Série požárů lesů a travního porostu na Jablonecku pokračuje

14.03.2014 15:19:33 | Autor: pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Příchovice,Nová Ves nad Nisou,Kořenov,Jablonecko

Série požárů lesů a travního porostu na Jablonecku pokračuje

Požárů lesa a travního porostu v Libereckém kraji stále neubývá. V pátek 14. března vyjížděli hasiči hned ke třem novým případům na Jablonecku - dvakrát v Kořenově a jednou v Nové Vsi nad Nisou.

„V 9.56 hodin byl na tísňovou linku 112 ohlášen požár trávy o rozloze 25x 25 metrů v Kořenově. Na místo vyslal operační důstojník tři jednotky hasičů: HZS LK PS Tanvald, Kořenov-Horní Polubný a Kořenov-Příchovice. Hasičům se podařilo rychle zamezit šíření a požár uhasit," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Zpátky na základnu se však hasiči nevraceli, neboť objevili nedaleko odtud další požár, a to železničního náspu. „Tento požár zasahoval do plochy 40x 6 metrů. Během hasebních prací zákonitě docházelo k odplavování materiálu z trati, a proto byli povoláni na místo ke kontrole i drážní specialisté," dodala Štrauchová.

V 11.48 hodin byl hasičům nahlášen požár trávy na louce v Nové Vsi nad Nisou. „U požáru zasahují tři jednotky hasičů, profesionální hasiči ze stanice Jablonec nad Nisou, dobrovolní hasiči z Nové Vsi nad Nisou a Smržovky město. Hasiči na likvidaci požáru natáhli několik vodních proudů, používají ale i jednoduché hasební prostředky jako jsou lopaty," upřesnila mluvčí hasičů.

Od 1. března mají hasiči na svém kontě již 42 uhašených požárů tohoto typu. Vloni přitom ve stejném období neřešili žádný.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajští hasiči se stále potýkají s požáry porostů, hořelo i v Tanvaldu
Hasiči často vyrážejí k požárům porostů, poslední hořel na Smržovce
Zahrádkářům začíná jarní úklid. Dávejte pozor při pálení odpadu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Příspěvek města Jablonec pro nemocné s roztroušenou sklerózou

Jablonec nad Nisou daruje pět tisíc korun Oblastní charitě Červený Kostelec na zajištění zdravotních rehabilitačních pobytů pro nemocné roztroušenou mozkomíšní sklerózou. „Peněžitý dar je určený pro Domov sv. Josefa, jenž je jediným lůžkovým zařízením svého druhu v České republice. Poskytuje zdravotní rehabilitační pobyty s významným vlivem na zlepšení zdravotního stavu pacienta," řekl náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Českou petici k těžbě v dole Turów projednal výbor Europarlamentu
Krakonošovy letní podvečery pošestnácté ovládnou jilemnické náměstí
Rallye Bohemia dojela 47. ročník s překvapením
Pták Loskuták se vydal na výlet po Libereckém kraji
V Galerii POUZAR&OVÁ proběhne čtvrtý literární večer

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v kraji aktuálně 96, v okrese Jablonec přibylo 6 osob
13.07.: Ve Skřivánčí ulici v Jablonci se srazil kamion s osobním autem
12.07.: Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn