Sáňkaři i turisté půjdou za Rudou Pivrncem ve stopách Horsta Urbana

09.06.2017 13:21:35 | Autor: pjs | Rubrika: Volný čas | Obce: Smržovka

Sáňkaři i turisté půjdou za Rudou Pivrncem ve stopách Horsta Urbana

Sáňkařští veteráni zvou sportovce, nesportovce, děti, dospělé, i ty dříve narozené, milovníky přírody a turistiky vůbec, aby spolu s nimi při pochodu poznávali krásný sáňkařský terén nejen v zimě. Ve Smržovce totiž startuje v sobotu 10. června Pochod kolem Černé studnice za Rudou Pivrncem ve stopách Horsta Urbana. Prezentace je od 9 do 10 hodin u Parkhotelu.

Tradiční akci pořádá TJ Saně Veterán Liaz. Letos jsou opět zváni i cyklisti. Délka trasy pro chodce - 7, 10, a 15 km, pro cyklisty 20 km. Informace: Jitka Verešová - tel.: 721 065 905, Miroslav Pilný - tel.: 737 245 646.

Trasa 20 km na kole:
Z Parkhotelu Komenského ulicí na Smržovku. Po modré turistické značce přes železniční přejezd u huti, dále nad nádražím ČD stále po modré (pod Bukovou horou" až k hotelu „Modrá Hvězda" na Maxově. Od hotelu po cyklostezce 3038 (Odra - Nisa) hřebenovkou kolem fotbalového hřiště v Lučanech, přes křižovatku „Krojčenk" k penzionu „U Třech Lip", odtud společně s pěšími trasami na první kontrolu a dále po červené turistické značce kolem obecního úřadu v Nové Vsi nad Nisou na křižovatku (U penzionu „Vesna"), kde se opět napojíte na již jmenovanou cyklostezku, po které přes Černou Studnici přijedete na druhou kontrolu na Beranech. Pozor: Na výjezdu z lesa za závorou se musíte se na druhou kontrolu vrátit zpátky k rozcestníku na Beranech. Z Beran cyklostezkou „4310 Hřebenovka" okolo sáňkařské dráhy silnicí na křižovatku „U cementárny", kolem kostela na Parkhotel.

Trasa 15 km:
Od Parkhotelu vyrazíte po zelené turistické značce Jabloneckou ulicí k penzionu „U Fialů", zde odbočit k penzionu U Třech Lip, dále přes silnici budete stoupat do kopce po polní cestě k dalšímu penzionu a rozhledně Nisanka, kde je první kontrola. Z „Nisanky" budete pokračovat po červené turistické značce přes Černou Studnici na druhu kontrolu s občerstvením na Beranech, dále po červené turistické značce k rozcestníku na Vrchůře. Odtud po modré turistické značce sestoupíte na Střední Smržovku, zde se dostanete na vlastní značení, které vás přivede do cíle.

Trasa 10 km:
Dle popisu trasy na 15 km na druhou kontrolu na Beranech, kde odbočíte na modrou turistickou značku, po které přes Jelení Kout, kolem sokolovny¨a ZŠ dojdete až do cíle.

Trasa 7 km:
Dle popisu tras na 15 a 10 km na první kontrolu u penzionu a rozhledny Nisanka, odtud zpět do Smržovky. Trasa je určena především pro rodiče¨s dětmi. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

KAM ZA SPORTEM: 9. 6. – 11. 6. 2017

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Víkend křišťálového údolí připravují v Muzeu skla a bižuterie
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
V Jablonci otevřou novou galerii Pouzar&ová
Derby dělilo body, ale první půle nenadchla

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
17.10.: Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn