Sbor Janáček vystupoval v Pobaltí a Petrohradu

10.07.2019 09:36:39 | Autor: Ivana Kopáčková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Sbor Janáček vystupoval v Pobaltí a Petrohradu

Smíšený pěvecký sbor Janáček se vrátil z koncertního turné v Pobaltí a Petrohradu. Nejprve koncertoval v Katedrále sv. Petra a Pavla v Kaunasu a poté v koncertním sále Baltais Flīģelis v Siguldě.

Sbor se pak přesunul do Petrohradu, kde vystoupil na pozvání Generálního konzulátu České republiky na společném koncertu se sborem Urbi&Orbi, zařazenému do programu kulturní výměny mezi Ruskou federací a České republiky.

V hodinovém vystoupení ve Švédském kostele sv. Kateřiny Janáček zazpíval průřez se svého rozsáhlého repertoáru a sklidil velké ovace. Sbor Urbi&Orbi zazpíval několik lidových písní v úpravách pro sbor a zpěváky i přítomnou českou komunitu dojal perfektně nastudovanou českou hymnou.

Koncertu přihlížel generální konzul České republiky Dr. Karel Kühnl a pracovníci konzulátu. Z následného poděkování generálního konzula cituji: „Bylo nám velkým potěšením shlédnout a vyslechnout koncert. Vaše vystoupení bylo petrohradským publikem přivítáno s nadšením. Chtěl bych Vám i členům souboru a jeho umělecké vedoucí poděkovat za představení českého sborového zpěvu, který sice nazýváte amatérským, ale který splňuje nejvyšší nároky. Přeji Vašemu souboru hodně štěstí a mnoho takových úspěšných vystoupení!"

V rámci turistického programu navštívil Janáček hrob skladatele P. I. Čajkovského a dalších velikánů ruské hudby. V závěru turné se sbor zastavil v Tallinu a shlédl zahájení největšího světového festivalu sborového a folklorního zpěvu Laulupidu 2019. Městem pochodovalo neuvěřitelných 50 000 zpěváků ve skvělé náladě a za doprovodu hudebníků. Úvodnímu koncertu přihlíželo 130 000 diváků v otevřeném amfiteátru.

Zájezd byl pro členy sboru odměnou v rámci oslav 70. výročí založení sboru. Vedle spousty zážitků si sbor přivezl nové kontakty, které využije pro svojí další činnost. Janáčku již také došlo poděkování Českého centra v Moskvě za reprezentaci české kultury.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
Janáček slaví sedmdesátku
Na Štědrý večer sbor Janáček vystupoval v Katedrále Sv. Víta

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výzkum okáčů pokračuje v Krkonoších i letos

Návštěvníci východní části Krkonoš si možná v hřebenových partiích mezi chalupou Na Rozcestí a Luční boudou všimli modrých či oranžových plastových praporků, mávajících na ně z vysokohorských luk. Nezapomněli je tam neukáznění turisté, ani nejde o bojovou hru. Označují takzvané příčné transekty, které výzkumníci používají ke sledování okáčů. Více informací

V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020

Druhý srpnový víkend (od 7. do 9. srpna) bude v Turnově i letos patřit všem filmovým nadšencům! Tradiční dvounoční filmový maraton tak dá konečně zapomenout událostem předchozích měsíců a ačkoliv Hollywood letos vypustil letní sezonu, víkend nabídne pestrý výběr nejlepších letošních filmů obohacený o filmy z let minulých. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Harrachově se koná již 25. ročník festivalu Keltská noc
Bílý Kostel nad Nisou si připomene 10 let od povodní
Program kin v Jablonci nad Nisou od 6. do 12. srpna
Obrazem: Legiovlak dorazil na martinické nádraží
Červencová návštěvnost hradů a zámků kastelány potěšila

Nejčtenější články

03.08.: Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech
04.08.: Žena v Tanvaldě oslnila policejní auto laserem, má pokutu a ujel jí vlak
04.08.: V Libereckém kraji je aktuálně situace s koronavirem stabilní

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn