Síť sociálních služeb v Libereckém kraji projde aktualizací

09.08.2018 16:43:19 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Síť sociálních služeb v Libereckém kraji projde aktualizací

Rada Libereckého kraje schválila v úterý 7. srpna novou výzvu pro uchazeče o zařazení do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje pro roky 2018-2020. Poskytovatelé sociálních služeb, zařazení v této síti, jsou podporováni z prostředků ministerstva práce a sociálních věcí, z rozpočtu Libereckého kraje, obcí a dalších veřejných zdrojů.

Liberecký kraj jako správce sítě může financovat vybrané sociální služby, které naplňují žádoucí podmínky. „Jde o sociální služby, u nichž existuje veřejný zájem na zajištění jejich dostupnosti. Výzvu jsme sestavili na základě zjištěné potřebnosti v daném území v rámci plánování sociálních služeb a podnětů od obcí," vysvětlil náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální věci Pavel Svoboda. „Výzvu zveřejníme na úřední desce kraje a na krajských webových stránkách 20. srpna. Organizace se budou moci přihlásit do základní sítě od 17. do 30. září tohoto roku," doplnil.

Na rozdíl od předchozích výzev v minulých letech budou nyní zdůrazněny priority Libereckého kraje v této oblasti. Konkrétní sociální služby se přizpůsobí dané lokalitě, a to tam, kde jich bude nejvíce potřeba.

„Mezi preferované sociální služby řadíme například služby pro osoby trpící poruchami autistického spektra, dále terénní služby pro zdravotně postižené a seniory, kteří se nemohou sami o sebe postarat. Náš zájem přitom je, aby zůstali co nejdéle ve svém domácím prostředí. K nejpotřebnějším sociálním službám patří také azylové bydlení pro osoby a rodiny s dětmi, které se dostaly do bytové tísně třeba v důsledku nějaké živelné pohromy či proto, že byly vystaveny domácímu násilí. Za potřebné považujeme také denní stacionáře pro handicapované a seniory," upřesnil Svoboda.

Žádosti organizací o zařazení či setrvání v Základní síti sociálních služeb Libereckého kraje na rok 2019 budou hodnoceny Odbornou skupinou Odboru sociálních věcí Krajského úřadu Libereckého kraje. Její návrh bude projednáván v Koordinační skupině pro plánování sociálních služeb na území Libereckého kraje. Základní síť budou schvalovat samosprávné orgány kraje dle stanoveného harmonogramu. Definovaná síť a jmenný seznam poskytovatelů, zařazených do Základní sítě (včetně kapacit), bude součástí Akčního plánu pro rok 2019, který bude dále schvalován v Radě a Zastupitelstvu Libereckého kraje na podzim tohoto roku.

V základní síti je nyní registrováno 247 sociálních služeb z celého Libereckého kraje. Na pokrytí jejich činnosti dostal Liberecký kraj pro rok 2018 z požadované sumy 648 milionů korun od Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky celkem 593 milionů korun. „Na příští rok 2019 žádáme ministerstvo o 712 milionů korun," uzavřel Pavel Svoboda.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Portál S.O.S Liberecký kraj ukáže lidem v různých situacích kudy kam
V kraji chybí informační centrum pro seniory, shodli se účastníci setkání
Liberecký kraj se chce dopředu připravit na stárnutí obyvatel

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Členové horské služby uctí na Sněžce tragicky zesnulé kolegy

Jako každý rok členové české a polské horské služby i její příznivci ve středu 16. ledna vystoupají na úbočí Sněžky. Zde si připomenou tragédii z roku 1975, při níž zahynuli dva členové HS Štefan Spusta a Jan Messner. Záchranáři z České republiky a Polska se sejdou v horské boudě Slezský dům a poté se vypraví na úbočí. Zde položí věnec ke křížku, který tragickou událost připomíná. Další informace

Správa KRNAP varuje před nebezpečím pohybu v horách

Vzhledem k vývoji počasí v posledních hodinách varuje Správa KRNAP před nebezpečím při pohybu po Krkonoších. Mokrý sníh na mnoha místech způsobil vrcholové zlomy stromů, na řadě míst jsou stromy polovyvrácené a nahrnuté. Nejvíce postižené jsou západní Krkonoše. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

U Spálova sjelo auto z prudkého srázu až k řece Kamenici
Jablonec pokračuje v úklidu sněhu
Soutěžte s námi o vstupenky na operu Rusalka
Alejí roku 2018 se stala Alej přátelství na Karlovarsku
Příspěvek na obnovu památek v Jablonci získáte z městského rozpočtu

Nejčtenější články

15.01.: Jak viděli sněhovou kalamitu naši čtenáři
14.01.: VIDEO: Jízda vlakem z Jablonce do Szklarske Poreby
13.01.: Hasiči vyjížděli k popadaným stromům, znovu vypadává elektřina

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT