Smržovská výstava Start povolen zve k návštěvě zejména děti

04.06.2019 17:51:29 | Autor: Alena Bartovská | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Smržovská výstava Start povolen zve k návštěvě zejména děti

Máte malé děti, chcete je vzít do galerie, ale bojíte se, že by je to tam nebavilo? Pak je naše výstava přesně pro vás. Není totiž určená jenom ke koukání, na téhle výstavě si budete hlavně hrát! Jejím cílem je ukázat, že ideální „výtvarka" není jen o kreslení či malování hezkých obrázků, ale především o tom si tvůrčí proces pořádně užít, mít možnost se svobodně vyjádřit, prožít ho co nejvíce smysly, vlastně si hrát...

Nasedněte tedy s námi do pomyslné rakety a proleťte se s námi vesmírem - vesmírem umění. Budeme zkoumat netušené v krajinách uměleckých děl, poznávat výtvarníky, experimentovat. A samozřejmě si i prohlížet a třeba i obdivovat. Přistát můžete kupříkladu na „planetě" Daisy Mrázkové, Huga Demartiniho, Tonyho Cragga, Kurta Schwitterse, Adrieny Šimotové, Yves Kleina a dalších.

První výprava za dobrodružstvím se uskuteční při vernisáži 31. 5. od 17.30, na kterou všechny srdečně zveme. Výstava Start povolen bude dále přístupná všední dny v pracovní době Kulturního střediska - po dohodě s jeho pracovnicemi (tel. 483 369 325) a jedno odpoledne o víkendu, kdy bude možnost „komentované prohlídky":) (tel. 606 691 046).

Ještě si dovolím prosbičku. Výstava sice bude sloužit ke hraní, ale nejedná se o certifikované hřiště, které snese skoro všechno. S exponáty a interaktivními prvky je třeba zacházet s citem a podle instrukcí, aby si je mohli užít i další návštěvníci a aby se hráčům nic nestalo. Dospěláci, dohlížejte, prosím, při hraní na své děti. Děkujeme. (A samozřejmě nemusíte jen dohlížet, klidně si to vyzkoušejte taky, jsem si jistá, že vám to nedá.:))

Pokud vás náš výlet za uměním zaujme, budeme rádi, když nám o tom napíšete do knihy nebo na klubik.snezenka.vytvarne@centrum.cz či FB profil Dětský klubík Smržovka. Na vaše zprávičky i fotky se moc těšíme, děkujeme.

A na závěr ještě jedno poděkování - Nadaci ČEZ, firmám Knorr-Bremse, LS Technology a Martin&Michael za finanční či materiální podporu, Kulturnímu středisku Smržovka za možnost výstavu uspořádat a všem dobrým duším, které se na přípravě výstavy podílely, za ochotu pomáhat. A největší dík patří všem úžasným klubíkovským klukům a holkám a jejich rodičům za to, že se se mnou tak nadšeně pouští do všeho, co si na ně vymyslím. Kolikrát to chce fakt odvahu.:) Moc si toho vážím a jsem ráda, že vás mám!

Alena Bartovská, Mateřský a dětský klubík při VC Sněženka

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Červnové kulturní a společenské akce ve Smržovce

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Krajské dotace míří i do oblasti cyklistické dopravy

Liberecký kraj vyhlásil dva dotační programy v oblasti dopravy. Peníze mohou zájemci využít například na projektové přípravy, rekonstrukci pozemních komunikací pro cyklodopravu, opravy cyklostezek či budování cykloturistických tras a terénních cyklistických stezek. „Na rozvoj cyklistické dopravy jsme letos vyčlenili 6 milionů korun. Chceme podpořit zejména výstavbu a rekonstrukci pozemních komunikací pro cyklodopravu. Žadatelům můžeme pokrýt až 70% způsobilých výdajů projektu. Na jeden projekt pak lze čerpat dle podmínek dotačního programu nejvýše dva miliony korun," uvedl Jan Sviták, náměstek pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek. Projektovou přípravu staveb a rekonstrukcí půjde letos podpořit maximálně 800 tisíci korun na jeden projekt. Na tento dotační program vyčlenil kraj celkově 3 miliony. Žádosti mohou zájemci podávat od 20. ledna do 7. února 2020. Bližší informace k jednotlivým dotačním programům najdete na webu: https://dotace.kraj-lbc.cz/doprava.

V čele jabloneckého Eurocentra stojí dočasný jednatel

Rada statutárního města Jablonec nad Nisou odvolala jednatelku Eurocentra Jablonec, s.r.o., Janu Pěnčíkovou. Na její místo dočasně jmenovala Jana Zemana, aby tak zajistila stabilitu společnosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kateřina Smutná na La Diagonele vybojovala 3. místo i s pádem
Třetí ročník NERROX Cupu 2020 proběhl úspěšně
Defenzíva Jablonce stále skřípe
Obrazem: Made in Jablonec 2020
Běžci na lyžích závodili na Českém poháru ve Vrchlabí

Nejčtenější články

16.01.: V Jablonci se střetlo auto s tramvají
16.01.: Benecko poměřilo výkonnost lyžařů Liberecka s jinými kluby
16.01.: Rekonstrukce silnic pokračují, nové připravují v Jablonci či Janově

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn