Smržovská výstava Start povolen zve k návštěvě zejména děti

04.06.2019 17:51:29 | Autor: Alena Bartovská | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Smržovská výstava Start povolen zve k návštěvě zejména děti

Máte malé děti, chcete je vzít do galerie, ale bojíte se, že by je to tam nebavilo? Pak je naše výstava přesně pro vás. Není totiž určená jenom ke koukání, na téhle výstavě si budete hlavně hrát! Jejím cílem je ukázat, že ideální „výtvarka" není jen o kreslení či malování hezkých obrázků, ale především o tom si tvůrčí proces pořádně užít, mít možnost se svobodně vyjádřit, prožít ho co nejvíce smysly, vlastně si hrát...

Nasedněte tedy s námi do pomyslné rakety a proleťte se s námi vesmírem - vesmírem umění. Budeme zkoumat netušené v krajinách uměleckých děl, poznávat výtvarníky, experimentovat. A samozřejmě si i prohlížet a třeba i obdivovat. Přistát můžete kupříkladu na „planetě" Daisy Mrázkové, Huga Demartiniho, Tonyho Cragga, Kurta Schwitterse, Adrieny Šimotové, Yves Kleina a dalších.

První výprava za dobrodružstvím se uskuteční při vernisáži 31. 5. od 17.30, na kterou všechny srdečně zveme. Výstava Start povolen bude dále přístupná všední dny v pracovní době Kulturního střediska - po dohodě s jeho pracovnicemi (tel. 483 369 325) a jedno odpoledne o víkendu, kdy bude možnost „komentované prohlídky":) (tel. 606 691 046).

Ještě si dovolím prosbičku. Výstava sice bude sloužit ke hraní, ale nejedná se o certifikované hřiště, které snese skoro všechno. S exponáty a interaktivními prvky je třeba zacházet s citem a podle instrukcí, aby si je mohli užít i další návštěvníci a aby se hráčům nic nestalo. Dospěláci, dohlížejte, prosím, při hraní na své děti. Děkujeme. (A samozřejmě nemusíte jen dohlížet, klidně si to vyzkoušejte taky, jsem si jistá, že vám to nedá.:))

Pokud vás náš výlet za uměním zaujme, budeme rádi, když nám o tom napíšete do knihy nebo na klubik.snezenka.vytvarne@centrum.cz či FB profil Dětský klubík Smržovka. Na vaše zprávičky i fotky se moc těšíme, děkujeme.

A na závěr ještě jedno poděkování - Nadaci ČEZ, firmám Knorr-Bremse, LS Technology a Martin&Michael za finanční či materiální podporu, Kulturnímu středisku Smržovka za možnost výstavu uspořádat a všem dobrým duším, které se na přípravě výstavy podílely, za ochotu pomáhat. A největší dík patří všem úžasným klubíkovským klukům a holkám a jejich rodičům za to, že se se mnou tak nadšeně pouští do všeho, co si na ně vymyslím. Kolikrát to chce fakt odvahu.:) Moc si toho vážím a jsem ráda, že vás mám!

Alena Bartovská, Mateřský a dětský klubík při VC Sněženka

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Červnové kulturní a společenské akce ve Smržovce

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FK Jablonec pojede do Arménie či Severní Makedonie
Rod Walderode má dostat zpět svůj majetek nejen na Turnovsku
Kraj chce vybudovat na libereckém letišti nový heliport pro záchranáře
Další kandidát na Památku roku: kostel Povýšení sv. Kříže v Jablonci
V Loužnici budou putovat za pohádkou

Nejčtenější články

18.06.: Tituly Pečovatelka roku 2019 opět předali v městském divadle
19.06.: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
18.06.: Primátor Jablonce předal ocenění dárcům krve

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn