Shrnutí aktuálního stavu povodně na Frýdlantsku

20.06.2020 20:29:46 | Autor: David Kořínek, HZS LK | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Shrnutí aktuálního stavu povodně na Frýdlantsku

Aktualizováno 21. 6. 10.00 - doplněno i video! V sobotu 20. června došlo vlivem nepříznivých meteorologických podmínek - extrémně vydatných dešťů k vzestupu hladin na vodních tocích Řasnice a Smědá ve Frýdlantském výběžku v Libereckém kraji. Postupně došlo k překročení všech stupňů povodňové aktivity až k extrémnímu ohrožení. Přinášíme aktuální shrnutí situace.

Nejvíce zasaženými obcemi jsou Bílý Potok, Hejnice, Raspenava, Frýdlant a Višňová. V úpravně pitné vody v Bílém Potoce došlo k poruše a od 18. hodiny dojde k omezení dodávek pitné vody pro ORP Frýdlant. Pro dodávku pitné vody občanům byli povolány mobilní cisterny ze Záchranného útvaru HZS ČR.

Bílý Potok

Zde probíhalo pytlování a provádění odklonu toku vody mimo objekty. V obci bylo zasaženo 6 domů. Prozatím neznáme škody v korytě řeky. Evakuace obyvatel nebyla nutná.

Hejnice

V této obci došlo k rozlití vodního toku pouze do zahrad a žádný objekt není zasažený vodou. Evakuace obyvatel nebyla nutná, výška hladiny se postupně snižuje.

Raspenava

Zde probíhalo pytlování a provádění odklonu toku vody mimo objekty. V obci bylo zasaženo přibližně 100 objektů. Proběhla také evakuace 4 obyvatel z nejvíce ohrožených domů. Do centra pro evakuaci obyvatel byl povolán ČČK Liberec pro případnou pomoc evakuovaným osobám. Hasiči zde v současné době odstraňují překážky z vodního toku.

Frýdlant

Zde probíhalo pytlování a budování mobilní protipovodňové hráze. K rozlití vodního toku mimo koryta řek nedocházelo a žádný objekt není zasažený vodou. Evakuace obyvatel nebyla nutná, výška hladiny se postupně snižuje. V obci došlo k poruše dodávky elektrické energie a nyní dochází k postupné obnově.

Višňová

V této obci došlo k rozlití vodního toku a bylo zasaženo 20 objektů (převážně sklepy a suterény). Proběhla zde evakuace deseti obyvatel z nejvíce ohrožených domů. Všechny příjezdové komunikace do obce Višňová jsou v současné době uzavřeny a proto zde hasiči používají pásové obojživelné vozidlo BV 206 Hagglunds ze stanice Liberec.

V současné době dochází ke snižování hladin na vodních tocích a situace se postupně zlepšuje.

Aktualizace 21. 6. 10.00:

V oblastech zasažených sobotní povodní ve Frýdlantském výbežku stále zasahují profesinální i dobrovolní hasiči. Aktuálně provádí monitoring potřeb zasažených občanů, kontrolu protipovodňových opatření a dodávku pitné vody. Město Višňová již není odříznuto.

Voda od soboty opadla zhruba o metr, i přes mírné zvýšení kvůli dešti ráno se zatím neblíží hodnotám z předchozího dne.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči mají od pátku plné ruce práce, nejhorší je situace na Frýdlantsku
Hasiči v kraji zasahují kvůli dešti, vodní toky se dál sledují
Krajští hasiči zasahují po víkendových bouřkách
Spadlý strom kvůli bouřce zavinil v Liberci smrt motorkáře
Silný vítr ničil střechy a lámal stromy i v Libereckém kraji

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Příspěvek z jablonecké pokladny na hodiny

Statutární město Jablonec nad Nisou daruje místní Náboženské obci Církve československé husitské 15 tisíc korun na provoz a údržbu věžních hodin kostela Dr. Farského na stejnojmenném náměstí. „Jde o tradičního žadatele s dlouholetou podporou ze strany města, které vždy mělo a nadále má zájem, aby byly věžní hodiny městských kostelů plně funkční," konstatoval náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Lomnice v proměnách času se představí očima malířů

Vzhledem ke stávající situaci ve společnosti způsobené pandemií koronaviru, nemožnosti cestování a navštěvování pamětihodností, muzeí a galerií, připravili pracovníci lomnického muzea pro svoje věrné příznivce a zájemce o svět výtvarného umění virtuální výstavu nesoucí název Lomnice v proměnách času očima malířů. Podrobnosti a videoprohlídka na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od začátku roku zemřeli na silnicích v Libereckém kraji dva lidé
Covid konečně opravdu ustupuje. Očkování se otevře pro starší 65 let
Po Spartě a před Plzní: změny v historii
Barokní klenot v Doksech přibližuje rybníky a básníka Máchu
Waldorfská škola v Semilech dala rodičům vybrat, zda děti testovat

Nejčtenější články

16.04.: Na jablonecké křižovatce se srazily dvě auta a autobus
15.04.: Obrazem: V Jablonci se už po zimě probudily zmije obecné
15.04.: Schranzova hlava znamená opět druhé místo v tabulce!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn