Slečna Nituš utíkala rozesmát jablonecké publikum

10.10.2019 23:14:25 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Slečna Nituš utíkala rozesmát jablonecké publikum

Psát recenzi na hru Ypsilonky je v podstatě totéž, jako pomalu usrkávat kávu od Žida, když ve spolku měli zavřeno, ale budiž. Absurdita a humor bez hranic hrály vždy v Divadle Ypsilon prim a tak není divu, že až na samou hranici chápání běžného smrtelníka dovedli, pod režijním vedením Petera Oravce, Hervého operetu Mamselle Nitouche, respektive její komorní adaptaci na motivy slavného slovenského básníka a dramatika Lubomíra Feldeka.

S využitím původní Hervého myšlenky dvojího života řady postav bez ohledu na pohlaví si v Ypsilonce poradili vskutku nonšalantně. Choreografie Jana Ondera neměla chybu a rovněž taneční i hudební výkony protagonistů si zasloužily poklonu. Šťastnou volbou se ukázalo obsazení, v němž excelovali Lumíra Přichystalová, Petr Vršek, Jaroslava Kretchmerová, Kryštof Mende v alternaci s Williemem Valeriánem, Renata Rychlá, Barbora Skočdopolová, Jan Bradáč, Martin Bohadlo, Jan Večeřa a Dominik Renč. Funkční scéna dokázala navodit tu správnou atmosféru, aniž by působila rušivě a kontakt pódia s publikem fungoval na první dobrou.

„Vypadáte výborně, moc vám to sluší," loupl okem po divačce v předních řadách Petr Vršek v roli Celestýna alias Floridora, zatímco Jaroslava Kretchmerová hbitě vytáhla ´stovku na zmrzlinu´ pro diváka, který ji z hlediště pomohl zpět na jeviště. „Můžu vás poprosit o vrácení těch peněz?," přispěchal v tu chvíli Martin Bohadlo v roli pomyslného ředitele divadla. „Nejsem Pelta," glosoval ještě.

Když do toho Jarka Kretchmerová hodila vzpomínku na autoškolu ve Strakonicích, kam chodili tenkrát s Vencou a Milunou, publikum doslova řvalo smíchy Ale jak jsem již uvedla na začátku, bezbřehá zábava se u Ypsilonky tak nějak očekává a popisovat ji je téměř nemožné. Tady je bonusem i skvělá hudba a taneční výkony herců. Kdo se však chtěl v postavách zorientovat, měl co dělat. Kdo je kdo už v závěru podstatě nevěděl nikdo, ale všichni se u toho královsky bavili.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v září

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Uzavírka chodníku v jablonecké ulici SNP

Do 24. ledna budou probíhat stavební práce na chodníku ulice SNP v Jablonci nad Nisou. Důvodem je havárie podzemního vedení plynu. Oprava plynárenského vedení zabírá téměř čtyři čtvereční metry chodníku ulice SNP, dělníci tu budou pracovat do 24. ledna. Nový povrch pak chodník získá nejpozději do konce dubna tohoto roku.

Potravinová banka se opět dočká podpory od Libereckého kraje

Částku 300 tisíc korun poskytne kraj Potravinové bance Libereckého kraje, z.s. Její činnost spočívá v darování, rozdělování a dobrovolné bezplatné pomoci. Shromažďuje neprodejné a zdravotně nezávadné potraviny věnované zdarma obchodními řetězci, výrobci potravin i samotnými obyvateli a skladuje a přiděluje je humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem. Posláním potravinové banky je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami. Potravinová banka Libereckého kraje, z.s. vznikla jako čtvrtá v České republice a v krajské metropoli funguje od léta 2013. Sídlí v prostorách bývalé pošty v Liberci, v ulici Pionýrů v Rochlici. „Potravinová banka je jediným zařízením svého druhu v kraji a jedná se o dobře fungující příklad jak pomáhat těm, kteří to skutečně potřebují," prohlásil Jiří Löffelmann, radní pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zemřel předseda senátu Jaroslav Kubera. Pietní místo bude i v Jablonci
Jablonecké městské lázně se musely uzavřít
V roce 2019 dokončili zateplení DPS Palackého v Jablonci
Kraj prověřuje funkčnost systémů v domovech pro mentálně postižené
Lyžáky na tanvaldské sportovce

Nejčtenější články

18.01.: Obrazem: Made in Jablonec 2020
19.01.: Třetí ročník NERROX Cupu 2020 proběhl úspěšně
18.01.: Obrazem: Druhá atletická Halová středa

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn