Slavnostně odhalí a požehnají Háji hrdinů v Jabloneckých Pasekách

29.10.2019 17:27:14 | Autor: redakce | Rubrika: Společnost | Obce: Jablonec nad Nisou

Slavnostně odhalí a požehnají Háji hrdinů v Jabloneckých Pasekách

Aktualizováno: Statutární město Jablonec nad Nisou zve na slavnostní odhalení a požehnání Háje hrdinů v Jabloneckých Pasekách, které proběhne ve středu 30. října 2019 v 15.30. Háj se nachází v lese v těsném sousedství domova důchodců. Jeho obnova byla dokončená letos na jaře.

Háj hrdinů je takovou kuriozitou mezi jabloneckými památníky, v poválečném období byl mylně přezdívaný Psí hřbitov. Nachází se v lese v těsném sousedství Domova důchodců v Jabloneckých Pasekách. „Domov býval za války sanatoriem, kde se ze svých zranění zotavovali vojáci a zemřelé tenkrát připomínali pomníčky v blízkém lesoparku. Místu se přezdívá Psí hřbitov, protože nápisy po válce zmizely a někteří lidé se poté domnívali, že se jedná o hroby domácích mazlíčků," vysvětlil tajemník magistrátu a vlastivědný badatel Marek Řeháček.

Pomníčky byly už téměř zarostlé, když se město rozhodlo je obnovit. „Nejprve museli pracovníci veřejně prospěšných prací odstranit nálety, prořezat zeleň a očistit náhrobní kameny. Podle archivních materiálů se podařilo postupně dohledat i jména vojáků, které háj připomínal," dodal Řeháček. Na obnově Háje hrdinů spolupracovaly a finančně se podílely také Lesy ČR.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Svatý Jan Nepomucký opět chrání svou část starého Jablonce
Jablonec pokračuje v opravách i svěcení drobných památek
Simmův kříž v Kokoníně se znovu narodil

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
Jablonecký běh do pohody trochu jinak
Už je opět přístupná vyhlídka v 17. patře budovy krajského úřadu
Skleněný poklad láká rodiny na řemeslnou a zážitkovou turistiku
Ministerstvo kultury určilo Jablonci 1,4 miliony korun na památky

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
02.06.: V Městské galerii MY zahájí odloženou výstavu mladých krajinářů
02.06.: Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn