Slaví výročí dvacetileté spolupráce škol z Jablonce a Budyšína

03.12.2019 11:43:26 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Slaví výročí dvacetileté spolupráce škol z Jablonce a Budyšína

Dvacet let spolupráce slaví letos ZŠ Liberecká a Lužickosrbská základní a střední škola v Budyšíně. Delegaci z partnerského školy přijal v pondělí 2. prosince primátor Jiří Čeřovský v obřadní síni radnice. Odpoledne pak pokračovalo společným koncertem v kostele sv. Anny a rozsvícením vánočního stromu v areálu školy v Liberecké ulici.

V obřadní síni jablonecké radnice se v pondělí odpoledne sešlo s primátorem Jiřím Čeřovským 33 žáků od 2. do 9. třídy partnerské lužickosrbské školy v Budyšíně. „Ještě před měsícem jsem byl ředitelem školy, se kterou máte partnerství, a dnes vás vítám jako primátor města," usmíval se Jiří Čeřovský. „Jako ředitel jsem rád, že jste přijali pozvání a přijeli si s námi připomenout dvacet let partnerství mezi školami. Budyšín je dlouholetým partnerským městem Jablonce. Setkávají se nejvyšší představitelé obou měst, ale za důležitější považují, že se setkávají občané a právě školy třeba u společných projektů."

Spolupráce mezi Lužickosrbskou základní a střední školou z Budyšína a jabloneckou školou v Liberecké ulici trvá od roku1999. „Žáci se navštěvují 1-2krát ročně, pořádají společné koncerty pěveckých sborů, například při výročích škol, na Vánoce, vítání jara. Společně pracujeme na výtvarném projektu Se štětcem přes hranice završeném výstavou v obou městech, účastníme se sportovních akcí, zaměřujeme se na historii obou měst, společně jsme navštívili Prahu a Drážďany a podobně," vysvětlila spolupráci mezi oběma školami Heidemarie Polívková ze školy v Liberecké ulici.

U začátku spolupráce byla také sbormistryně pěveckého sboru z Budyšína Gabriela Beitel, která se za celou delegaci podepsala do městské pamětní knihy. „Ráda se sem vždy vracím, věřím, že se naše spolupráce bude i nadále dobře rozvíjet," zadoufala Beitel, která vzpomněla na začátek vzájemných vztahů iniciovaných městem.

„To jsem byl tehdy já v roli starosty, kdo o založení vzájemných vztahů usiloval. Netušil jsem, že to budu opět já, kdo si po dvaceti letech bude v roli primátora tyto počátky připomínat," podotkl primátor Čeřovský.

Ten se i s hosty odebral do kostela sv. Anny na společný koncert obou škol. Další společný koncert byl pak u vánočního stromu v areálu ZŠ Liberecká, po kterém se strom rozsvítil. Hosté z Budyšína přidali také jednu koledu v lužické srbštině a jednu v češtině.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Ježíškova vánoční pošta v Turnově otevřela už 2. prosince

I v letošním roce se děti mohou těšit na Ježíškovu vánoční poštu a poslat dopis se svými přáními Ježíškovi prostřednictvím Regionálního turistického informačního centra Turnov. Děti mohou nosit své dopisy s uvedenou zpáteční adresou od pondělí 2. prosince do středy 18. prosince 2019 do Infocentra na náměstí Českého ráje, kde na ně čekají drobné dárečky a potvrzení o předání dopisu Ježíškovi. Další informace

Český ráj je součástí projektu Skalní města České republiky

Projekt Skalní města České republiky je téma, které aktuálně spojuje tři významné skalní oblasti České republiky - České Švýcarsko, Broumovsko a Český ráj. V letošním roce se díky dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ČR a přispění Libereckého, Královéhradeckého, Středočeského a Ústeckého kraje podařilo vytvořit celou řadu marketingových aktivit. Ty by měly přispět ke zviditelnění celého projektu, jehož cílem je společná prezentace skalních oblastí České křídové pánve, které nemají ve světě obdoby. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku
Svěceného Mikuláše hostili Vrabčáci v rámci svého koncertu
Při požáru chaty v Liberci uhořel jeden člověk, další je zraněný
Tradiční vánoční orient show studia Najla se koná v Eurocentru

Nejčtenější články

14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
05.12.: Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou
06.12.: Jablonecké strážníky ocenili za dlouholetou službu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn