Sbor Janáček vystupoval v Pobaltí a Petrohradu

10.07.2019 09:36:39 | Autor: Ivana Kopáčková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Sbor Janáček vystupoval v Pobaltí a Petrohradu

Smíšený pěvecký sbor Janáček se vrátil z koncertního turné v Pobaltí a Petrohradu. Nejprve koncertoval v Katedrále sv. Petra a Pavla v Kaunasu a poté v koncertním sále Baltais Flīģelis v Siguldě.

Sbor se pak přesunul do Petrohradu, kde vystoupil na pozvání Generálního konzulátu České republiky na společném koncertu se sborem Urbi&Orbi, zařazenému do programu kulturní výměny mezi Ruskou federací a České republiky.

V hodinovém vystoupení ve Švédském kostele sv. Kateřiny Janáček zazpíval průřez se svého rozsáhlého repertoáru a sklidil velké ovace. Sbor Urbi&Orbi zazpíval několik lidových písní v úpravách pro sbor a zpěváky i přítomnou českou komunitu dojal perfektně nastudovanou českou hymnou.

Koncertu přihlížel generální konzul České republiky Dr. Karel Kühnl a pracovníci konzulátu. Z následného poděkování generálního konzula cituji: „Bylo nám velkým potěšením shlédnout a vyslechnout koncert. Vaše vystoupení bylo petrohradským publikem přivítáno s nadšením. Chtěl bych Vám i členům souboru a jeho umělecké vedoucí poděkovat za představení českého sborového zpěvu, který sice nazýváte amatérským, ale který splňuje nejvyšší nároky. Přeji Vašemu souboru hodně štěstí a mnoho takových úspěšných vystoupení!"

V rámci turistického programu navštívil Janáček hrob skladatele P. I. Čajkovského a dalších velikánů ruské hudby. V závěru turné se sbor zastavil v Tallinu a shlédl zahájení největšího světového festivalu sborového a folklorního zpěvu Laulupidu 2019. Městem pochodovalo neuvěřitelných 50 000 zpěváků ve skvělé náladě a za doprovodu hudebníků. Úvodnímu koncertu přihlíželo 130 000 diváků v otevřeném amfiteátru.

Zájezd byl pro členy sboru odměnou v rámci oslav 70. výročí založení sboru. Vedle spousty zážitků si sbor přivezl nové kontakty, které využije pro svojí další činnost. Janáčku již také došlo poděkování Českého centra v Moskvě za reprezentaci české kultury.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
Janáček slaví sedmdesátku
Na Štědrý večer sbor Janáček vystupoval v Katedrále Sv. Víta

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. října
Modernizaci skokanských můstků pod Ještědem chce podpořit i kraj
KAM ZA SPORTEM: ve dnech 18. až 20. října 2019
V Plavech chystají setkání se známou spisovatelkou

Nejčtenější články

16.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
14.10.: Gottův dvorní fotograf bude vystavovat v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn