Setkání s občany jsou přínosná. V Kokoníně budou dvě nové zastávky

14.03.2018 16:03:35 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Setkání s občany jsou přínosná. V Kokoníně budou dvě nové zastávky

Dvě nové autobusové čekárny v Kokoníně jsou výsledkem veřejných setkání s občany, které každý rok pořádá jablonecká radnice. Podnět na jejich opravu vznesli Kokonínští loni, během loňského léta poničené čekárny nahradily zcela nové.

V loňském roce si lidé v Kokoníně stěžovali, že zastávky jsou rozbité, v malém uzavřeném prostoru se kouří, dokonce je někteří používají jako toalety. Automat na jízdenky v jedné z nich je zastaralý a nefunkční. „Nešlo by takové zastávky nahradit jen otevřenými přístřešky?" zaznělo z řad místních občanů.

Péče o autobusové čekárny nenáleží do správy magistrátu, proto podnět předal Dopravnímu podniku měst Liberec a Jablonec nad Nisou (DPMLJ). „Čekárny jsme nahradili loni v létě zcela novými, prosklenými, vyměněný je i automat na jízdenky. Není sice zcela nový, ale je plně funkční a nabízí více druhů jízdenek," sdělil ředitel DPMLJ Luboš Wejnar.

K nejčastějším problémům, které občané na setkáních řeší, jsou povrchy ulic a chodníky nebo zimní údržba. „Na oddělení správy komunikací máme takový velký zásobník, který každý rok doplňujeme o ulice a chodníky, o nichž získáme informace právě na setkání. Ověříme si jejich stav a při tvorbě rozpočtu pak z tohoto seznamu vybereme do plánu oprav či investic ty v nejhorším stavu," vysvětlil náměstek Miloš Vele a dodává, že na základě podnětů od občanů se každý rok o několik kilometrů rozrůstá také plán zimní údržby.

Letos se vedení radnice setkalo s občany teprve dvakrát, a to na Žižkově Vrchu a v Kokoníně. Další termíny setkání ve Mšeně, Rýnovicích, Proseči nad Nisou, Šumavě a v Eurocentru jsou na www.mestojablonec.cz. Na nich v sekci Setkání s občany jsou také zápisy z jednotlivých již proběhlých veřejných setkání. Zápisy z těch letošních budou přibývat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Od 8. března se rozbíhá cyklus setkání s občany v Jablonci v roce 2018

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V České Lípě a Liberci se konají Dny duševního zdraví

Jak spolupracovat při řešení problematiky osob s duševním zdravím bude hlavním tématem workshopu v rámci Dnů duševního zdraví. Akci pořádá Krajská koordinační skupina pro implementaci reformy psychiatrické péče v Libereckém kraji. Setkání proběhne při příležitosti 25. výročí činnosti FOKUSu Liberec o. p. s. dne 19. září v České Lípě a 10. října 2018 v Liberci.

110 let tradiční české hračky aneb Pojďme si hrát

Ve dnech 16. září až 21. října proběhne v městském muzeu Lomnice nad Popelkou výstava nazvaná 110 let tradiční české hračky aneb Pojďme si hrát, která zmapuje historii firem Schowanek, Tofa a Detoa z Albrechtic. Kompletní pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonecký magistrát může lépe komunikovat s neslyšícími
Jak se chovat při setkání s cizím člověkem poradila dětem policistka
Všemodelářská výstava proběhne na výstavišti
Nový územní plán v Janově se týká i kapličky v Hraběticích
Železný Brod padl ve Višňové

Nejčtenější články

16.09.: Tanvaldský kynolog se stal mistrem ČR v závodě záchranných psů
16.09.: Desenští dobrovolní muzikanti zahráli a zazpívali seniorům v Tanvaldě
17.09.: Při Běhu naděje v Jiřetíně vybrali pro nemocné děti 79 tisíc

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT