Severní propojení Liberce a Jablonce bude otevřeno od června

15.03.2018 16:52:33 | Autor: Markéta Žitná, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj

Severní propojení Liberce a Jablonce bude otevřeno od června

Na novou silnici mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou bude veškerá doprava puštěna 1. června. Na termínu zprovoznění se ve středu 14. března shodli zástupci speciálního stavebního úřadu, investora, zhotovitele stavby a Policie ČR. Novostavba silnice dlouhé 2,6 km bude využívána v režimu předčasného užívání. Na zhruba kilometrovém koncovém úseku se bude pracovat už za provozu. Od prosince je naplánováno uvedení silnice do ročního zkušebního provozu, během kterého projde veškerým měřením.

„Na kontrolním dni stavby po zimním období byl definitivně stanovený termín zprůjezdnění novostavby silnice I/14 mezi libereckými Kunraticemi a jabloneckým Lukášovem," řekl Marek Pieter, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek. Zástupci Krajského úřadu Libereckého kraje jako speciálního stavebního úřadu, zástupci Ředitelství silnic a dálnic ČR - investora stavby, zhotovitele a Policie ČR rozhodli, že termín zprovoznění bude 1. 6. 2018. „Od tohoto dne budou na novou trasu převedeny veškeré autobusové linky veřejné dopravy, které v současné době vedou přes Vratislavice nad Nisou," pokračoval náměstek.

Nová silnice má oproti dřívější komunikaci III. třídy výrazně lepší směrové a výškové parametry, kategorijní šířku 11,5 metrů s celkovou délkou 2,646 km. Ve směru na Jablonec nad Nisou je navržen stoupací pruh v délce 0,837 km. V začátku úseku trasa navazuje na již dokončenou přeložku silnice I/14 Liberec - Kunratická v oblasti sídliště Kunratická. Celá stavba končí v ulici Československé armády v Jablonci nad Nisou novou okružní křižovatkou.

 „Příprava stavby začala před více než dvaceti lety posouzením EIA, v roce 2007 bylo vydáno územní rozhodnutí, v roce 2014 se podařilo schválit investiční záměr, získat stavební povolení a zahájit výběr zhotovitele. V roce 2018 budou konečně dvě největší města v kraji komfortně propojena. Je to ukázka toho, jak dlouhou dobu vznik takových investic trvá," dodal hejtman Martin Půta.

Již od prosince loňského roku je v předčasném užívání první úsek novostavby silnice v délce 0,86 km, od autobazaru v Kunraticích až k autobusové zastávce městské hromadné dopravy Novoplastik. Nejvyšší dovolená rychlost na prvním zprovozněném úseku je stanovena na 30 km/h.

Pro povolení užívání silnice je nezbytné, aby byly provedeny hlavní mostní prohlídky, úsek silnice byl opatřen dopravním značením a povrch vozovky umožňoval bezpečný provoz. Do konce května letošního roku bude kompletně dokončena stavba přeložky silnice v celkové délce cca 1,5 km, ke křižovatce s ulicí Lučanská. Zbylý úsek po okružní křižovatku v Lukášově bude dokončený za provozu. Pracovat se bude především mimo vozovku silnice, a to na odvodnění a terénních úpravách svahů. Na koncovém úseku bude snížena nejvyšší dovolená rychlost.

Na podzim pak bude zahájen roční zkušební provoz, během kterého se provede měření hluku, vyhodnotí se bezpečnost a plynulost silničního provozu a také funkčnost odvodnění a jeho účinky na okolí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vláda České republiky navštívila Liberecký kraj i přímo Jablonec
Stavba silnice z Jablonce do Liberce je symbolicky zahájena

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do jabloneckého muzea na skleněné pátky
Jablonecký krystal rozzářila designová svítidla
Lidové chaloupky z Železnobrodska představuje výstava Petra Luniaczka
Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista
Fungující komunikace je základ spolupráce i v osadních výborech

Nejčtenější články

04.07.: Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici
06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
04.07.: Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Albrechticích a Jablonečku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn