Skála ztěžuje práce na školce v Nové Pasířské v Jablonci

28.06.2019 14:32:39 | Autor: Adéla Říhová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Skála ztěžuje práce na školce v Nové Pasířské v Jablonci

Statutární město Jablonec nad Nisou přestavuje nevyužívaný dům správce v areálu MŠ Nová Pasířská na nový pavilon. Ten by měl od září sloužit dětem. Průběh stavby však aktuálně komplikuje skála, která stojí v cestě výkopům pro kanalizační stoku. Aby bylo možné stihnout harmonogram stavby, je nutné pracovat také o víkendu.

Jakmile dělníci výkop pro kanalizační stoku prohloubili do tří metrů, zjistili, že jsou v trase výkopu značně tvrdé skalní bloky, které je nutné odstranit. „Vzhledem k tomu, že povolení pro odstřel skály by musel povolit báňský úřad a bylo by to časově náročné, zhotovitel skálu narušuje pomocí výkonné frézy," řekla Radka Poprová z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu.

Specializovaný stroj vlastní firma pouze jeden, a protože tvrdost skály způsobuje jeho poruchy, jdou výkopové práce velmi pomalu. „Aby byl zhotovitel schopný dodržet termín a děti mohly do zrekonstruovaného pavilonu nastoupit od záři, jak je plánováno, musí tyto hlučné práce probíhat také o víkendu, a to od 7 hodin ráno do 20 hodin večer. Velmi se všem omlouváme a děkujeme za pochopení," konstatoval náměstek primátora pro rozvoj města Jakub Chuchlík.

Na projekt přestavby správcovského domu školky v nové Pasířské získal Jablonec dotaci z Evropské unie a státního rozpočtu v rámci výzvy IPRÚ ve výši 16,8 mil. korun, přičemž celkové náklady na stavbu činí 26 milionů. Kromě nového pavilonu s třídou pro 24 dětí získá ve svém areálu školka spojovací krček od nového k hospodářskému pavilonu, vodovodní přípojku z ulice U Nisy, venkovní osvětlení přístupového chodníku a úpravou projde vedení plynu. Bezbariérový přístup zajistí výtah. Součástí projektu jsou také terénní a sadové úpravy celého areálu včetně pískoviště, opravy schodiště a opěrné zdi, odvodnění a oplocení zahrady, v němž budou také nové venkovní herní prvky.

Projekt Navýšení kapacity MŠ Nová Pasířská v Jablonci nad Nisou je spolufinancován z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj - Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a je v souladu s Integrovaným plánem rozvoje území (IPRÚ) Liberec - Jablonec nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Školka ve Mšeně otevírá novou třídu
V plánu jsou další modernizace škol v Jablonci za téměř 44 milionů
Jablonecké školy a školky se opravují ve velkém
V jablonecké školce v Nové Pasířské přibude 24 míst

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Svolána krajská komise kvůli šíření koronaviru

V souvislosti s vývojem výskytu koronaviru COVID-19 a jeho šířením ve světě i v Evropě a potřebou přijmout opatření odpovídající aktuální úrovní epidemie svolal předseda Krajské epidemiologické komise MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D. mimořádné jednání komise, a to na středu 26. 2. 2020 ve 13 hodin. „Jsem velmi rád, že předseda epidemiologické komise reaguje velmi operativně. Naším úkolem bude navrhnout opatření pro případ výskytu koronaviru v oblasti Libereckého kraje," řekl MUDr. Přemysl Sobotka.

Výstava Vilém Heckel - kouzlo hor je prodloužena do 14. března

Pro mimořádný zájem návštěvníků je v Domě národopisců Scheybalových v Jablonci nad Nisou prodloužena výstava: Vilém Heckel - kouzlo hor do 14. března. Výstavu navštívila i dcera horolezce a fotografa Helena Heckelová. Podrobnosti o výstavě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zlatý bod fotbalistů z Ostravy, ale …
Policie hledá svědky nehody v jablonecké ulici Harrachovská
Tomáš Slavík zvítězil v Bogotě v nejdelším městském sjezdu na světě
Od roku 2020 je očkování psa platné pouze s označením mikročipem
V Brodě se auto srazilo s mladou chodkyní. Ta měla na uších sluchátka

Nejčtenější články

23.02.: Obrazem: 17. Sportovní ples v Tanvaldě
24.02.: V Maršovicích vletělo auto do zastávky
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn