Sáňkařští veteráni nezahálejí

08.02.2017 23:02:15 | Autor: Jitka Verešová | Rubrika: Sport | Obce: Nová Ves nad Nisou,Jablonec nad Nisou,Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko

Sáňkařští veteráni nezahálejí

Letošní zima se v Libereckém kraji nese v tónu renesance přírodního sáňkování. Miloš Morávek, který patří mezi sáňkařské veterány a bývalé reprezentanty, se již dva roky snaží o kroky vedoucí právě k obnově tohoto rekreačního i závodního sportu, po chudých sněhových letech jsou současné bílé Jizerky ideální možností, jak na vršku kopce osedlat sáňky a hurá dolů.

Sáňkování je parádní zábavou i sportem pro celou rodinu, od malých dětí až po seniory. Veteránský sáňkařský oddíl, který patří pod tělovýchovnou jednotu LIAZ, pořádá v obci Krásná u staré jistebské sáňkařské dráhy závody již několik let, samozřejmě když počasí dovolí, takže se dá o nich říci, že díky nim myšlenka podpořit sáňkařský sport žije již delší dobu.

V sobotu 4. února se právě v tomto místě závody opět uskutečnily a zájem o start v nich byl nebývalý. Zvykem v minulosti se stalo, že každý závodník absolvoval tři jízdy, letos kvůli velikému počtu startujících musel být program zkrácen o jednu jízdu, i tak probíhal čtyři hodiny. Tohoto sportovního setkání bývalých reprezentantů a dříve aktivních sáňkařů z celé České republiky i ze Slovenska se zúčastnilo 32 dospělých, 13 dětí a také rodiče s malými dětmi, ti závod jeli v tandemu. Do Krásné přijeli závodníci z TJ Vysočina Zbilidy u Jihlavy, z Českých Budějovic, Liberce, Jistebska , Klášterce nad Ohří, Smržovky, Hradce Králové, Prahy, Vysokých Tater ze Smokovce.  Všichni sjeli dráhu měřící 500 metrů. 

Nejmladšímu závodníkovi z kategorie dospělých bylo 33 let, nejstarší ženě 74 let, muži pak 70 let, dostavil se i osmdesátiletý sáňkař, který nakonec pro nemoc nejezdil, ale alespoň fandil, stejně tak jako zhruba šedesátka přihlížejících.

Je pravda, že počasí nepatřilo k nejideálnějšímu, ale skladba všech účastníků ukázala, že sáňkařské srdce stále tepe, a je odhodlané jet a vyhrát, a to nejen veteránům, ale i jejich dětem a stále se rozrůstající základně vnoučat. Podle příjmení se některé děti nedaly ihned zařadit, ale po pozornějším rozhlédnutí bylo jasné, že mezi malými závodníky mají své zástupce bývalí vynikající sáňkaři - Dáša Lánská, Pavel Krykorka, Petr Urban či rodiny Kitzbergerových a Vlčkových i rodina Mildorfových. Závodníky podpořil i Jindřich Zeman, místopředseda Českomoravské sáňkařské asociace. Poděkování náleží i milým sponzorům Petru Urbanovi, Zdeňku Škodovi, Věrce Mužíčkové, za úpravu dráhy Víťovi Kunzemu a Luboši Zemanovi za občerstvení během závodů a slavnostního vyhlášení v jeho restauraci, za organizaci celého závodu pak všem přátelům z našeho oddílu sáňkařských veteránů.

Ještě je třeba dodat, že sáňkařští veteráni se letos nesešli na kopci se svými saněmi poprvé. Již v lednu se v rámci představení přírodního sáňkařského sportu veřejnosti potkali na Ještědu a také na smržovské Černé studnici, odkud vede přírodní dráha až k lyžařskému vleku Filip, nyní se v sobotu 25.února chystají na první ročník závodu Přírodní sáňkařský Svijany cup právě na přírodní dráze ve Smržovce.

Výsledky:

Kategorie ženy:  30 - 40 let: 1. Tomanová Renata, Vysoké Tatry, 2. - Veselá Hana, Liberec. 51 - 60 let: 1. Jana Kitzbergerová (rozená Vlčková), Liberec, 2. Matláková Jana, Vysočina Zbilidy. 61 – starší: 1. Jitka Verešová(rozená Chroustovská), Smržovka,  2. Zápotočná Věra,  Vysočina Zbilidy,  3. Kleinová Zdena,  Hradec Králové.

Kategorie muži: 30- 40 let: 1. Kitzberger Petr, Liberec , 2. Říha Martin, Liberec,  3. Jiřičko Lukáš, Nová Ves, 41 - 50 let: 1. Kadeřábek Jan, Smržovka,  2. Jiřičko Marek, Smržovka, 3. Kysela Radek, Liberec , 51 - 60 let: 1. Morávek Miloš, Smržovka,  2. Hanka Luboš , Jistebsko,  3.Kudera Jaromír,  Jistebsko, 61 a starší: 1. Mužíček Oskar, Jistebsko, 2. Vlček Ladislav, Liberec,  3. Švarc Stanislav. 41 - 65 let nezávodní saně: 1. Krykorka Pavel st., Smržovka, 2. Souček Martin,  Praha,  3. Fišera Jan,  Praha.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 21 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Ještě do 12. června bude v Jablonci částečně uzavřená ulice Březová od č.p. 4965/7 ke křižovatce s ulicí V Luzích kvůli rekonstrukci plynovodu a plynovodních přípojek; do 30. června bude na chodníku od domu s číslem 1711 v ulici Vysoká po objekt s číslem 723/1 v ulici Chelčického stát lešení; do 25. května zabere chodník a část ulice Smetanovy před domem s čp. 2402/1 výkop pro kanalizační přípojku; a do 6. července bude v ulici Pod Skalkou před domem s čp. 2403/1 stát na chodníku lešení.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v červnu
Noc kostelů se koná i v kostele sv. Archanděla Michaela na Smržovce
Muzeum skla přinese dárek ke dni dětí

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
27.05.: VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn