S Teplicemi to jednoduché nebylo

15.03.2019 10:36:25 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

S Teplicemi to jednoduché nebylo

Vstup do jara se jabloneckým fotbalistům příliš nepovedl. Tým „dojížděl" hlavně na produktivitu, a tak pozice v první šestce se zdála být skoro už ohrožená, pokud by tedy Radův tým v tom trendu pokračoval. A tak zápas s Teplicemi byl takovým lakmusovým papírkem, jak na tom Jablonečtí vůbec jsou.

Marodka se pomalu vyprazdňuje, takže trenér má více možností tu neproduktivitu řešit. Hru na jednoho Doležala neopustil, zvolil na podhrot Michala Trávníka a ono to moc, stejně jako minule, nefungovalo. Krajní halvové Vatajelu i Acosta dokáží poslat do vápna pár centrů, ale tam samotný Doli s tím mnoho udělat nemůže. Trávník bez zimní přípravy a na místě, které není pro něho tím pravým ořechovým, tam příliš nevyniká. Jeho post je rozhodně níže, a pokud by chtěl „Tráva" pomýšlet na tu Evropu, tak podhrota rozhodně nikde hrát nebude.

Škoda přeškoda, že pořád alespoň doma nehraje s Dolim „kolega útočník". Trávník by mohl využít své největší zbraně - výborné vyvážení míčů z hloubi pole a přesné průnikové přihrávky, což z podhrota rozhodně uplatnit nemůže.

A tak první poločas skončil rozpačitě a ještě více rozpačitě začal ten druhý. Někdejší jablonecký hráč Pavel Moulis využil menší koncentrovanosti gólmana Hrubého, a ten po Plzni dostal k tyči dalšího šmudlu z docela velké dálky. Naštěstí domácí zařadili z prvopoločasové „dvojky" občas trojku a místy i čtyřku, a to na oslabené Teplice platilo. Hostům chybělo pět opor, zvláště obrana byla nová - a málo sehraná. Naštěstí se domácím rozjela levá strana a postarala se o obrat. Stále se lepšící Sobol přistrčil míč Vatajeluovi a ten Grigara vtipně překonal. Naštěstí se to stalo brzy a byl čas na obrat. Ten zajistil Sobol krásnou ranou po přistrčení od Doležela v situaci, kdy teplická obrana si parádně schrupla. Výsledek 2:1 znamená tři důležité body a také optimismus do dalších kol.

Když jsem mluvil o Trávníkovi, musím hovořit o střídajícím Kratochvílovi, toho poslal Rada na podhrot a díky jeho tvrdosti i větším počtu centimetrů dostal Doležal lepšího partnera a hra se rozhodně zlepšila a zproduktivnila. Nicméně i Kratochvíl je především záložník a nevím, proč v Jablonci útočníci nemají na růžích ustláno. Od léta. Působení a práce s patnáctimilionovým Ikaunieksem, to už je tedy velký propadák. Na jaře to fungovalo, od léta s výhradami. Tak uvidíme v dalších kolech, jak se hra jabloneckého týmu bude vyvíjet. Zápas přinesl i jiné zajímavosti. Zatímco na podzim Jablonec v Teplicích vyhrál 2:1 a góly obstarala pravá strana Holeš-Masopust, v pátek na Střelnici to rozhodla strana levá Vatajelu-Sobol.

Před utkáním se odehrála malá sláva, klub odměnil svého odchovance Vojtu Kubistu dresem s číslovkou 100, neboť tolik zápasů v jabloneckém dresu Vojta odehrál. Nevím, jestli ta odměna je směrována pouze k odchovancům, protože v Plzni oslavil stejnou stovku v jabloneckém dresu Michal Trávník.

Jinak víc než o fotbale se hovoří a píše v posledních týdnech o videu, neboli o VAR. A právě VAR přivádí mnoho hráčů, funkcionářů a fandů do varu. Čeští sudí jsou kreativní, a tak poslední dobou padají penalty takové polojasné po faulech (držení rukou), kterých sice ubývá jako reakce na VAR, ale přesto jich je v zápasech příliš. Po většinou nepotrestaných. A tak VAR často v posledních minutách zápasů rozhoduje zápasy. Staří pamětníci říkají, že v posledních minutách se má pískat penalta za zákroky nadevší pochybnost, ale vysvětlete to třeba Proskemu či Královcovi. Prostě i ten VAR má v mnoha případech jednu velkou slabinu: oči českého sudího u obrazovky VARu. Ach jo. A tak ani není divu, že VAR zatím důvěru do českého fotbalu v očích fanoušků zatím moc nevnáší, spíše naopak.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rozhodla ukrajinsko – rumunská spolupráce
Spokojení trenéři versus nespokojení diváci
Fotbal se hraje na góly, děl trenér Rada
Třikrát a dost? Nikoliv, Jablonec už šestkrát!
Opět ten závěr, pokolikáté už?

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pohádkový les pořádají v Rovensku

Tradiční Pohádkový les v Rovensku pod Troskami se koná v sobotu 18. května od 12.00 do 15.30. Trasa pohádkového lesa od startu je dlouhá 2 km a je zvládnutelná i s kočárky. Pohádkový les se koná za každého počasí. Celá trasa vede lesem Boreckých skal v Českém ráji. Z Turnova do Rovenska bude jezdit i parní vlak! Více podrobností

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Změna místa konání středečního MTB poháru
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Obrazem: V krajském přeboru st.žáků zdolaly Velké Hamry FK Jablonec
Bartoška uchvátil i v rakvi
Oblast cyklodopravy podpoří kraj více jak 13 miliony korun

Nejčtenější články

18.05.: Obrazem: V krajském přeboru st.žáků zdolaly Velké Hamry FK Jablonec
18.05.: V I.A třídě překvapivá porážka Pěnčína
18.05.: Oblast cyklodopravy podpoří kraj více jak 13 miliony korun

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn