Slavia v pondělí v 18 hodin a pak vánoce

16.12.2018 18:00:32 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Slavia v pondělí v 18 hodin a pak vánoce

Letošní fotbalový ročník má dlouhý podzim, pro jablonecký fotbal to bude v pondělí v 18 hodin, kdy na Střelnici vyběhne proti domácím pražská Slavia, derniéra. V tabulce je situace pro Jablonec neuvěřitelně úspěšná, ty tři body by to chtělo.

Oba týmy jsou po evropské eufórii, Slavii to vyneslo do evropského jara, domácí se zase rozloučili skvělým vítězstvím s Dynamem Kyjev. Na přestupovém trhu to doslova vře, v rozehrané soutěži to asi není to pravé ořechové, trenéři asi nešílí štěstím, ale "úniky informací" nefungují jenom ve fotbale.

Rada dal dohromady výborný tým, pod jeho taktovkou řada hráčů výkony přímo vylétla, za všechny musím jmenovat kapitána Tomáše Hübschmana, ale i Lischku, Holeše, Považance, Masopusta a další. A tak není divu, že o jablonecké hráče je zájem. Hovoří se o Doležalovi (exotická Korea), Hanouskovi a Holešovi (Sparta), Masopust je už papírově ve Slávii s čímž se národu svěřil slavistický bos Tvrdík.

Ale největší bomba tiká kolem Michala Trávníka. Britský Daily Mail zveřejnil zájem Newcastle United či Fulhamu, ale o čerstvého reprezentanta hovoří také v bundesligovém Augsburgu či v CSKA Moskva. Angličané si Trávníka cení na čtyři miliony liber, což je nějakých 115 milionů korun - a to by jablonecké poměry roztrhalo na cucky.

Každopádně klubová pokladnice by tento příjem uvítala už také proto, že budou muset Peltovi hoši ze Střelnice přivést do Jablonce nějakou tu náhradu, aby trenér Rada mohl ve skvělém trendu, který v Jablonci nastavil, pokračovat i na jaře. Prvotním cílem bude boj o 6. místo, jež znamená jarní finále o titul - ale hlavně o další účast v Evropě. Jablonci po vypadnutí z poháru jiná cesta nezbývá a nebylo by od věci, aby letošní úspěšné evropské tažení pokračovalo i v příští sezoně. To by se snad už i rozhoupali jablonečtí diváci, pro které, zdá se, je výstup na Střelnici nějak moc "do kopce." Každopádně na tribunách při utkání se Slavií bude mezi fandy o čem hovořit.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Senzační loučení Jablonce s Evropou
Tisící gól Jablonce v lize: Tomáš Holeš vstoupil do kroniky
Karviná – obrovské zklamání, tisící gól a spíše ostuda
Jablonečtí fotbalisté již podruhé nestačili na Karvinou
Šach i mat v závěru poločasu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pietní akce se koná tradičně na Den Horské služby v Krkonoších

Tradiční pietní akcí v rámci Dne Horské služby ČR si v neděli 24. března v 16 hodin u pomníku zesnulých lyžařů Bohumila Hanče a Václava Vrbaty v Krkonoších horští záchranáři připomenou kolegy, kteří zahynuli při záchraně lidských životů. „Tento den je dobrou příležitostí k připomenutí obětavé práce a historie horských záchranářů v naší zemi. Letos zároveň slavíme výročí 84 let činnosti Horské služby," uvedl ústřední náčelník Horské služby Pavel Antl s tím, že spolu s horskými záchranáři se vzpomínky zúčastní i členové Ski Jilemnice a další přátelé hor. Více podrobností

Na krajském úřadě proběhne Myslivecká konference

Letošní konferenci pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s mysliveckými sdruženími. Proběhne v sobotu 23. března v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem přednášek bude odhad a přesné stanovení věku dospělé černé zvěře, osteologická preparace trofejí, chov zajíce či africký mor prasat. „V roce 2017 se jedna z přednášek týkala vzpomínky na profesora Javůrka a jeho působení v našem kraji. Při této příležitosti bylo navrženo založit tradici ocenění osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj myslivosti, a to na pozadí tak významné osobnosti, jako byl profesor Javůrek. Cílem je také poděkovat takovýmto lidem za jejich práci," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Těžce zraněného běžkaře z koryta Bílé Desné vyprostila horská služba
Celkem 2,5 milionu dá Liberecký kraj na ohrožené památky
Lavina se sesula v Malé kotelní jámě. Horská služba hledala muže
Bozkovské jeskyně oslaví 50. výročí setkáním průvodců a zaměstnanců
V reprezentační přestávce se hrál přátelák s juniorkou Sparty

Nejčtenější články

21.03.: Jablonec získal dotaci na judo arénu. Stavět se začne už v dubnu
20.03.: Nová cukrárna domova důchodců Vratislavice je otevřená i veřejnosti
20.03.: Jak bude vypadat Horní Proseč?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT