Silný vítr o víkendu lámal stromy, mnoho silnic bylo neprůjezdných

17.03.2014 14:07:35 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Silný vítr o víkendu lámal stromy, mnoho silnic bylo neprůjezdných

Hasiči v Libereckém kraji měli opět rušný víkend. Tentokrát ne kvůli požárům přírodních porostů, ale silnému větru, který lámal stromy a větve. Několik silnic tak bylo hlavně během neděle neprůjezdných. Strom přes komunikaci odstraňovali ještě v pondělí ráno po šesté hodině jablonečtí profesionální hasiči u obce Karlov.

Za víkend vyráželi hasiči k popadaným stromům celkem 32x, z toho největší nápor měli v neděli, kdy museli do terénu 26x. Nejvíce technických událostí řešili na Českolipsku (14), dále na Jablonecku (7), Semilsku (4) a relativní klid byl na Liberecku (1).

„Na Semilsku hasiči spolupracovali s energetiky kvůli spadlému stromu na elektrické vedení. K události došlo během nedělního dopoledne v části obce Zálesní Lhota. Hasiči vyčkali na vypnutí elektrického proudu v daném úseku a pomocí plošiny energetiků odstranili motorovou pilou část koruny stromu. Kmen po pádu na silnici rozřezali a odstranili z komunikace. Po dobu prací byla silnice uzavřena a policisté se postarali o odklon dopravy," sdělila tisková mluvčí hZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Skupina českolipských profesionálních hasičů přibíjí plechy na domě v Kamenickém Šenově<br>Autor: HZS Libereckého kraje, PS Česká Lípa Na Českolipsku zatarasil strom komunikaci například v Brništi, v části obce Korce, v části obce Arnultovice či přímo v České Lípě v ulici Bulharská. „Kromě stromů byli hasiči voláni také kvůli uvolněným plechům na střechách. Včera v 16.59 zasahovali českolipští profesionálové v České Lípě v ulici Jiráskova, kde ze střechy třípatrového bytového domu odlétávaly kusy hliníkových plechů. Z důvodu ohrožení chodců byla komunikace uzavřena. Na místo byla vyslána lezecká skupina hasičů, které se podařilo na střechu dostat a provizorně plechy přitlouci hřebíky," upřesnila Štrauchová.

Více fotografií z víkendových zásahů hasičů na Našem Pojizeří

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Série požárů lesů a travního porostu na Jablonecku pokračuje
Krajští hasiči se stále potýkají s požáry porostů, hořelo i v Tanvaldu
Hasiči často vyrážejí k požárům porostů, poslední hořel na Smržovce
Zahrádkářům začíná jarní úklid. Dávejte pozor při pálení odpadu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Potravinová banka se opět dočká podpory od Libereckého kraje

Částku 300 tisíc korun poskytne kraj Potravinové bance Libereckého kraje, z.s. Její činnost spočívá v darování, rozdělování a dobrovolné bezplatné pomoci. Shromažďuje neprodejné a zdravotně nezávadné potraviny věnované zdarma obchodními řetězci, výrobci potravin i samotnými obyvateli a skladuje a přiděluje je humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem. Posláním potravinové banky je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami. Potravinová banka Libereckého kraje, z.s. vznikla jako čtvrtá v České republice a v krajské metropoli funguje od léta 2013. Sídlí v prostorách bývalé pošty v Liberci, v ulici Pionýrů v Rochlici. „Potravinová banka je jediným zařízením svého druhu v kraji a jedná se o dobře fungující příklad jak pomáhat těm, kteří to skutečně potřebují," prohlásil Jiří Löffelmann, radní pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Krajské dotace míří i do oblasti cyklistické dopravy

Liberecký kraj vyhlásil dva dotační programy v oblasti dopravy. Peníze mohou zájemci využít například na projektové přípravy, rekonstrukci pozemních komunikací pro cyklodopravu, opravy cyklostezek či budování cykloturistických tras a terénních cyklistických stezek. „Na rozvoj cyklistické dopravy jsme letos vyčlenili 6 milionů korun. Chceme podpořit zejména výstavbu a rekonstrukci pozemních komunikací pro cyklodopravu. Žadatelům můžeme pokrýt až 70% způsobilých výdajů projektu. Na jeden projekt pak lze čerpat dle podmínek dotačního programu nejvýše dva miliony korun," uvedl Jan Sviták, náměstek pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek. Projektovou přípravu staveb a rekonstrukcí půjde letos podpořit maximálně 800 tisíci korun na jeden projekt. Na tento dotační program vyčlenil kraj celkově 3 miliony. Žádosti mohou zájemci podávat od 20. ledna do 7. února 2020. Bližší informace k jednotlivým dotačním programům najdete na webu: https://dotace.kraj-lbc.cz/doprava.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V roce 2019 dokončili zateplení DPS Palackého v Jablonci
Kraj prověřuje funkčnost systémů v domovech pro mentálně postižené
Lyžáky na tanvaldské sportovce
Premiéra divadelního představení Natěrač v Desné
Anketa: Platí starší očipování psa a musí se registrovat?

Nejčtenější články

18.01.: Obrazem: Made in Jablonec 2020
19.01.: Třetí ročník NERROX Cupu 2020 proběhl úspěšně
18.01.: Obrazem: Druhá atletická Halová středa

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn