Severočeská filharmonie ukázala v Jablonci Operní gala

11.08.2017 17:11:38 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Severočeská filharmonie ukázala v Jablonci Operní gala

Standing ovation, velkolepé ovace a nekonečný potlesk, takový byl závěr večera s názvem Operní gala, během něhož se v Městském divadle v Jablonci představili mladí talentovaní pěvci z celého světa.

Večer, rozdělený do dvou částí, byl zaměřen na díla W. A. Mozarta a Bedřicha Smetany a v překrásných áriích se zaskvěly hlasy a um účastníků mezinárodního pěveckého a dirigentského workshopu Severočeské filharmonie Teplice.

Pod vedením šéfdirigenta DJKT v Plzni Norberta Baxy, sólistky ND v Praze Heleny Kroupové a dirigenta a klavíristy Petera Valentoviče předvedli všichni protagonisté špičkové výkony a nutno dodat, že se zahraniční pěvci velmi slušně popasovali i s češtinou. Akce se konala v rámci III. ročníku jabloneckého festivalu Město plné tónů a hostem byla i přední česká mezzosopranistka a někdejší ředitelka Státní opery v Praze, Eva Randová, která převzala z rukou ředitele divadla Pavla Žura obrovskou kytici a zaplněnému hledišti prozradila, že se sice právě věnuje sběru jablek na chalupě v Novém Boru, ale když dostala pozvání, neváhala a večer plný krásných klasických melodií si přijela do Jablonce vychutnat.

„Letos jsme, stejně jako v minulých letech, věnovali projektu veškeré své úsilí i nervy, ale stálo to za to," prozradil s úsměvem Norbert Baxa, který je duší pěveckého a dirigentského workshopu. A nám nezbývá, než dodat, že to za to opravdu stálo a organizátoři i účastníci odvedli vynikající práci, jejíž výsledky si plnými doušky vychutnali diváci na mnoha místech České republiky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Další díl města tónů nabídne varhany po česku i zvířecí přehradu
Bohéma v Jablonci nadchla
Program Městského divadla Jablonec o prázdninách

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Liberecký kraj rozdá milion korun na přiblížení menšin většině

Poprvé ve své osmnáctileté historii přispěje ze svého rozpočtu Liberecký kraj zvláštní dotací ve výši milion korun na zlepšení současné situace národnostních menšin, které na území kraje žijí. O peníze na podporu svých projektů mohou žádat organizace a spolky od 4. do 18. června. Dotační titul, nazvaný Podpora integrace národnostních menšin a cizinců, schválila tento měsíc Rada Libereckého kraje a budou jej mít na programu na konci května ještě také krajští zastupitelé. Lidí, kteří se hlásí k jiné národnosti, žije v Libereckém kraji několik tisíc. Nejpočetnější skupinu tvoří Romové, Ukrajinci, Slováci a Vietnamci.

Obnovený kříž v Lukášově dostane 31. května i požehnání

Slavnostní požehnání obnoveného kříže u nové okružní křižovatky v Lukášově se koná ve čtvrtek 31. května v 17 hodin. Kříž byl obnoven statutárním městem Jablonec nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Požár bazénu vznikl nešťastnou náhodou, poškození má uhradit pojistka
Obrazem: První kolo krajského přeboru družstev v atletice
Tři medaile moderních gymnastek z mistrovství ČR
Ztracená seniorka z Jablonce se již našla
Shakespeare se zamiloval v Jablonci

Nejčtenější články

23.05.: Hořela střecha jabloneckého bazénu. Škoda je půl milionu
22.05.: Na Jablonecku proběhla policejní akce Korbič proti prodeji anabolik
23.05.: Požár jabloneckého bazénu urychlí jeho odstávku kvůli rekonstrukci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT