Shrnutí aktuálního stavu povodně na Frýdlantsku

20.06.2020 20:29:46 | Autor: David Kořínek, HZS LK | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Shrnutí aktuálního stavu povodně na Frýdlantsku

Aktualizováno 21. 6. 10.00 - doplněno i video! V sobotu 20. června došlo vlivem nepříznivých meteorologických podmínek - extrémně vydatných dešťů k vzestupu hladin na vodních tocích Řasnice a Smědá ve Frýdlantském výběžku v Libereckém kraji. Postupně došlo k překročení všech stupňů povodňové aktivity až k extrémnímu ohrožení. Přinášíme aktuální shrnutí situace.

Nejvíce zasaženými obcemi jsou Bílý Potok, Hejnice, Raspenava, Frýdlant a Višňová. V úpravně pitné vody v Bílém Potoce došlo k poruše a od 18. hodiny dojde k omezení dodávek pitné vody pro ORP Frýdlant. Pro dodávku pitné vody občanům byli povolány mobilní cisterny ze Záchranného útvaru HZS ČR.

Bílý Potok

Zde probíhalo pytlování a provádění odklonu toku vody mimo objekty. V obci bylo zasaženo 6 domů. Prozatím neznáme škody v korytě řeky. Evakuace obyvatel nebyla nutná.

Hejnice

V této obci došlo k rozlití vodního toku pouze do zahrad a žádný objekt není zasažený vodou. Evakuace obyvatel nebyla nutná, výška hladiny se postupně snižuje.

Raspenava

Zde probíhalo pytlování a provádění odklonu toku vody mimo objekty. V obci bylo zasaženo přibližně 100 objektů. Proběhla také evakuace 4 obyvatel z nejvíce ohrožených domů. Do centra pro evakuaci obyvatel byl povolán ČČK Liberec pro případnou pomoc evakuovaným osobám. Hasiči zde v současné době odstraňují překážky z vodního toku.

Frýdlant

Zde probíhalo pytlování a budování mobilní protipovodňové hráze. K rozlití vodního toku mimo koryta řek nedocházelo a žádný objekt není zasažený vodou. Evakuace obyvatel nebyla nutná, výška hladiny se postupně snižuje. V obci došlo k poruše dodávky elektrické energie a nyní dochází k postupné obnově.

Višňová

V této obci došlo k rozlití vodního toku a bylo zasaženo 20 objektů (převážně sklepy a suterény). Proběhla zde evakuace deseti obyvatel z nejvíce ohrožených domů. Všechny příjezdové komunikace do obce Višňová jsou v současné době uzavřeny a proto zde hasiči používají pásové obojživelné vozidlo BV 206 Hagglunds ze stanice Liberec.

V současné době dochází ke snižování hladin na vodních tocích a situace se postupně zlepšuje.

Aktualizace 21. 6. 10.00:

V oblastech zasažených sobotní povodní ve Frýdlantském výbežku stále zasahují profesinální i dobrovolní hasiči. Aktuálně provádí monitoring potřeb zasažených občanů, kontrolu protipovodňových opatření a dodávku pitné vody. Město Višňová již není odříznuto.

Voda od soboty opadla zhruba o metr, i přes mírné zvýšení kvůli dešti ráno se zatím neblíží hodnotám z předchozího dne.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči mají od pátku plné ruce práce, nejhorší je situace na Frýdlantsku
Hasiči v kraji zasahují kvůli dešti, vodní toky se dál sledují
Krajští hasiči zasahují po víkendových bouřkách
Spadlý strom kvůli bouřce zavinil v Liberci smrt motorkáře
Silný vítr ničil střechy a lámal stromy i v Libereckém kraji

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Obnovení dvou zastávek autobusů v Jablonci

Od čtvrtka 29. října budou obnovené v Jablonci nad Nisou zastávky MHD pro linku č. 109 jedoucí na trase nádr. Jablonecké Paseky přes Mšeno do Rýnovic. Konkrétně jde o zastávky Jeronýmova a Březová, náhradní zastávka Paseky, linka č. 109 se vrací na standardní trasu a náhradní zastávka ElektroPraga se ruší.

Další oranžové hřiště vyrostlo ve Vrchlabí, otevřeno bylo virtuálně

Další oranžové hřiště vyrostlo ve Vrchlabí, otevřeno bylo virtuálně V prostoru fotbalového areálu Vejsplachy ve Vrchlabí vyrostlo další oranžové hřiště. Konkrétně se jedná o skatepark, po kterém již řadu let toužili místní, hlavně mladí příznivci skatu. Nadace ČEZ podpořila výstavbu částkou 750 tisíc korun. Jeho otevření bylo díky opatřením proti šíření epidemie koronaviru virtuální. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Národní titul pečovatelky putoval do Jablonce pro Janu Pácaltovou
Vládní opatření: Zákaz vycházení v noci a prodeje po 20. hodině
Zřícenina hradu Frýdštejn je perlou Maloskalska
Vzpomínky na zesnulé i státní svátek bude v komorním duchu
Dotazník ukáže, jak se Jablonečané cítí bezpečně

Nejčtenější články

26.10.: Zlodějka ukradla v Jablonci ořechy a hrozí jí až osm let za mřížemi
26.10.: Řídil dodávku po Loužnici a měl v dechu 2,73 promile
24.10.: Upravené jízdní řády budou platit v Jablonci od pondělí 26. října

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn