Sedmihorky v Brodě získaly bod

10.10.2018 18:06:31 | Autor: Petr Ježek, Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Železný Brod,Jablonecko

V tabulce fotbalového přeboru Liberecka byly a jsou Sedmihorky o kousek lépe než Brod, ale ten po dvougólové ztrátě nakonec vyrovnal a získal další již, třetí remízu.

FK Železný Brod - FK Sedmihorky 2:2 (0:1)

Po remíze v Hrádku čekal na brodský tým Sedmihorky, které měly v tabulce o dva body více. Od úvodního hvizdu byl domácí tým aktivnější a nebezpečnější. Jenže v 17. minutě hosté z ojedinělého brejku udeřili a Hořák otevřel skóre zápasu 0:1. Od té doby měl šance pouze domácí tým. Jenže Kysela, Svoboda, Picek ani Hloušek své šance nedali, a tak Sedmihorky z jediné střely v poločase vedly.

Druhý poločas byl ve znamení obrovské převahy Brodu. Hosté se stáhli do obranné ulity a pouze bránili. Hostující tým měl v brance vynikajícího Koudelku, který přiváděl domácí hráče postupem času až k zoufalství. Další tutovky totiž hostující brankář lapil Svobodovi a Makulovi. A další náznaky šancí hosté odvraceli často s velkou klikou. V 70. minutě přišla chybná rozehrávka Brodu na polovině hostí a Sedmihorky podnikly rychlý kontr do otevřené obrany. A bohužel i druhá střela hostí na branku Brodu skončila gólem, když se „šmudlou" k tyči trefil Kroupa 0:2. A vypadalo to s domácím týmem zle. Jenže v 75. minutě hosté zbytečně faulovali při rohovém kopu Vance a následnou penaltu proměnil Makula 1:2. Poté Brod dostal hosty pod drtivý tlak a odměnou bylo vyrovnání Šilhána v 82. minutě na 2:2. V posledních minutách zápasu byl k vidění stejný obraz hry, kdy hosté zoufale bránili remízu, což se jim nakonec podařilo. A tak zápas skončil plichtou.

„Pro nás je to ztráta, protože jsme dnes byli jasně lepším týmem. Sedmihorky se na podzim zvedly a mají celkem dobrý tým. Nepamatuji ale, že bychom je v posledních letech takto dostali pod tlak. Bohužel jsme si nevěděli rady s brankářem Koudelkou, který to prostě na nás dlouhodobě umí. Po druhém inkasovaném gólu to vypadalo s námi bledě. Musím ale ocenit, že to naši kluci nevzdali a nakonec alespoň vyrovnali. A tak nakonec vzhledem k vývoji remízu beru," uvedl za Brod Jaroslav Kletečka.

Branky: 75. Makula (PK), 82. Šilhán - 17. Hořák, 70. Kroupa. Rozhodčí: Horák ŽK: 2:2 Diváků: 128. Železný Brod: Mařík - Aubrecht, Šilhán, T. Kotlár, Král (58. Šefr) - Picek, Vanc, Svoboda K. Makula - Hloušek, Kysela (71. M. Kotlár).