Smržovské kulturní a zábavné akce v listopadu

07.11.2018 10:47:52 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Smržovské kulturní a zábavné akce v listopadu

Přinášíme vám přehled akcí kulturního střediska a dalších organizací a spolků ve Smržovce a okolí v listopadu 2018.

Čtvrtek 1. 11.

Vzpomínka na zemřelé
Od 17.30 hodin na smržovském hřbitově. Od 18 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela mše ze Slavnosti Všech svatých.

Pátek 9. 11. - neděle 11. 11.

Svatomartinské hody
V Penzionu U Potůčku ve Hřbitovní ulici pro vás budou připraveny mj. svatomartinská husa, moravské frgály i svatomartinská vína. Zavítat můžete v pátek 9. listopadu od 17 do 22 hodin, v sobotu 10. listopadu od 11 do 22 hodin a v neděli 11. listopadu od 11 do 17 hodin. Více informací a podrobný jídelní lístek naleznete na www.penzionupotucku.cz, na Facebooku. Rezervace na tel.: 602 235 802 nebo e-mailu: penzion@sskolemb.cz.

Na Smržovce proběhne Den válečných veteránů Sobota 10. 11.

Den válečných veteránů aneb Pomníčky 2018
Jedenáctý ročník Pomníčků zahájí v 10 hodin otevření výstavy ve výstavní síni v Zámečku. Krátké putování s členy klubů vojenské historie v historických uniformách po pomnících a pomníčcích obětem 1. světové války v našem okolí. Chvilka ticha a položení květin bude vzpomínkou nejen na ně, ale i na všechny ostatní padlé ve válečných konfliktech. Celá trasa je dlouhá 7 kilometrů a není náročná. Po návratu si budete moct opět posedět, občerstvit se a poklábosit v restauraci Parkhotel. Samostatná pozvánka

Výstava Konec velké války 1918 na Smržovce Sobota 10. 11. - čtvrtek 6. 12.

Konec Velké války 1918... a svět už nikdy nebyl jako předtím
Výstava ve výstavní síni Zámečku. Slavnostní zahájení v 10 hodin. Kluby vojenské historie připravili u příležitosti stého výročí vzniku republiky výstavu věnovanou Velké válce. Budete si na ní moct prohlédnout materiály a exponáty vážící se k letům 1914-1918, a to nejen vojenské, ale i z běžného života, nebo malou expozici věnovanou působení Červeného kříže v 1. světové válce. Samostatná pozvánka

Úterý 13. 11.

Hovory nad otevřenou biblí
Od 17 hodin ve výstavní síni smržovského Zámečku. Pravidelná setkání s kazatelem Patrikem Horváthem.

Město Smržovka pořádá ples s tématem oslav výročí republiky Sobota 17. 11.

Ples města Smržovky
Od 20 hodin v sále Parkhotelu. K tanci i poslechu zahraje Big´O´Band pod taktovkou Marka Ottla. Ples města Smržovky tentokrát v duchu oslav 100. výročí vzniku naší republiky. Proměňte se v šarmantní dámy a elegány První republiky nebo jakéhokoliv jiného období československých dějin či jednoduše využijte barvy naší vlajky. Předprodej vstupenek od 5. listopadu, pouze v kanceláři kulturního střediska v Zámečku, cena 200 Kč. Samostatná pozvánka

Pondělí 19. 11.

Dílna s Květou
Od 15 do 17 hodin v městské knihovně. Pracovníci dílen Domova Maxov pod vedením Květy Merklové a Kateřiny Hladíkové naučí v listopadu účastníky dílny vyrábět vánoční dekoraci ve tvaru hvězdy.

pátek 23. 11. - sobota 24. 11.

Grilování ve finské kotě
V Penzionu U Potůčku pro vás budou připraveny různé druhy grilovaných mas, vč. vepřového kolena, ale třeba i hermelín. Zavítat můžete v pátek 23. listopadu od 17 do 22 hodin a v sobotu 24. listopadu od 11 do 22 hodin. Více informací a podrobný jídelní lístek naleznete na www.penzionupotucku.cz, na Facebooku. Rezervace na tel.: 602 235 802 nebo e-mailu: penzion@sskolemb.cz.

sobota 24. 11.

Vánoční výtvarná dílna pro ženy
Od 9 hodin v budově ZŠ Smržovka v Komenského ulici, vstup zadním vchodem. Připraveny jsou pro vás dílny s Květou Merklovou (výroba adventního věnce), Helenou Sibřinovou (šité vánoční dekorace a ozdoby) Martinem Stříbrným a Petrem Klamtem (hrátky s korálky). Účastnický poplatek činí 30 Kč. Hotové výrobky si domů odnesete za cenu spotřebovaného materiálu. Vzhledem k omezenému prostoru je nutné se přihlásit, a to nejpozději do 21. listopadu do 15 hodin na tel.: 483 369 325, 727 806 195 nebo na e-mail: magda.rajtarova@smrzovka.cz. Pořádá Základní škola Smržovka a kulturní středisko.

Zámecká pohádka
Od 15 hodin v sále Parkhotelu. Další pohádka Divadla Hnedle vedle Tomáše Bartáka je o lidských vlastnostech, které nám ztěžují život. Příběh se odehrává na starém zámku, kde panuje zlý knížepán. Uslyšíte v něm hudbu a písničky, které principál napsal jen pro tuto pohádku. A jako pokaždé i tentokrát zapojí do představení děti. Vstupné: 30 Kč.

neděle 25. 11.

Kreativní dílničky - malování vánočních ozdob
Od 14 do 17 hodin v prodejně skla a bižuterie Glassunicum na nám. T. G. Masaryka. Malování skleněných ozdob barvami, zdobení třpytkami, kamínky či flitry.

Pondělí 26. 11.

Důchodový dýchánek
Od 14 hodin ve smržovském Zámečku. Pravidelné taneční odpoledne pro seniory s živou muzikou.

Sobota 1. 12.

Zumba for charity aneb Zanecháme stopu
Od 14 hodin v Parkhotelu.

Neděle 2. 12.

Rozsvícení deskového betlému
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Součástí odpoledního programu bude kromě rozsvícení betlému také rozsvícení vánočního stromku, zapálení první fialové svíce, tzv. svíce proroků, připraveny budou klasické teplé nápoje, včetně punče betlémáčku a betlémáčku pro děti, opékání buřtíků a ochutnávka cukroví. Určitě dorazí i Barborka, která oslaví svůj svátek 4. prosince, a chybět nebude ani dílnička pro děti.

Rozsvícení vánočního stromu
Od 18.30 hodin před Zámečkem. Součástí letošního rozsvícení vánočního stromečku bude opět vypouštění balónků s přáním Ježíškovi. Napsané přání si přineste s sebou. Balónek se světýlkem si budete moci zakoupit za 20 Kč (pořádáno ve spolupráci se Základní školou Smržovka). Chybět nebude něco dobrého k zakousnutí a teplého k zahřátí. Těšit se můžete na hudební vystoupení kapely Depozit.

Úterý 4. 12.

Mikulajda
Od 15.30 do 16.30 hodin soutěže pořádané ZŠ Smržovka v sále Parkhotelu. Od 16.30 do 18 hodin tradiční setkání dětí, rodičů, prarodičů s Mikulášem, čertem i andělem a diskotéka Vládi Josífka.

Čtvrtek 13. 12.

Vánoční pásmo se Smržováčkem
Od 17 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela.

Neděle 16. 12.

Vánoční pohoda
Od 9.30 hodin na náměstí T. G. Masaryka před Zámečkem a uvnitř Zámečku

Každý čtvrtek od 18 hodin bohoslužba v kostele sv. Archanděla Michaela.

AKCE PLÁNOVANÉ V ROCE 2019:

§ 16. 2. 2019 od 12.45 hodin - Lyžníci - klání ve sjezdu, skoku a dojezdu na dobových ski a v dobovém oblečení - Ski areál Kedr

§ 8. 3. 2019 od 19 hodin - Taková jsem já - Hanka Křížková s Divadlem Hnedle vedle - sál Parkhotelu

§ 9. 3. 2019 od 15 hodin - Karnevalshow - sál Parkhotelu

§ 18. 5. 2019 - Prolínání - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark a Den jizerskohorských jídel - lesopark u Parkhotelu

§ 16.-18. 8. 2019 - Letní slavnost Eurion - lesopark u Parkhotelu

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Město Smržovka pořádá ples s tématem oslav výročí republiky
Výstava Konec velké války 1918 na Smržovce
Na Smržovce proběhne Den válečných veteránů

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Provoz nemocniční lékárny o Velikonocích a květnových svátcích

V sobotu 20. 4. a pondělí 22. 4. je provoz lékárny v jablonecké nemocnici zajištěn od 8 do 16 hodin. Zavřeno bude v pátek 19. 4. a neděli 21. 4. V květnových státních svátcích, středy 1. a 8. 5., bude lékárna v provozu od 8 do 16 hodin. Nemocniční lékárnu najdete nedaleko hlavního vchodu, stačí jít po zelené či červené barvě. Informace k běžné otevírací době a sortimentu včetně prodejny zdravotnických potřeb jsou zveřejněny na www.nemjbc.cz.

Jablonecká Rampa přivítá Marco Mendozu a Doctora Victora

Marco Mendoza, americký hardrockový hudebník (Whitesnake, Thin Lizzy, Ted Nugent, The Dead Daisies), se při svém evropském turné zastaví i v České republice, kde odehraje pět koncertů. Jednou ze zastávek je i jablonecký Klub Na Rampě v sobotu 20. dubna. Marco je neuvěřitelný šoumen, který je stejně doma na obrovském stadionu, jako v malém klubu. Dokáže pokrýt jakýkoliv hudební styl od jazzu, Fussion, world music, latino groove až po hard rock. Kromě toho je skvělým zpěvákem, který napsal a vydal uznávaná sólová alba. Za bicí soupravou se opět představí skvělý Kyle Hughes, člen skupiny kytaristy Bumblefoota (Guns n Roses). Celou tour s Marco Mendozou absolvuje kapela Doctor Victor, která se v roce 2012 umístila na druhém místě v celosvětové soutěži kapel GBOB, v roce 2016 předskakovala australským velikánům AC/DC na jejich megakoncertu v pražských Letňanech. Kompletní dubnový program klubu na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě vysoké prohry jabloneckých házenkářů s Mostem
Na Ash Fieldu začal Blesk vítězně
Mladou ženu hledanou u Železného Brodu vypátral policejní psovod
Jablonecké lázně jsou opět středem pozornosti
Aneta Langerová rozezpívala i stydlíny

Nejčtenější články

18.04.: Škoda Felicie skončila na Smržovce pod strání v kolejišti
19.04.: Mladou ženu hledanou u Železného Brodu vypátral policejní psovod
17.04.: Tanvaldská sportovka vybojovala postup do krajského finále ve vybíjené

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT