Smržovská výstava Start povolen zve k návštěvě zejména děti

04.06.2019 17:51:29 | Autor: Alena Bartovská | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Smržovská výstava Start povolen zve k návštěvě zejména děti

Máte malé děti, chcete je vzít do galerie, ale bojíte se, že by je to tam nebavilo? Pak je naše výstava přesně pro vás. Není totiž určená jenom ke koukání, na téhle výstavě si budete hlavně hrát! Jejím cílem je ukázat, že ideální „výtvarka" není jen o kreslení či malování hezkých obrázků, ale především o tom si tvůrčí proces pořádně užít, mít možnost se svobodně vyjádřit, prožít ho co nejvíce smysly, vlastně si hrát...

Nasedněte tedy s námi do pomyslné rakety a proleťte se s námi vesmírem - vesmírem umění. Budeme zkoumat netušené v krajinách uměleckých děl, poznávat výtvarníky, experimentovat. A samozřejmě si i prohlížet a třeba i obdivovat. Přistát můžete kupříkladu na „planetě" Daisy Mrázkové, Huga Demartiniho, Tonyho Cragga, Kurta Schwitterse, Adrieny Šimotové, Yves Kleina a dalších.

První výprava za dobrodružstvím se uskuteční při vernisáži 31. 5. od 17.30, na kterou všechny srdečně zveme. Výstava Start povolen bude dále přístupná všední dny v pracovní době Kulturního střediska - po dohodě s jeho pracovnicemi (tel. 483 369 325) a jedno odpoledne o víkendu, kdy bude možnost „komentované prohlídky":) (tel. 606 691 046).

Ještě si dovolím prosbičku. Výstava sice bude sloužit ke hraní, ale nejedná se o certifikované hřiště, které snese skoro všechno. S exponáty a interaktivními prvky je třeba zacházet s citem a podle instrukcí, aby si je mohli užít i další návštěvníci a aby se hráčům nic nestalo. Dospěláci, dohlížejte, prosím, při hraní na své děti. Děkujeme. (A samozřejmě nemusíte jen dohlížet, klidně si to vyzkoušejte taky, jsem si jistá, že vám to nedá.:))

Pokud vás náš výlet za uměním zaujme, budeme rádi, když nám o tom napíšete do knihy nebo na klubik.snezenka.vytvarne@centrum.cz či FB profil Dětský klubík Smržovka. Na vaše zprávičky i fotky se moc těšíme, děkujeme.

A na závěr ještě jedno poděkování - Nadaci ČEZ, firmám Knorr-Bremse, LS Technology a Martin&Michael za finanční či materiální podporu, Kulturnímu středisku Smržovka za možnost výstavu uspořádat a všem dobrým duším, které se na přípravě výstavy podílely, za ochotu pomáhat. A největší dík patří všem úžasným klubíkovským klukům a holkám a jejich rodičům za to, že se se mnou tak nadšeně pouští do všeho, co si na ně vymyslím. Kolikrát to chce fakt odvahu.:) Moc si toho vážím a jsem ráda, že vás mám!

Alena Bartovská, Mateřský a dětský klubík při VC Sněženka

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Červnové kulturní a společenské akce ve Smržovce

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Českolipské muzeum se na více než rok uzavře pro veřejnost

Hlavní budova Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě se od 1. ledna příštího roku uzavře. Až do 28. února roku 2021 zde totiž bude probíhat stavební projekt vedoucí ke snížení energetické náročnosti celého sídla. Uzavřené budou všechny stálé přírodovědné a historické expozice a výstavní prostory muzea i galerie. Projekt zateplování vyjde kraj na přibližně 14,6 milionu korun včetně DPH.

Mosty v Krkonoších a na Českolipsku čekají rekonstrukce

Kraj nyní hledá firmy, které by na krajských silnicích opravily tři mosty v havarijním stavu. Jde o mosty v krkonošské Poniklé a v Dubé a Provodíně na Českolipsku. Předpokládaná hodnota těchto zakázek činí 37 milionů korun. Nejnáročnější bude rekonstrukce mostu číslo 290-023, který se nachází v údolí řeky Jizery u obce Poniklá nedaleko křižovatky silnic II/290 a I/14. V rámci rekonstrukce zanikne stávající kamenná nosná konstrukce a vznikne nová, železobetonová. Předpokládané náklady dosahují 18 a půl milionu korun. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
KAM ZA SPORTEM: 13. 12. – 18. 12. 2019
Slavnostně ocenili záchranáře v Libereckém kraji za rok 2019
Soutěžit s jabloneckou knihovnou můžete i příští rok
Horská služba je v plném nasazení pro zimní sezonu

Nejčtenější články

14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
10.12.: Z Liberce do Lomnice a z Tanvaldu do Brodu bude jezdit nový dopravce
11.12.: Zdravotně postiženým z Jablonce se podnikatelé složili na nové auto

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn