Setkání s občany jsou přínosná. V Kokoníně budou dvě nové zastávky

14.03.2018 16:03:35 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Setkání s občany jsou přínosná. V Kokoníně budou dvě nové zastávky

Dvě nové autobusové čekárny v Kokoníně jsou výsledkem veřejných setkání s občany, které každý rok pořádá jablonecká radnice. Podnět na jejich opravu vznesli Kokonínští loni, během loňského léta poničené čekárny nahradily zcela nové.

V loňském roce si lidé v Kokoníně stěžovali, že zastávky jsou rozbité, v malém uzavřeném prostoru se kouří, dokonce je někteří používají jako toalety. Automat na jízdenky v jedné z nich je zastaralý a nefunkční. „Nešlo by takové zastávky nahradit jen otevřenými přístřešky?" zaznělo z řad místních občanů.

Péče o autobusové čekárny nenáleží do správy magistrátu, proto podnět předal Dopravnímu podniku měst Liberec a Jablonec nad Nisou (DPMLJ). „Čekárny jsme nahradili loni v létě zcela novými, prosklenými, vyměněný je i automat na jízdenky. Není sice zcela nový, ale je plně funkční a nabízí více druhů jízdenek," sdělil ředitel DPMLJ Luboš Wejnar.

K nejčastějším problémům, které občané na setkáních řeší, jsou povrchy ulic a chodníky nebo zimní údržba. „Na oddělení správy komunikací máme takový velký zásobník, který každý rok doplňujeme o ulice a chodníky, o nichž získáme informace právě na setkání. Ověříme si jejich stav a při tvorbě rozpočtu pak z tohoto seznamu vybereme do plánu oprav či investic ty v nejhorším stavu," vysvětlil náměstek Miloš Vele a dodává, že na základě podnětů od občanů se každý rok o několik kilometrů rozrůstá také plán zimní údržby.

Letos se vedení radnice setkalo s občany teprve dvakrát, a to na Žižkově Vrchu a v Kokoníně. Další termíny setkání ve Mšeně, Rýnovicích, Proseči nad Nisou, Šumavě a v Eurocentru jsou na www.mestojablonec.cz. Na nich v sekci Setkání s občany jsou také zápisy z jednotlivých již proběhlých veřejných setkání. Zápisy z těch letošních budou přibývat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Od 8. března se rozbíhá cyklus setkání s občany v Jablonci v roce 2018

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Setkání Rokytnic České republiky 2018 se koná v Rokytnici nad Jizerou

Již 45. ročník Setkání Rokytnic České republiky proběhne ve dnech 22. až 24. června 2018 a po pěti letech se znovu vrací do Rokytnice nad Jizerou. Těšit se můžete na přátelská utkání ve fotbale, stolním tenise a hasičském sportu. Slavnostní zahájení se koná v pátek 22. června ve 20 hodin na fotbalovém hřišti v Rokytnici nad Jizerou. Další informace

Nemocnice Turnov vymění nemocniční lůžka za 8,5 milionu

Nová moderní elektricky polohovatelná nemocniční lůžka v hodnotě 8,5 milionu korun přivezla v úterý 19. června dodavatelská firma do Nemocnice Turnov. Celkem v Turnově KNL vymění 128 nemocničních lůžek. Všechna nová lůžka jsou elektricky polohovatelná a plní přísné standardy nemocniční péče. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Aby Jablonec vyhověl referendu, tak vypoví smlouvy s kasiny
Nejlepší mladí plavci jsou z Jablonce
Liberecký kraj vybral dodavatele na ošetření významných alejí
Kluci z Mozartovky zvítězili v soutěži 1:0 für Deutsch a jedou do Berlína
Fotbalisté jabloneckého FK zahájili přípravu

Nejčtenější články

22.06.: Řidička narazila v Jablonci do jiného řidiče, ten jel pod vlivem alkoholu
23.06.: Jiřina Bohdalová dohlédla na ražbu mincí Křemílka a Vochomůrky
22.06.: Posily by přijít měly, říká nový kouč Mšena Vodička

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT