Skála ztěžuje práce na školce v Nové Pasířské v Jablonci

28.06.2019 14:32:39 | Autor: Adéla Říhová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Skála ztěžuje práce na školce v Nové Pasířské v Jablonci

Statutární město Jablonec nad Nisou přestavuje nevyužívaný dům správce v areálu MŠ Nová Pasířská na nový pavilon. Ten by měl od září sloužit dětem. Průběh stavby však aktuálně komplikuje skála, která stojí v cestě výkopům pro kanalizační stoku. Aby bylo možné stihnout harmonogram stavby, je nutné pracovat také o víkendu.

Jakmile dělníci výkop pro kanalizační stoku prohloubili do tří metrů, zjistili, že jsou v trase výkopu značně tvrdé skalní bloky, které je nutné odstranit. „Vzhledem k tomu, že povolení pro odstřel skály by musel povolit báňský úřad a bylo by to časově náročné, zhotovitel skálu narušuje pomocí výkonné frézy," řekla Radka Poprová z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu.

Specializovaný stroj vlastní firma pouze jeden, a protože tvrdost skály způsobuje jeho poruchy, jdou výkopové práce velmi pomalu. „Aby byl zhotovitel schopný dodržet termín a děti mohly do zrekonstruovaného pavilonu nastoupit od záři, jak je plánováno, musí tyto hlučné práce probíhat také o víkendu, a to od 7 hodin ráno do 20 hodin večer. Velmi se všem omlouváme a děkujeme za pochopení," konstatoval náměstek primátora pro rozvoj města Jakub Chuchlík.

Na projekt přestavby správcovského domu školky v nové Pasířské získal Jablonec dotaci z Evropské unie a státního rozpočtu v rámci výzvy IPRÚ ve výši 16,8 mil. korun, přičemž celkové náklady na stavbu činí 26 milionů. Kromě nového pavilonu s třídou pro 24 dětí získá ve svém areálu školka spojovací krček od nového k hospodářskému pavilonu, vodovodní přípojku z ulice U Nisy, venkovní osvětlení přístupového chodníku a úpravou projde vedení plynu. Bezbariérový přístup zajistí výtah. Součástí projektu jsou také terénní a sadové úpravy celého areálu včetně pískoviště, opravy schodiště a opěrné zdi, odvodnění a oplocení zahrady, v němž budou také nové venkovní herní prvky.

Projekt Navýšení kapacity MŠ Nová Pasířská v Jablonci nad Nisou je spolufinancován z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj - Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a je v souladu s Integrovaným plánem rozvoje území (IPRÚ) Liberec - Jablonec nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Školka ve Mšeně otevírá novou třídu
V plánu jsou další modernizace škol v Jablonci za téměř 44 milionů
Jablonecké školy a školky se opravují ve velkém
V jablonecké školce v Nové Pasířské přibude 24 míst

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

I v Jablonci si připomenou srpnové události

Primátor města Jablonec Milan Kroupa zve na slavnostní připomenutí srpnových událostí roku 1968, které se uskuteční ve středu 21. srpna 2019 od 15 hodin u pomníku Bojovníků za svobodu vlasti a obětem bezpráví v ulici Generála Mrázka v Jablonci nad Nisou.

Výstava o architektonické Soutěži Karla Hubáčka je k vidění v Turnově

Do dalšího města se přestěhovala putovní výstava, představující stavby a veřejné realizace v Libereckém kraji, jež se ucházejí o cenu v architektonické Soutěži Karla Hubáčka. Po další tři týdny budou panely, které představují na pět desítek nominovaných, k vidění v přízemí a 1. patře Nové radnice v Turnově ve Skálově ulici. Odtamtud pak bude cestovat po dalších městech kraje. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tramvaj číslo 11 kvůli pádu koalice v Jablonci jezdit nepřestane
Střelci ve fotbalovém přeboru jsou stále při chuti
Tradiční Skotské hry se uskuteční již podevatenácté na Sychrově
Sbor dobrovolných hasičů Rokytnice nad Jizerou slaví 140 let
Lodní modeláři z Jablonce startovali na mistrovství světa v Maďarsku

Nejčtenější články

19.08.: Obrazem: 8. ročník festivalu ZasTenRock
19.08.: Jablonecká ODS chce vyjednávat o novém vedení města
18.08.: Fotbalisté FK Velké Hamry se radují z prvního letošního vítězství v divizi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn