Smržovská výstava Start povolen zve k návštěvě zejména děti

04.06.2019 17:51:29 | Autor: Alena Bartovská | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Smržovská výstava Start povolen zve k návštěvě zejména děti

Máte malé děti, chcete je vzít do galerie, ale bojíte se, že by je to tam nebavilo? Pak je naše výstava přesně pro vás. Není totiž určená jenom ke koukání, na téhle výstavě si budete hlavně hrát! Jejím cílem je ukázat, že ideální „výtvarka" není jen o kreslení či malování hezkých obrázků, ale především o tom si tvůrčí proces pořádně užít, mít možnost se svobodně vyjádřit, prožít ho co nejvíce smysly, vlastně si hrát...

Nasedněte tedy s námi do pomyslné rakety a proleťte se s námi vesmírem - vesmírem umění. Budeme zkoumat netušené v krajinách uměleckých děl, poznávat výtvarníky, experimentovat. A samozřejmě si i prohlížet a třeba i obdivovat. Přistát můžete kupříkladu na „planetě" Daisy Mrázkové, Huga Demartiniho, Tonyho Cragga, Kurta Schwitterse, Adrieny Šimotové, Yves Kleina a dalších.

První výprava za dobrodružstvím se uskuteční při vernisáži 31. 5. od 17.30, na kterou všechny srdečně zveme. Výstava Start povolen bude dále přístupná všední dny v pracovní době Kulturního střediska - po dohodě s jeho pracovnicemi (tel. 483 369 325) a jedno odpoledne o víkendu, kdy bude možnost „komentované prohlídky":) (tel. 606 691 046).

Ještě si dovolím prosbičku. Výstava sice bude sloužit ke hraní, ale nejedná se o certifikované hřiště, které snese skoro všechno. S exponáty a interaktivními prvky je třeba zacházet s citem a podle instrukcí, aby si je mohli užít i další návštěvníci a aby se hráčům nic nestalo. Dospěláci, dohlížejte, prosím, při hraní na své děti. Děkujeme. (A samozřejmě nemusíte jen dohlížet, klidně si to vyzkoušejte taky, jsem si jistá, že vám to nedá.:))

Pokud vás náš výlet za uměním zaujme, budeme rádi, když nám o tom napíšete do knihy nebo na klubik.snezenka.vytvarne@centrum.cz či FB profil Dětský klubík Smržovka. Na vaše zprávičky i fotky se moc těšíme, děkujeme.

A na závěr ještě jedno poděkování - Nadaci ČEZ, firmám Knorr-Bremse, LS Technology a Martin&Michael za finanční či materiální podporu, Kulturnímu středisku Smržovka za možnost výstavu uspořádat a všem dobrým duším, které se na přípravě výstavy podílely, za ochotu pomáhat. A největší dík patří všem úžasným klubíkovským klukům a holkám a jejich rodičům za to, že se se mnou tak nadšeně pouští do všeho, co si na ně vymyslím. Kolikrát to chce fakt odvahu.:) Moc si toho vážím a jsem ráda, že vás mám!

Alena Bartovská, Mateřský a dětský klubík při VC Sněženka

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Červnové kulturní a společenské akce ve Smržovce

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Část Nádražní ulice v Turnově čeká na finální povrch a výsadbu zeleně

Část Nádražní ulice v Turnově čeká na finální povrch a výsadbu zeleně

Náročná rekonstrukce ulice Nádražní a silnice II/610 v Turnově pokračuje i na podzim. Zatímco některé úseky jsou téměř hotové, jiné jsou se vysokém stavu rozpracovanosti. Úsek od Hotelu Beneš na hranici katastru je z velké části dokončen. Probíhat už bude pouze výsadba zeleně a položen bude finální asfaltový povrch. Podrobnosti a fotografie

Dotace na čistírny a kanalizační přípojky do 31. října

Ještě do konce října je možné v Jablonci nad Nisou na oddělení dotací požádat o dotaci z Programu podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2019. Město Jablonec má ve svém rozpočtu alokovanou částku 1,5 milionu korun a finanční prostředky jsou určené na podporu výstavby domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. „Jediný rozdíl oproti minulosti je ten, že program nepodporuje odkanalizování novostaveb," konstatovala vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová. O investiční dotaci mohou žádat majitelé rodinných a bytových domů v katastrálním území Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc korun na jednu bytovou jednotku. Podrobné informace jsou na úřední desce a webu města v části Magistrát, sekce Životní situace - Finance.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do divadla A do pyžam
Jak jsme žili před listopadem 1989 si připomene i Jablonec
Jablonec pokračuje v opravách i svěcení drobných památek
Obrazem: Fotbalisté Velkých Hamrů si poradili se Spartou Kutná Hora
Sociální pracovníci z Jablonce diskutovali ve sněmovně

Nejčtenější články

11.10.: FOTO: Fanoušci se loučí celý pátek na Žofíně s Karlem Gottem
12.10.: Fanoušci traktorů si do Bozkova našli cestu i přes přeložení
11.10.: Obrazem: Tanvaldští žáci na Šumburku mají novou podlahu v tělocvičně

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn