Sbor Janáček vystupoval v Pobaltí a Petrohradu

10.07.2019 09:36:39 | Autor: Ivana Kopáčková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Sbor Janáček vystupoval v Pobaltí a Petrohradu

Smíšený pěvecký sbor Janáček se vrátil z koncertního turné v Pobaltí a Petrohradu. Nejprve koncertoval v Katedrále sv. Petra a Pavla v Kaunasu a poté v koncertním sále Baltais Flīģelis v Siguldě.

Sbor se pak přesunul do Petrohradu, kde vystoupil na pozvání Generálního konzulátu České republiky na společném koncertu se sborem Urbi&Orbi, zařazenému do programu kulturní výměny mezi Ruskou federací a České republiky.

V hodinovém vystoupení ve Švédském kostele sv. Kateřiny Janáček zazpíval průřez se svého rozsáhlého repertoáru a sklidil velké ovace. Sbor Urbi&Orbi zazpíval několik lidových písní v úpravách pro sbor a zpěváky i přítomnou českou komunitu dojal perfektně nastudovanou českou hymnou.

Koncertu přihlížel generální konzul České republiky Dr. Karel Kühnl a pracovníci konzulátu. Z následného poděkování generálního konzula cituji: „Bylo nám velkým potěšením shlédnout a vyslechnout koncert. Vaše vystoupení bylo petrohradským publikem přivítáno s nadšením. Chtěl bych Vám i členům souboru a jeho umělecké vedoucí poděkovat za představení českého sborového zpěvu, který sice nazýváte amatérským, ale který splňuje nejvyšší nároky. Přeji Vašemu souboru hodně štěstí a mnoho takových úspěšných vystoupení!"

V rámci turistického programu navštívil Janáček hrob skladatele P. I. Čajkovského a dalších velikánů ruské hudby. V závěru turné se sbor zastavil v Tallinu a shlédl zahájení největšího světového festivalu sborového a folklorního zpěvu Laulupidu 2019. Městem pochodovalo neuvěřitelných 50 000 zpěváků ve skvělé náladě a za doprovodu hudebníků. Úvodnímu koncertu přihlíželo 130 000 diváků v otevřeném amfiteátru.

Zájezd byl pro členy sboru odměnou v rámci oslav 70. výročí založení sboru. Vedle spousty zážitků si sbor přivezl nové kontakty, které využije pro svojí další činnost. Janáčku již také došlo poděkování Českého centra v Moskvě za reprezentaci české kultury.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
Janáček slaví sedmdesátku
Na Štědrý večer sbor Janáček vystupoval v Katedrále Sv. Víta

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci funguje projekt Nezakopni o paragraf

Jablonec získal účelovou dotaci přesahující 30 tisíc korun z Dotačního fondu Libereckého kraje. Finance jsou určené na projekt prevence kriminality nazvaný Nezakopni o paragraf 2019. „Prostřednictvím projektu Nezakopni o paragraf 2019 chceme pomoci dětem, které se dostaly do střetu se zákonem, těžko se začleňují, nebo mají problémy výchovné," řekl náměstek primátora pro oblast sociální, zdravotní a humanitní David Mánek a dodal, že projekt má vést ke snížení rizikového chování a recidivy dětí. Celkové náklady projektu jsou necelých 52 tisíc korun, dotace z Dotačního fondu Libereckého kraje, z programu Prevence kriminality, činí 34 tisíc korun. Zbylých bezmála 18 tisíc zaplatí Jablonec z městské kasy. Projektu se v květnu zúčastnili žáci ze základní školy v Kamenné ulici.

Krakonošovy letní podvečery popatnácté na jilemnickém náměstí

V polovině července patří Masarykovo náměstí a nádvoří zámku v Jilemnici už pravidelně na čtyři dny velké regionální kulturní přehlídce nazvané Krakonošovy letní podvečery. Letos tuto akci již popatnácté pořádá Jilemnicko - svazek obcí od středy 17. do soboty 20. července. Podrobný článek na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krakonoši došla trpělivost s lidskými odpadky! Od 1. srpna uzavře hory
Obrazem: Závod veteránů Okolo Elišky 2019
Nejen o Rallye Dakar bude povídat Milan Engel
Tábor nejen pro neslyšící děti měl letos název Dobrodružství s přírodou
Při nehodě čtyř aut v Krásné Studánce zemřel jeden člověk

Nejčtenější články

14.07.: Obrazem: Letní hasičská country zábava v Tanvaldě
14.07.: Obrazem: Přípravné utkání FK Velké Hamry - FK Jablonec B
14.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn