Sáňkaři i turisté půjdou za Rudou Pivrncem ve stopách Horsta Urbana

09.06.2017 13:21:35 | Autor: pjs | Rubrika: Volný čas | Obce: Smržovka

Sáňkaři i turisté půjdou za Rudou Pivrncem ve stopách Horsta Urbana

Sáňkařští veteráni zvou sportovce, nesportovce, děti, dospělé, i ty dříve narozené, milovníky přírody a turistiky vůbec, aby spolu s nimi při pochodu poznávali krásný sáňkařský terén nejen v zimě. Ve Smržovce totiž startuje v sobotu 10. června Pochod kolem Černé studnice za Rudou Pivrncem ve stopách Horsta Urbana. Prezentace je od 9 do 10 hodin u Parkhotelu.

Tradiční akci pořádá TJ Saně Veterán Liaz. Letos jsou opět zváni i cyklisti. Délka trasy pro chodce - 7, 10, a 15 km, pro cyklisty 20 km. Informace: Jitka Verešová - tel.: 721 065 905, Miroslav Pilný - tel.: 737 245 646.

Trasa 20 km na kole:
Z Parkhotelu Komenského ulicí na Smržovku. Po modré turistické značce přes železniční přejezd u huti, dále nad nádražím ČD stále po modré (pod Bukovou horou" až k hotelu „Modrá Hvězda" na Maxově. Od hotelu po cyklostezce 3038 (Odra - Nisa) hřebenovkou kolem fotbalového hřiště v Lučanech, přes křižovatku „Krojčenk" k penzionu „U Třech Lip", odtud společně s pěšími trasami na první kontrolu a dále po červené turistické značce kolem obecního úřadu v Nové Vsi nad Nisou na křižovatku (U penzionu „Vesna"), kde se opět napojíte na již jmenovanou cyklostezku, po které přes Černou Studnici přijedete na druhou kontrolu na Beranech. Pozor: Na výjezdu z lesa za závorou se musíte se na druhou kontrolu vrátit zpátky k rozcestníku na Beranech. Z Beran cyklostezkou „4310 Hřebenovka" okolo sáňkařské dráhy silnicí na křižovatku „U cementárny", kolem kostela na Parkhotel.

Trasa 15 km:
Od Parkhotelu vyrazíte po zelené turistické značce Jabloneckou ulicí k penzionu „U Fialů", zde odbočit k penzionu U Třech Lip, dále přes silnici budete stoupat do kopce po polní cestě k dalšímu penzionu a rozhledně Nisanka, kde je první kontrola. Z „Nisanky" budete pokračovat po červené turistické značce přes Černou Studnici na druhu kontrolu s občerstvením na Beranech, dále po červené turistické značce k rozcestníku na Vrchůře. Odtud po modré turistické značce sestoupíte na Střední Smržovku, zde se dostanete na vlastní značení, které vás přivede do cíle.

Trasa 10 km:
Dle popisu trasy na 15 km na druhou kontrolu na Beranech, kde odbočíte na modrou turistickou značku, po které přes Jelení Kout, kolem sokolovny¨a ZŠ dojdete až do cíle.

Trasa 7 km:
Dle popisu tras na 15 a 10 km na první kontrolu u penzionu a rozhledny Nisanka, odtud zpět do Smržovky. Trasa je určena především pro rodiče¨s dětmi. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

KAM ZA SPORTEM: 9. 6. – 11. 6. 2017

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Ještě do 12. června bude v Jablonci částečně uzavřená ulice Březová od č.p. 4965/7 ke křižovatce s ulicí V Luzích kvůli rekonstrukci plynovodu a plynovodních přípojek; do 30. června bude na chodníku od domu s číslem 1711 v ulici Vysoká po objekt s číslem 723/1 v ulici Chelčického stát lešení; do 25. května zabere chodník a část ulice Smetanovy před domem s čp. 2402/1 výkop pro kanalizační přípojku; a do 6. července bude v ulici Pod Skalkou před domem s čp. 2403/1 stát na chodníku lešení.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v červnu
Noc kostelů se koná i v kostele sv. Archanděla Michaela na Smržovce
Muzeum skla přinese dárek ke dni dětí

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
27.05.: VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn