Inzerce NJ

Severočeská filharmonie ukázala v Jablonci Operní gala

11.08.2017 17:11:38 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Severočeská filharmonie ukázala v Jablonci Operní gala

Standing ovation, velkolepé ovace a nekonečný potlesk, takový byl závěr večera s názvem Operní gala, během něhož se v Městském divadle v Jablonci představili mladí talentovaní pěvci z celého světa.

Nelze zobrazit. Prosím nainstalujte si Flash plugin.

Večer, rozdělený do dvou částí, byl zaměřen na díla W. A. Mozarta a Bedřicha Smetany a v překrásných áriích se zaskvěly hlasy a um účastníků mezinárodního pěveckého a dirigentského workshopu Severočeské filharmonie Teplice.

Pod vedením šéfdirigenta DJKT v Plzni Norberta Baxy, sólistky ND v Praze Heleny Kroupové a dirigenta a klavíristy Petera Valentoviče předvedli všichni protagonisté špičkové výkony a nutno dodat, že se zahraniční pěvci velmi slušně popasovali i s češtinou. Akce se konala v rámci III. ročníku jabloneckého festivalu Město plné tónů a hostem byla i přední česká mezzosopranistka a někdejší ředitelka Státní opery v Praze, Eva Randová, která převzala z rukou ředitele divadla Pavla Žura obrovskou kytici a zaplněnému hledišti prozradila, že se sice právě věnuje sběru jablek na chalupě v Novém Boru, ale když dostala pozvání, neváhala a večer plný krásných klasických melodií si přijela do Jablonce vychutnat.

„Letos jsme, stejně jako v minulých letech, věnovali projektu veškeré své úsilí i nervy, ale stálo to za to," prozradil s úsměvem Norbert Baxa, který je duší pěveckého a dirigentského workshopu. A nám nezbývá, než dodat, že to za to opravdu stálo a organizátoři i účastníci odvedli vynikající práci, jejíž výsledky si plnými doušky vychutnali diváci na mnoha místech České republiky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Další díl města tónů nabídne varhany po česku i zvířecí přehradu
Bohéma v Jablonci nadchla
Program Městského divadla Jablonec o prázdninách

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

O post ředitele krajské záchranky usiluje deset uchazečů

Celkem deset uchazečů se přihlásilo do výběrového řízení na ředitele Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Možnost měli do pátku 13. října 2017. V současné době je posuzováno, zda splnili veškeré podmínky. „Ve středu 18. října uchazeči podstoupí pohovor s psychologem a o týden později, 25. října, je bude devítičlenná výběrová komise hodnotit. Následně radě kraje navrhne pořadí kandidátů a ta poté dle doporučení vybere vítěze," komentuje postup Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví.

Od listopadu bude platit upravený tarif IDOL, připravují se i další změny

Rada kraje odsouhlasila úpravy tarifu integrovaného dopravního systému IDOL. V návrhu Tarifu IDOL s platností od 1. 11. 2017 nedochází k žádným zásadním cenovým změnám. „Nejvýznamnějšími změnami v Tarifu IDOL je zapracování platnosti IDOL ve všech rychlících ČD a dále změna platnosti všech časových jízdních dokladů, což znamená, že nově půjde koupit časový doklad od jakéhokoliv data," vysvětlil náměstek Marek Pieter. Další informace o rozšíření IDOL


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z vysocké přehlídky doporučuje porota jeden soubor do Hronova
V Jablonci kontrolovali dodržování vyhlášky o provozování hazardu
Příjemné setkání fotbalových legend
Z přestřelky vyšli lépe jablonečtí hokejisté
Obrazem: Sedmá Podzimní zábava v Tanvaldě

Nejčtenější články

21.10.: Volby 2017 v Jablonci nad Nisou
21.10.: Jak jste hlasovali v parlamentních volbách?
22.10.: Obrazem: Parlamentní volby v Tanvaldě

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT