Senioři z několika domovů prověřili znalosti v soutěži Hamrovský risk

15.04.2016 19:25:59 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Volný čas | Obce: Velké Hamry

Senioři z několika domovů prověřili znalosti v soutěži Hamrovský risk

Jak je vysoký Ještěd, jaká asijská země se stala v minulém století líhní fašismu nebo například, která herečka ztvárnila babičku v prvním filmovém přepisu Babičky Boženy Němcové na sklonku 40. let. Tak zněly některé z otázek vědomostní soutěže Hamrovský risk, v níž změřila své síly ve čtvrtek 14. dubna v Domově důchodců Velké Hamry družstva pěti domovů seniorů Libereckého kraje.

Zábavný kvíz, který napodobuje známé vědomostní soutěže z televize, se uskutečnil už potřetí. Nejvíc bodů sice nasbíral domov ve Vratislavicích nad Nisou, diplom si však právem odnesli všichni. Seniorům přijela do Velkých Hamrů fandit také náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lenka Kadlecová.

„Vážím si toho, že Domov důchodců ve Velkých Hamrech pro naše seniory vědomostní soutěž připravuje. Jejím hlavním cílem je, aby si zpestřili pobyt v domově, aby se pobavili a užili si příjemné dopoledne. To soutěž splnila, družstva se do ní vrhla s velkou chutí. K tomu mne překvapilo, že jsou mnozí senioři i přes svůj věk obdivuhodně psychicky svěží, jaký mají přehled. Někteří jsou chodící encyklopedií," řekla Lenka Kadlecová.

Soutěž se skládala ze tří částí. Po vědomostním kvízu, který zahrnoval několik oblastí, museli senioři u dávno zapomenutých historických nástrojů či předmětů hádat, k čemu je naši předci používali. Tvrdým oříškem byl pro ně například háček na nošení balíků pro pošťáky nebo archaický šlehač. Třetí disciplína znamenala zkoušku zručnosti a rychlosti. Nejvíc bodů v ní získal ten, kdo dokázal z papíru podle vzoru složit nejrychleji předepsaný obrazec.

„Při soutěži poznávají senioři také nové přátele. To je to, co jim nejvíc chybí. V domovech důchodců totiž léta žijí v uzavřené komunitě, s dalšími lidmi se nesetkávají," řekl ředitel DD Velké Hamry Čestmír Skrbek. „Hamrovský Risk má velký úspěch, proto chceme toto vědomostní klání pořádat častěji než jen jednou za rok a třeba pokaždé v jiném domově seniorů," doplnil.

Vedle vítězných Vratislavic nad Nisou se vědomostního klání zúčastnily také domovy důchodců z Liberce - Františkova, Českého Dubu, Velkých Hamrů a Rokytnice nad Jizerou. Senioři byli nadšení. Po předávání cen si vzala slovo jedna ze seniorek z Vratislavic. „Děkujeme za ohromný zážitek, který si odtud k nám do Vratislavic odvážíme všichni," řekla. Chválou nešetřili ani ostatní. „Našimi výkony jsme dokázali, že ještě nepatříme do starého železa, že v hlavách ještě pořád něco máme," prohlásil Jiří Ježek, rovněž obyvatel domova ve Vratislavicích.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rokytničtí záchranáři budou od příštího roku v novém
Basketbalistky oslavily sedmdesátku výhrou nad Spartou
Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
Velké Hamry přivezly bod po prohraných penaltách
Jablonecká firma dostala za znečišťování ovzduší pokutu 200 tisíc korun

Nejčtenější články

21.10.: Neznámá šelma se stále pohybuje u Jablonce, vydali povolení k odlovu
22.10.: Jablonecká firma dostala za znečišťování ovzduší pokutu 200 tisíc korun
21.10.: Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn