Smrt mu sluší jablonecké publikum rozchechtala

11.01.2020 21:29:27 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Smrt mu sluší jablonecké publikum rozchechtala

Komedie z divadelního prostředí, celkově satira, místy až crazy, tak nějak by se dala charakterizovat hra Daniela Hrbka (který ji rovněž režíruje) Smrt mu sluší. Příběh, jenž si bezostyšně bere na paškál divadelní zákulisí se všemi jeho neřestmi a propletenci, nemá v podstatě žádná tabu. Přičemž hlavní dějová osa pojme i zdánlivě méně důležité zápletky.

Hlavního hrdinu divácky oblíbeného a na divadle nepříliš úspěšného, Boba Barela hraje Michal Dlouhý, a to přesně dle popisu scénáristy, tedy tak, až z něj pot stříká. Jeho agent (Kamil Halbich) věnuje veškerou svoji energii, aby egocentrického herce´procpal´do těch největších rolí. I on má ovšem své tajemství. Velice příjemné a civilní Halbichovo herectví ostře koresponduje s ´divadelnictvím´ Michala Dlouhého a za zmínku stojí i výkony vedlejších postav, tedy Roberta Jaškova alias ředitele Zlaté kapličky, Natálie Řehořové v roli dramaturgyně Národního divadla, Miroslava Hrušky alias ´hocha pro všechno´ Mirečka a Davida Punčocháře.

Zatímco večer je naservírován publiku jako ´divácká oddechovka´, herci si zcela jistě sáhnou na dno svých sil. A jelikož se vše točí okolo života a smrti jednoho divadelního kritika, nepíše se mi tentokrát moje recenze vůbec lehce :-D Zbývá mi doufat, že to ´zmáknu´ aspoň tak, jak to ve hře ´ustál´ kritik Hartman (skvělý David Punčochář). Povedená a nikterak přeplácaná scéna Petra Masopusta byla doplněná potřebnými detaily, které si divák Národního divadla uvědomí ´na první dobrou´.

Děj ani na chvíli nesklouzává do stereotypu či dokonce nudy. Hra je prostě dostatečně bláznivá navzdory tomu, jak citlivá témata popisuje. Však se taky k prasknutí nacpané Městské divadlo Jablonec otřásalo smíchem od začátku do konce, a když Michal Dlouhý deklamoval z pódia svoji narážku na Brno, publikum smíchy doslova řvalo.

A cože to Brno podle protagonistů tedy je? To vám prý napíše mobilní telefon, když trpíte na plyny, máte zapnutý konvertor a přiložíte si telefon k zadní části právě v okamžiku, když si ulevujete ;-) Narážkami se to ostatně během stopětačtyřicetiminutového večera jen hemžilo a publikum se mohlo utleskat. Smrt mu sluší je dílem bez hluchých míst, s perfektním obsazením, v němž jsou role psané přímo na tělo a je to znát.

Překvapení střídá překvapení a výsledkem je vkusná situační komedie, u níž se nebude nudit ani ten největší škarohlíd.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v lednu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 25. června do 8. července
Na zákupském zámku se vedení ujímá nový kastelán
Dětské a noční prohlídky na Valdštejně zahájí prázdninovou sezonu!
KAM ZA SPORTEM 4. 7. - 8. 7. 2020
Od 4. července propojí nová linka Liberec přes Bedřichov s Tanvaldskem

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
02.07.: Kuba a Kája děkují záchranářům po autonehodě v Polubném

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn