Silný vítr o víkendu lámal stromy, mnoho silnic bylo neprůjezdných

17.03.2014 14:07:35 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Silný vítr o víkendu lámal stromy, mnoho silnic bylo neprůjezdných

Hasiči v Libereckém kraji měli opět rušný víkend. Tentokrát ne kvůli požárům přírodních porostů, ale silnému větru, který lámal stromy a větve. Několik silnic tak bylo hlavně během neděle neprůjezdných. Strom přes komunikaci odstraňovali ještě v pondělí ráno po šesté hodině jablonečtí profesionální hasiči u obce Karlov.

Za víkend vyráželi hasiči k popadaným stromům celkem 32x, z toho největší nápor měli v neděli, kdy museli do terénu 26x. Nejvíce technických událostí řešili na Českolipsku (14), dále na Jablonecku (7), Semilsku (4) a relativní klid byl na Liberecku (1).

„Na Semilsku hasiči spolupracovali s energetiky kvůli spadlému stromu na elektrické vedení. K události došlo během nedělního dopoledne v části obce Zálesní Lhota. Hasiči vyčkali na vypnutí elektrického proudu v daném úseku a pomocí plošiny energetiků odstranili motorovou pilou část koruny stromu. Kmen po pádu na silnici rozřezali a odstranili z komunikace. Po dobu prací byla silnice uzavřena a policisté se postarali o odklon dopravy," sdělila tisková mluvčí hZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Skupina českolipských profesionálních hasičů přibíjí plechy na domě v Kamenickém Šenově<br>Autor: HZS Libereckého kraje, PS Česká Lípa Na Českolipsku zatarasil strom komunikaci například v Brništi, v části obce Korce, v části obce Arnultovice či přímo v České Lípě v ulici Bulharská. „Kromě stromů byli hasiči voláni také kvůli uvolněným plechům na střechách. Včera v 16.59 zasahovali českolipští profesionálové v České Lípě v ulici Jiráskova, kde ze střechy třípatrového bytového domu odlétávaly kusy hliníkových plechů. Z důvodu ohrožení chodců byla komunikace uzavřena. Na místo byla vyslána lezecká skupina hasičů, které se podařilo na střechu dostat a provizorně plechy přitlouci hřebíky," upřesnila Štrauchová.

Více fotografií z víkendových zásahů hasičů na Našem Pojizeří

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Série požárů lesů a travního porostu na Jablonecku pokračuje
Krajští hasiči se stále potýkají s požáry porostů, hořelo i v Tanvaldu
Hasiči často vyrážejí k požárům porostů, poslední hořel na Smržovce
Zahrádkářům začíná jarní úklid. Dávejte pozor při pálení odpadu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.

K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samuela vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, takzvaných angličáků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Povinné očkování psů proti vzteklině se v Jablonci koná 19. září
Program Městského divadla Jablonec v září
Házenkáři postoupili do 3. kola poháru přes prvoligový Dvůr Králové
Jabloneckým školákům bude pomáhat doučovací pohotovost
Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Nejčtenější články

13.09.: Tatrhy se rozloučí s létem na jablonecké přehradě
13.09.: Památky se zábavou propojí v Jablonci 14. září
13.09.: Hasiči propagují kampaň Když jde o život, přeparkovat nestihnete!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn