Smržovské kulturní a zábavné akce v listopadu

01.11.2016 08:09:47 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Smržovské kulturní a zábavné akce v listopadu

Přinášíme vám přehled akcí kulturního střediska a dalších organizací a spolků ve Smržovce a okolí v listopadu 2016.

Úterý 1. 11. - pátek 11. 11.

Kouzlo makrosvěta ožije na smržovském zámečku

KOUZLO MAKROSVĚTA
Prodloužená výstava fotografií Blanky Svobodové. Přijďte se nechat okouzlit jedinečnou nádherou, kterou příroda vytvořila jen na krátký okamžik a kterou autorka díky svému citu a umění zachytila za fotografiích. Samostatná pozvánka

Středa 2. 11.

PAMÁTKA ZESNULÝCH
Od 15 hodin na městském hřbitově. Duchovní správce P. Ajchler vykoná u kříže krátkou bohoslužbu slova s modlitbou. Od 15.30 hodin se pak koná mše sv. v zákristii kostela.

VEŘEJNÉ JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA
Od 16 hodin v zasedací místnosti radnice.

Sobota 5. 11.

DEN VÁLEČNÝCH VETRÁNŮ ANEB POMNÍČKY 2016
Sraz v 8.30 hodin u Zámečku. Devátý ročník pochodu ke Dni válečných veteránů. Krátké putování s členy klubů vojenské historie v historických uniformách po pomnících a pomníčcích obětem 1. světové války v našem okolí. Chvilka ticha a položení květin bude vzpomínkou nejen na ně, ale i na všechny ostatní padlé ve válečných konfliktech.

Pondělí 7. 11.

ČÍTÁRNIČKA
Od 16 do 17 hodin v městské knihovně. Nejenom povídání a čtení s Veronikou Marhanovou. Téma listopadové Čítárničky je Záhady a tajemno. Čítárnička je určena pro děti mladšího školního věku.

Úterý 8. 11.

TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI
Od 9.30 hodin ve smržovském Zámečku.

HOVORY NAD OTEVŘENOU BIBLÍ
Od 17 hodin ve výstavní síni smržovského Zámečku. Pravidelná setkání s kazatelem Patrikem Horváthem.

Pátek 11. 11.

SVATOMARTINSKÁ VÍNA PO ROCE OPĚT VE SMRŽOVCE
Od 10.30 do 24 hodin ve Vinotéce ve Střední Smržovce (Občanská 1172). Těšit se můžete na otevření první lahve letošního vína v 11 hodin a 11 minut, ochutnávku a prodej mladých vín ročníku 2016, svatomartinských vín ročníku 2016 a koláčků z dílny pana Hynka. Přijďte zkusit, co v létě v moravských vinicích vyrostlo a popovídat si u lahodného moku - srdečně vás zvou Majka a Zdeněk Honcnejmanovi.

Pátek 11. 11. - neděle 13. 11.

SVATOMARTINSKÉ HODY
Zavítat na ně můžete do Penzionu U Potůčku ve Hřbitovní ulici v pátek 11. 11. od 17 do 23 hodin, v sobotu 12. 11. od 11 do 23 hodin a v neděli 13. 11. od 11 do 17 hodin. Připraveny pro vás budou mimo jiné svatomartinská husa, svatomartinské rohlíčky i svatomartinská vína. Více informací a podrobný jídelní lístek naleznete na www.penzionupotucku.cz a na Facebooku. Rezervace na tel.: 724 032 181, 606 636 542 nebo e-mailu: rasin@sskolemb.cz.

Sobota 12. 11.

TURNAJ 2. LIGY ŽEN VE FLORBALU
Od 10.15 hodin ve sportovní hale. (10.15 hodin Smržovka - Lovosice, 12.45 hodin Smržovka - Slavie Turnov). Občerstvení zajištěno. Vstupné dobrovolné.

PLES MĚSTA SMRŽOVKY
Od 20 hodin v sále Parkhotelu. K tanci i poslechu hraje liberecký Big´O‘Band Marka Ottla. Předprodej vstupenek od 1. listopadu, pouze v kanceláři kulturního střediska v Zámečku, cena 200 Kč. Téma plesu bude Film a divadlo - proměnit se ve filmovou či divadelní postavu však není podmínkou účasti.

Sobota 19. 11.

VÁNOČNÍ VÝTVARNÁ DÍLNA PRO ŽENY
Od 9 hodin v budově ZŠ Smržovka v Komenského ulici (vstup zadním vchodem). Základní škola Smržovka a kulturní středisko pořádají již tradiční Vánoční výtvarnou dílnu pro ženy, které si tu můžou bez šveholení dětí vyrobit na stromeček za pomoci Heleny Sibřinové andělíčka a jiné ozdoby z textilu, s Květou Merklovou dozdobit dřevěný výřez ve tvaru lucerny nebo s Alenou Morávkovou vytvořit originální náramky a náhrdelníky z velkodírových perlí, neonek, lentilek apod. Účastnický poplatek činí 30 Kč. Hotové výrobky si domů odnesete za cenu spotřebovaného materiálu. Vzhledem k omezenému prostoru je nutné se přihlásit, a to nejpozději do 15. listopadu do 15 hodin na tel.: 483 369 325, 727 806 195 nebo na e-mail: magda.rajtarova@smrzovka.cz.

Neděle 20. 11.

(POD)VODNICKÁ POHÁDKA
Od 15 hodin v sále Parkhotelu. Pohádka v podání Tomáše Bartáka a jeho Divadla Hnedle vedle. Vstupné 30 Kč za osobu malou i velkou.

Pondělí 21. 11.

DÍLNA S KVĚTOU
Od 15 do 17 hodin v městské knihovně. Pracovníci dílen Domova Maxov pod vedením Květy Merklové naučí všechny zájemce vyrábět vánoční ozdobu.

Úterý 22. 11.

TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI
Od 9.30 hodin ve smržovském Zámečku.

Čtvrtek 24. 11.

LESOPARK - KONCEPCE JEHO OBNOVY A ROZVOJE
Od 17.30 hodin v sále Parkhotelu. Setkání, na kterém budou představeny první výstupy koncepce rozvoje městského lesoparku, které Město Smržovka v současné době připravuje.

ZŠ Smržovka zve na den otevřených dveří

Sobota 26. 11.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ZŠ SMRŽOVKA
Základní škola Smržovka pořádá v sobotu 26. listopadu den otevřených dveří. Od 9.30 bude program patřit 1. stupni a po obědu ve školní jídelně od 12.30 2. stupni. Samostatná pozvánka

Neděle 27. 11.

ROZSVÍCENÍ DESKOVÉHO BETLÉMU
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce.

Neděle 27. 11.

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU
Od 18.30 hodin před Zámečkem. Těšit se můžete na hudební vystoupení, něco dobrého k zakousnutí a teplého k zahřátí. Přijďte a zúčastněte se příjemného zahájení adventního času. Přehled rozsvícení vánočních stromů na Jablonecku

Pondělí 28. 11.

DŮCHODOVÝ DÝCHÁNEK
Od 14 hodin ve smržovském Zámečku.

AKCE PLÁNOVANÉ NA MĚSÍC PROSINEC:

Pátek 2. 12. - Mikulajda - Od 15.30 hodin u Parkhotelu.

Sobota 3. 12. - Velký charitativní Zumba maraton - Od 14 hodin v Parkhotelu.

Neděle 4. 12. - Adventní setkání u ovečkového betlému - Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce.

Pondělí 5. 12. 2016 - pátek 20. 1. 2017 - Vánoce jsou svátky dětí a hraček - Výstava pořádaná Muzeem panenek a Muzeem místní historie.

Neděle 11. 12. - Adventní setkání u ovečkového betlému - Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce.

Čtvrtek 15. 12. - Vánoční koncert Smržováčku v kostele

Neděle 18. 12. - Vánoční pohoda - Od 9.30 hodin před Zámečkem na náměstí T. G. Masaryka.

Neděle 18. 12. - Adventní setkání u ovečkového betlému - Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce.

Každý čtvrtek od 18 hodin bohoslužba v kostele sv. Archanděla Michaela.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

ZŠ Smržovka zve na den otevřených dveří
Kouzlo makrosvěta ožije na smržovském zámečku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Profesor Suchomel získal Poctu České komory architektů

Muž, který před pětadvaceti lety založil Fakultu umění a architektury TUL a vedl ji jako první děkan, převzal 10. června v Praze prestižní uznání od členů své profesní komory. „Letos si připomínáme 25. výročí založení FUA a založení zcela nové školy architektury je jistě významnou součástí právě uděleného ocenění profesora Jiřího Suchomela za celoživotní dílo a přínos k rozvoji architektonického oboru," uvedl k ocenění děkan Osamu Okamura. Zásluhou Jiřího Suchomela vznikla liberecká fakulta k 1. prosinci 1994 inspirována školou architektury Michiganské univerzity v americkém Ann Arbor, na které Jiří Suchomel počátkem 90. let působil. Jejímu založení předcházelo několik ročníků letní školy architektury, kterou profesor Suchomel v Liberci organizoval.

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Čtyři góly v pařáku
Na otevření Letního kina v Jablonci dorazilo téměř tisíc návštěvníků
Liberecký hasič posbíral cenné kovy v závodě Championships FireFit
Douglaska tisolistá z Lomnice se uchází o titul Strom roku 2019
Bedřichov pokřtil areál pro bikery. Vznikl díky účastníkům Jizerské 50

Nejčtenější články

24.06.: Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
25.06.: Slavnostně otevřeli opravenou silnici mezi Tanvaldem a Albrechticemi
26.06.: Bedřichov pokřtil areál pro bikery. Vznikl díky účastníkům Jizerské 50

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn