 12.

ZASTAVENÍ U DESKOVÉHO BETLÉMU O ŠTĚDRÉM DNU
Od 14 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Zastavte se při procházce před Štědrým večerem v betlému u oveček a popřejte si navzájem se svými spoluobčany vše dobré. Akci pořádá Spolek Malé Polsko.

Sobota 24. 12.

PŮLNOČNÍ BOHOSLUŽBA NA ZÁMEČKU
Od 24 hodin v Zámečku. Chcete-li si prožít kouzlo opravdové vánoční Půlnoční mše, přijďte. Bude na vás čekat vánoční prostředí, bohoslužba, kázání, hudba a koledy, ale i přátelské prostředí a malé vánoční pohoštění. Akce není vyhrazena pro konkrétní církev či denominaci, zváni jsou všichni, kdo budou chtít přijít, ať je jejich světový názor jakýkoliv. Mši Sv. celebruje starokatolický kněz P. Ivan Peschka.

Neděle 25. 12.

SLAVNOST NAROZENÍ PÁNĚ
Od 9.30 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela.

Pátek 30. 12.

ZPÍVÁNÍ U JESLIČEK
Od 16 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela. Spolek Michael připravuje i letos na závěr vánočního týdne tradiční vánoční zpívání a muzicírování u smržovského betlému.

Sobota 31. 12.

SETKÁNÍ U DESKOVÉHO BETLÉMU
Od 23 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Přivítání roku 2017 půlnočním ťuknutím na zdraví a štěstí. Akci pořádá Spolek Malé Polsko.

Plánované akce na leden:

Pátek 6. 1. 2017 - Příchod Tří králů k deskovému betlému - od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce.

Každý čtvrtek od 18 hodin bohoslužba v kostele sv. Archanděla Michaela.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku
Obrazem: Charitativní Zumba maraton 2016
Parkhotel na Smržovce bude pošesté hostit Charitativní Zumba maraton

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnaj "O pojizerský štít" úspěšně skončil.
FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty
Léto v Harrachově zahájí otevření rybníčků v Anenském údolí
Skryté skvosty přináší zážitky i soutěž o exkluzivní ceny
Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů

Nejčtenější články

06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
07.07.: Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program
05.07.: Od října vznikne v Jablonci nová kulturní městská organizace

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn