Show, jakou divadlo nezažilo, zdobily modelky i swingař Jan Smigmator

10.09.2020 10:36:24 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Show, jakou divadlo nezažilo, zdobily modelky i swingař Jan Smigmator

Akce, která nemá v Městském divadle Jablonec obdoby. Tak by se dala stručně charakterizovat show, která nabídla tématicky zaměřené módní přehlídky, účesovou kreativitu i úžasný zpěv. Tedy Móda 2020 Next Generation.

Večer nesl podtitul ´Kultura musí žít i v době Covidu 19´ a tak jablonecký secesní stánek zaplnili orouškovaní diváci a v prostorách divadla byla znát preventivní opatření. Ale to nic neubralo kvalitě akce, přenášené zároveň online na kanále YouTube.

Úvod patřil nestárnoucí zpěvačce Leoně Machálková, která rozezněla pódium převážně muzikálovými melodiemi a krom toho ještě s grácií odprezentovala šaty zúčastněných módních návrhářek. Těmi pro tento večer byly Jiřina Tauchmanová, Jiřina Matoušová (Werso) a Olga Rusaková. Zatímco první dvě jmenované žijí a podnikají nedaleko Jablonce, Olga Rusaková je rodačkou z Moskvy a někdejší módní stylistkou Michaela Gorbačova.


Hned první rozpohybování přehlídkového mola přineslo zbystřené vidění přítomných mužů a zasnění jejich žen. Na mole se totiž objevily dívky ve spodním prádle značky Werso Jiřiny Matoušové, která patří bezpochyby ke špičce v tomto oboru u nás. Následovala originální tvorba Olgy Rusakové s nezaměnitelným ruským rukopisem a závěrečné defilé patřilo překrásným společenským šatům Jiřiny Tauchmanové. Jelikož jsme ale v Jablonci a k němu neodmyslitelně paří bižuterie, sehrály na jevišti důležitou úlohu i autorské šperky Michaely Mollerové a firmy Lucid. Šperky do své avantgardní show dokázal zakomponovat i kadeřník Alexandre Sokolov, jehož ´okénko´patřilo k těm nejodvážnějším. Skvěle navíc pasovalo k motorkám, kterých bylo plné jeviště i foyer. 

Vyzdvihnout musím swingového zpěváka a ´milovníka Jablonce´(jak se sám tituluje) Jana Smigmatora, jenž nadchl publikum úžasným zpěvem, ale na to jsme od něho již zvyklí. Smigmator vnesl do přehlídky trendů uvolněnou atmosféru, poohodu, drácii a vtip. „Zapomněl jsem si doma kapesníček do saka, tak jsem ho nahradil ponožkou. Naštěstí mi to barevně ladí," šokoval moderátory vždy pečlivě vystylovaný zpěvák a hned naaranžovanou ponožku předvedl. A jeho boty, nazuté na bosých nohou, klouzaly po pódiu se stejnou noblesou jako jindy.

Móda 2020 Next Generation v jabloneckém divadle Moderátorská dvojice Pavel Žur a Petra Peterková v uvolněném duchu propojila všechny výstupy a dokázala večer ukočírovat. Pro hnidopichy by se jistě našlo pár přebrebtů, ale ty už k akcím podobného rozsahu tak trochu patří.

„Na přípravu jsme měli měsíc. Ten nápad přišel 6. srpna letošního roku a výsledek jste viděli sami. Vše bylo v naší režii, samozřejmě za pomoci našich partnerů. Chtěl bych jim touto cestou poděkovat. Chtěli jsme letošní netradiční divadelní sezonu zahájit rovněž netradičně a troufnu si říct, že se nám to povedlo. Dali jsme do toho všechno," uvedl ředitel Městského divadla Jablonec Pavel Žur.

A z ohlasů přítomných bylo patrné, že povedlo. Konečně jsme zase byli tady. V prostředí, kde to dýchá uměním, kde se tetelí všechny buňky v těle a kde se nikdo nemračí. A byli jsme tam v šatech ´na velké bubny,´pánové v kvádrech, všichni načančaní a dychtiví nalokat se té báječné atmosféry. A kdo už se nevešel, nebo nestihl, má ještě možnost podívat se na YouTube. Ať žije kultura a jablonecké divadlo obzvlášť.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Móda 2020 Next Generation se představí v jabloneckém divadle

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 63 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově

Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově Hasiči zasahovali od dnešního odpoledne u nákladního automobilu, který hrozil pádem na koleje v Jilemnici - Hrabačově. Automobil byl v 18.11 vyproštěn zpět na komunikaci a mohl být obnoven i provoz na trati. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Jablonecká tržnice se otevře 20. dubna

V neděli 11. dubna končí nouzový stav a v pondělí 12. dubna se mírně rozvolní některá opatření. Mezi ně patří také obnovení provozu farmářských trhů. Ty se začnou znovu pravidelně konat také v Jablonci nad Nisou, a to v městské tržnici u autobusového nádraží. Trhy začnou od 20. dubna, provozní doba je v úterý a v pátek od 6 do 14 hodin, v sobotu pak od 6 do 13 hodin. Více o provozu na www.tsj.cz/sluzby/provoz-trziste


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Uvolnění opatření přináší možnost návštěvy sychrovského areálu
Velkoobjemový odpad bude možné v Jablonci odložit 15. dubna
Sedmý ročník Odpadového Oskara zahájen
Řidič autobusu najel v Liberci do šesti zaparkovaných aut
Návrat dětí do škol byl v Jablonci bez problémů

Nejčtenější články

12.04.: Opilý řidič naboural jabloneckou zastávku U Balvanu
11.04.: Na Smržovce ujel řidič z místa nehody. Naboural přitom hned tři auta
11.04.: Policie hledá svědky nehody v jablonecké ulici Jateční

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn