Smrt mu sluší jablonecké publikum rozchechtala

11.01.2020 21:29:27 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Smrt mu sluší jablonecké publikum rozchechtala

Komedie z divadelního prostředí, celkově satira, místy až crazy, tak nějak by se dala charakterizovat hra Daniela Hrbka (který ji rovněž režíruje) Smrt mu sluší. Příběh, jenž si bezostyšně bere na paškál divadelní zákulisí se všemi jeho neřestmi a propletenci, nemá v podstatě žádná tabu. Přičemž hlavní dějová osa pojme i zdánlivě méně důležité zápletky.

Hlavního hrdinu divácky oblíbeného a na divadle nepříliš úspěšného, Boba Barela hraje Michal Dlouhý, a to přesně dle popisu scénáristy, tedy tak, až z něj pot stříká. Jeho agent (Kamil Halbich) věnuje veškerou svoji energii, aby egocentrického herce´procpal´do těch největších rolí. I on má ovšem své tajemství. Velice příjemné a civilní Halbichovo herectví ostře koresponduje s ´divadelnictvím´ Michala Dlouhého a za zmínku stojí i výkony vedlejších postav, tedy Roberta Jaškova alias ředitele Zlaté kapličky, Natálie Řehořové v roli dramaturgyně Národního divadla, Miroslava Hrušky alias ´hocha pro všechno´ Mirečka a Davida Punčocháře.

Zatímco večer je naservírován publiku jako ´divácká oddechovka´, herci si zcela jistě sáhnou na dno svých sil. A jelikož se vše točí okolo života a smrti jednoho divadelního kritika, nepíše se mi tentokrát moje recenze vůbec lehce :-D Zbývá mi doufat, že to ´zmáknu´ aspoň tak, jak to ve hře ´ustál´ kritik Hartman (skvělý David Punčochář). Povedená a nikterak přeplácaná scéna Petra Masopusta byla doplněná potřebnými detaily, které si divák Národního divadla uvědomí ´na první dobrou´.

Děj ani na chvíli nesklouzává do stereotypu či dokonce nudy. Hra je prostě dostatečně bláznivá navzdory tomu, jak citlivá témata popisuje. Však se taky k prasknutí nacpané Městské divadlo Jablonec otřásalo smíchem od začátku do konce, a když Michal Dlouhý deklamoval z pódia svoji narážku na Brno, publikum smíchy doslova řvalo.

A cože to Brno podle protagonistů tedy je? To vám prý napíše mobilní telefon, když trpíte na plyny, máte zapnutý konvertor a přiložíte si telefon k zadní části právě v okamžiku, když si ulevujete ;-) Narážkami se to ostatně během stopětačtyřicetiminutového večera jen hemžilo a publikum se mohlo utleskat. Smrt mu sluší je dílem bez hluchých míst, s perfektním obsazením, v němž jsou role psané přímo na tělo a je to znát.

Překvapení střídá překvapení a výsledkem je vkusná situační komedie, u níž se nebude nudit ani ten největší škarohlíd.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v lednu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Přátelské setkání se uskutečnilo v pondělí odpoledne na hasičské stanici v Semilech za přítomnosti všech kynologů, kteří se účastnili nedávné pátrací akce po starší ženě v Semilech. Nechyběli ani hlavní aktéři, a to kynologičtí psi. Pan Daneš, syn včas nalezené ženy, obdaroval čtyřnohé zachránce speciálními pamlsky, na kterých si určitě s chutí pochutnají. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Už 13. ročník Jilemnické 50 se jel na Horních Mísečkách
Další budovy v Ralsku půjdou k zemi, kraj zde chce mít čisto a bezpečno
VIDEO: Cesta ze severu Čech až do španělské Marbelly
Cenná výhra Bižuterie nad týmem Žabiny Brno B
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
27.01.: Obrazem: Zásadská Pralyže 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn