Slečna Nituš utíkala rozesmát jablonecké publikum

10.10.2019 23:14:25 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Slečna Nituš utíkala rozesmát jablonecké publikum

Psát recenzi na hru Ypsilonky je v podstatě totéž, jako pomalu usrkávat kávu od Žida, když ve spolku měli zavřeno, ale budiž. Absurdita a humor bez hranic hrály vždy v Divadle Ypsilon prim a tak není divu, že až na samou hranici chápání běžného smrtelníka dovedli, pod režijním vedením Petera Oravce, Hervého operetu Mamselle Nitouche, respektive její komorní adaptaci na motivy slavného slovenského básníka a dramatika Lubomíra Feldeka.

S využitím původní Hervého myšlenky dvojího života řady postav bez ohledu na pohlaví si v Ypsilonce poradili vskutku nonšalantně. Choreografie Jana Ondera neměla chybu a rovněž taneční i hudební výkony protagonistů si zasloužily poklonu. Šťastnou volbou se ukázalo obsazení, v němž excelovali Lumíra Přichystalová, Petr Vršek, Jaroslava Kretchmerová, Kryštof Mende v alternaci s Williemem Valeriánem, Renata Rychlá, Barbora Skočdopolová, Jan Bradáč, Martin Bohadlo, Jan Večeřa a Dominik Renč. Funkční scéna dokázala navodit tu správnou atmosféru, aniž by působila rušivě a kontakt pódia s publikem fungoval na první dobrou.

„Vypadáte výborně, moc vám to sluší," loupl okem po divačce v předních řadách Petr Vršek v roli Celestýna alias Floridora, zatímco Jaroslava Kretchmerová hbitě vytáhla ´stovku na zmrzlinu´ pro diváka, který ji z hlediště pomohl zpět na jeviště. „Můžu vás poprosit o vrácení těch peněz?," přispěchal v tu chvíli Martin Bohadlo v roli pomyslného ředitele divadla. „Nejsem Pelta," glosoval ještě.

Když do toho Jarka Kretchmerová hodila vzpomínku na autoškolu ve Strakonicích, kam chodili tenkrát s Vencou a Milunou, publikum doslova řvalo smíchy Ale jak jsem již uvedla na začátku, bezbřehá zábava se u Ypsilonky tak nějak očekává a popisovat ji je téměř nemožné. Tady je bonusem i skvělá hudba a taneční výkony herců. Kdo se však chtěl v postavách zorientovat, měl co dělat. Kdo je kdo už v závěru podstatě nevěděl nikdo, ale všichni se u toho královsky bavili.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v září

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
Velké Hamry přivezly bod po prohraných penaltách
Jablonecká firma dostala za znečišťování ovzduší pokutu 200 tisíc korun
Začíná hlasování o nejoblíbenější knihovníky a knihovnice v kraji
Béčko Jablonce již patří ke špici ČFL

Nejčtenější články

21.10.: Neznámá šelma se stále pohybuje u Jablonce, vydali povolení k odlovu
19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
21.10.: Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn