Setkání s občany jsou přínosná. V Kokoníně budou dvě nové zastávky

14.03.2018 16:03:35 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Setkání s občany jsou přínosná. V Kokoníně budou dvě nové zastávky

Dvě nové autobusové čekárny v Kokoníně jsou výsledkem veřejných setkání s občany, které každý rok pořádá jablonecká radnice. Podnět na jejich opravu vznesli Kokonínští loni, během loňského léta poničené čekárny nahradily zcela nové.

V loňském roce si lidé v Kokoníně stěžovali, že zastávky jsou rozbité, v malém uzavřeném prostoru se kouří, dokonce je někteří používají jako toalety. Automat na jízdenky v jedné z nich je zastaralý a nefunkční. „Nešlo by takové zastávky nahradit jen otevřenými přístřešky?" zaznělo z řad místních občanů.

Péče o autobusové čekárny nenáleží do správy magistrátu, proto podnět předal Dopravnímu podniku měst Liberec a Jablonec nad Nisou (DPMLJ). „Čekárny jsme nahradili loni v létě zcela novými, prosklenými, vyměněný je i automat na jízdenky. Není sice zcela nový, ale je plně funkční a nabízí více druhů jízdenek," sdělil ředitel DPMLJ Luboš Wejnar.

K nejčastějším problémům, které občané na setkáních řeší, jsou povrchy ulic a chodníky nebo zimní údržba. „Na oddělení správy komunikací máme takový velký zásobník, který každý rok doplňujeme o ulice a chodníky, o nichž získáme informace právě na setkání. Ověříme si jejich stav a při tvorbě rozpočtu pak z tohoto seznamu vybereme do plánu oprav či investic ty v nejhorším stavu," vysvětlil náměstek Miloš Vele a dodává, že na základě podnětů od občanů se každý rok o několik kilometrů rozrůstá také plán zimní údržby.

Letos se vedení radnice setkalo s občany teprve dvakrát, a to na Žižkově Vrchu a v Kokoníně. Další termíny setkání ve Mšeně, Rýnovicích, Proseči nad Nisou, Šumavě a v Eurocentru jsou na www.mestojablonec.cz. Na nich v sekci Setkání s občany jsou také zápisy z jednotlivých již proběhlých veřejných setkání. Zápisy z těch letošních budou přibývat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Od 8. března se rozbíhá cyklus setkání s občany v Jablonci v roce 2018

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Projekt Fauna Krkonoš můžete podpořit v celoevropském finále!

Česko-polský projekt Fauna Krkonoš, který v letech 2011-2015 mapoval na české i polské straně hor krkonošské motýly, ptáky, netopýry a jeleny, se dostal mezi 25 nejlepších projektů na ochranu lokalit soustavy Natura 2000 v celé Evropě. Podpořit tento projekt teď můžete i vy. Veřejné hlasování končí v neděli 22. dubna. Více podrobností

Trofeje ze zimního turnaje v Lomnici získali Přepeře a střelec Řeháček

Posledními dohrávanými zápasy byl v minulém týdnu zakončen zimní fotbalový turnaj na umělé trávě v Lomnici nad Popelkou. Jasno už bylo o celkovém vítězství Přepeř, které navíc rozstřílely 11:0 Železný Brod, druhá skončila domácí Lomnice, která zvládla vítězně zápas se Sedmihorkami. Železný Brod skončil bez bodu na posledním šestém místě. Podrobnosti o turnaji


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Talich s Jiříkovským nabídli přítomným schody do nebe
Úspěchy žáků jablonecké ZUŠ v krajských kolech
Kvůli kácení dojde k výluce na vlakové trati Železný Brod – Malá Skála
Páté ligové vítězství Jabloneckých v řadě
Město Jablonec vyhlásilo výzvu k registraci subjektů pro letní tábory

Nejčtenější články

17.03.: Jablonec už má svůj vítězný návrh na terminál
16.03.: V Tanvaldě započali s demolicí domu hrůzy
17.03.: Z místa nehody v Tanvaldě řidička ujela, policisté ji brzy vypátrali

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT