SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil

26.01.2020 14:49:47 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Pěnčín

SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Pěnčín/ Bratříkov představila dne 18. ledna 2020 nový zásahový automobil DA - L1Z na podvozku Iveco Daily, který nahrazuje 38let starou Avii.

Jednotka SDH Pěnčín/ Bratříkov je v kategorii JPO V, zasahuje tedy v katastru své obce a dále má předurčenost na Civilní ochranu obyvatelstva. DA - L1Z je určen nejen pro přepravu družstva, ale i požárního příslušenství. Dopravní automobil byl financován z prostředků Ministerstva vnitra - generálního ředitelství hasičského záchranného sboru České republiky, Libereckého kraje a obce Pěnčín.

Slavnostního představení se zúčastnili především všichni členové jednotky SDH obce Pěnčín/ Bratříkov, starosta obce Pěnčín Ivan Matějíček, zástupci HZS Libereckého kraje Josef Málek, náměstek pro IZS David Patrman, a velitel stanice Tanvald David Kořínek. Za okresní sdružení hasičů Čech Moravy a Slezska přijela Jiřina Brychcí, za JSDH Pěnčín/ Bratříkov velitel Otakar Jareis a dále zástupci okolních sborů.

 Automobil je na podvozku Iveco Daily 4x2 s uzávěrem zadního diferenciálu. Vozidlo pohání přeplňovaný dieselový čtyřválec o výkonu 132Kw a obsahu 2998ccm, převodovka je manuální, šestistupňová. Celkové rozměry automobilu jsou: délka 6535 mm, šířka 2290mm a výška 2760mm. Kabina vozu je v prodloužené verzi a umožňuje převážet družstvo 1+6. Kabina je vybavena nezávislým topením, klimatizací, vozidlovou radiostanicí Motorola, dvěma ručními radiostanicemi a ovládáním VRZ.

Pod zadní řadou sedadel je umístěn záchranářský batoh, megafon a kufřík s administrativním vybavením na COO. U dveří řidiče se nachází zásuvka pro konzervační dobíjení. Na střeše kabiny je umístěna světelná rampa od výrobce Tesla Holomý. Další výstražná světla se nachází v přední masce a na zadní straně střešní plošiny nástavby. Zde je rovněž oranžová světelná alej. Barevné provedení vozu i nástavby je RAL3000. V bílém vodorovném zvýrazňujícím pruhu na obou předních dveřích osádky je umístěn nápis s označením dislokace jednotky.

Nástavba je zkonstruována ze speciálních ALU profilů a je oplechována hliníkovým plechem. Tato karoserie je řešena tak, že obě její boční části tvoří dvě boční skříně opatřené u obou boků uzavíracími roletami. Zadní část nástavby je uzavřena výklopnými dveřmi, za kterými je na výsuvné plošině umístěna přenosná požární stříkačka PS 12.

 V levé přední roletě se taktéž na výsuvném platě nachází elektrocentrála HERON, vedle je uložena motorová řetězová pila s kanystrem na PHM a její příslušenství, dále dvě kalová čerpadla, čtyři ruční svítilny s dobíječi, výsuvný osvětlovací stožár a jeho ovladač. Horní část tohoto boxu tvoří výsuvný šuplík, kde jsou 2 osvětlovací stativy s halogenovými světlomety, plastový box s nářadím, kabeláž a zemnící kolík k elektrocentrále.

Levá zadní roleta je určena pro uložení technického vybavení pro hašení. Je zde uloženo osm kusů hadic B", šest kusů hadic C, kulový ventil, přetlakový ventil, rozdělovač, dvě proudnice C, jedna proudnice B, nástavec pro podzemní hydrant, přechody a schránka s lanky.

V pravé zadní roletě je umístěno motorové plovoucí čerpadlo Honda, dva CO2 hasicí přístroje, dva práškové hasicí přístroje, džberová stříkačka, pytle se sorbentem a tři plastové přepravky pro drobné vybavení.

Pravá přední roleta je uzpůsobena pro uložení čtyř kusů dýchacích přístrojů a náhradních tlakových lahví. Toto je uloženo na výsuvném platu. Vedle tohoto výsuvu jsou dva celohliníkové boxy. V levém je umístěn lanový naviják a v pravém kominické vybavení, pár rukavic odolávajícím teplotě do 600°c a sklářský písek. Dále jsou zde tři plastové přepravky na lezecké vybavení, vybavení pro civilní ochranu obyvatelstva a vázací prostředky. V horní části je výklopné plato, ve kterém je umístěn kufřík s nástroji, bourací sekera, sekeromotyka, ploché páčidlo, VRVN a palice.

 Střecha nástavby neboli horní plošina je kompletně pochozí a přístupná ze zadní strany výklopným žebříkem. Na této horní plošině je umístěn čtyřdílný hliníkový nastavovací žebřík a přejezdové můstky. Dále se zde nachází hliníkový box s ženijním vybavením, 4ks savic délky 2,5 metru, sací koš a ve víku boxu jsou zabudována záchranářská nosítka Scoopram. Horní plošina je osvětlena přídavným světlometem a rovněž vnitřní prostor úložného boxu je osvětlen.

Na bocích a v zadní části nástavby jsou umístěna LED světla pro osvětlení okolí vozidla. Osvětlení vnitřních schrán je umístěno po stranách a je ovládáno prostřednictvím roletkových spínačů.

Otevřené roletky, střešní box a zadní žebřík vedoucí na střechu jsou signalizovány do kabiny řidiče. Na levé i pravé přední části nástavby jsou umístěny magnetické zásuvky pro přídavné pracovní světlomety s magnetickým uchycením.

„Poděkování patří především GŘ HZS ČR, HZS LK, zastupitelům Obce Pěnčín a především panu starostovi Ivanovi Matějčkovi," dodal velitel JSDHO Pěnčín/ Bratříkov Otakar Jareis.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do provozu uvedli nový technický vůz pro jablonecké hasiče
Někteří hasiči nastoupili v závěru roku na svou poslední směnu
Nová hasičská cisterna je v Loužnici
Obrazem: Tanvaldští hasiči převzali novou cisternu
Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou
Hasiči propagují kampaň Když jde o život, přeparkovat nestihnete!

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 59 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zahájili rekonstrukci Komenského ulice v Turnově

Kvůli kompletní rekonstrukci byla v pondělí 17. února uzavřena ulice Komenského. Stavební práce budou probíhat až do 9. září 2020. Hned v první den uzavření přišly dopravní komplikace. Řidiči své vozy totiž odstavili do zálivů autobusových zastávek v Husově ulici, kam autobusy nemohly zajet a vyložit ráno děti do školy. Více podrobností na Našem Pojizeří

Vrchol Sněžky z Polska je opět otevřen

Práce na opravě polské meteorologické stanice na Sněžce byly dokončeny. Ředitel polského Krkonošského národního parku proto s okamžitou platností otevřel trasy vedoucí na vrchol. Výstupové trasy z Polska na vrchol Sněžky bylo v pondělí nutné uzavřít s ohledem na možné riziko uvolnění plechových částí střechy meteorologické stanice. Předchozí článek k tématu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Otevření nové knihovny v Železném Brodě lákalo
KAM ZA SPORTEM: 21. 2. – 26. 2. 2020
V pondělí 2. března začne rekonstrukce křižovatky Rádelský mlýn
Regionální produkt Český ráj představuje nové nositele značky
Policie hledá svědky incidentu v centru Liberce

Nejčtenější články

19.02.: Atleti LIAZu byli na Gigantu neúspěšnějším oddílem v republice
19.02.: Střet nákladního a osobního auta u Bílého Kostela si vyžádal lidský život
20.02.: Slavnostně otevřeli pavilon intenzivní medicíny v jablonecké nemocnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn