S Teplicemi to jednoduché nebylo

15.03.2019 10:36:25 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

S Teplicemi to jednoduché nebylo

Vstup do jara se jabloneckým fotbalistům příliš nepovedl. Tým „dojížděl" hlavně na produktivitu, a tak pozice v první šestce se zdála být skoro už ohrožená, pokud by tedy Radův tým v tom trendu pokračoval. A tak zápas s Teplicemi byl takovým lakmusovým papírkem, jak na tom Jablonečtí vůbec jsou.

Marodka se pomalu vyprazdňuje, takže trenér má více možností tu neproduktivitu řešit. Hru na jednoho Doležala neopustil, zvolil na podhrot Michala Trávníka a ono to moc, stejně jako minule, nefungovalo. Krajní halvové Vatajelu i Acosta dokáží poslat do vápna pár centrů, ale tam samotný Doli s tím mnoho udělat nemůže. Trávník bez zimní přípravy a na místě, které není pro něho tím pravým ořechovým, tam příliš nevyniká. Jeho post je rozhodně níže, a pokud by chtěl „Tráva" pomýšlet na tu Evropu, tak podhrota rozhodně nikde hrát nebude.

Škoda přeškoda, že pořád alespoň doma nehraje s Dolim „kolega útočník". Trávník by mohl využít své největší zbraně - výborné vyvážení míčů z hloubi pole a přesné průnikové přihrávky, což z podhrota rozhodně uplatnit nemůže.

A tak první poločas skončil rozpačitě a ještě více rozpačitě začal ten druhý. Někdejší jablonecký hráč Pavel Moulis využil menší koncentrovanosti gólmana Hrubého, a ten po Plzni dostal k tyči dalšího šmudlu z docela velké dálky. Naštěstí domácí zařadili z prvopoločasové „dvojky" občas trojku a místy i čtyřku, a to na oslabené Teplice platilo. Hostům chybělo pět opor, zvláště obrana byla nová - a málo sehraná. Naštěstí se domácím rozjela levá strana a postarala se o obrat. Stále se lepšící Sobol přistrčil míč Vatajeluovi a ten Grigara vtipně překonal. Naštěstí se to stalo brzy a byl čas na obrat. Ten zajistil Sobol krásnou ranou po přistrčení od Doležela v situaci, kdy teplická obrana si parádně schrupla. Výsledek 2:1 znamená tři důležité body a také optimismus do dalších kol.

Když jsem mluvil o Trávníkovi, musím hovořit o střídajícím Kratochvílovi, toho poslal Rada na podhrot a díky jeho tvrdosti i větším počtu centimetrů dostal Doležal lepšího partnera a hra se rozhodně zlepšila a zproduktivnila. Nicméně i Kratochvíl je především záložník a nevím, proč v Jablonci útočníci nemají na růžích ustláno. Od léta. Působení a práce s patnáctimilionovým Ikaunieksem, to už je tedy velký propadák. Na jaře to fungovalo, od léta s výhradami. Tak uvidíme v dalších kolech, jak se hra jabloneckého týmu bude vyvíjet. Zápas přinesl i jiné zajímavosti. Zatímco na podzim Jablonec v Teplicích vyhrál 2:1 a góly obstarala pravá strana Holeš-Masopust, v pátek na Střelnici to rozhodla strana levá Vatajelu-Sobol.

Před utkáním se odehrála malá sláva, klub odměnil svého odchovance Vojtu Kubistu dresem s číslovkou 100, neboť tolik zápasů v jabloneckém dresu Vojta odehrál. Nevím, jestli ta odměna je směrována pouze k odchovancům, protože v Plzni oslavil stejnou stovku v jabloneckém dresu Michal Trávník.

Jinak víc než o fotbale se hovoří a píše v posledních týdnech o videu, neboli o VAR. A právě VAR přivádí mnoho hráčů, funkcionářů a fandů do varu. Čeští sudí jsou kreativní, a tak poslední dobou padají penalty takové polojasné po faulech (držení rukou), kterých sice ubývá jako reakce na VAR, ale přesto jich je v zápasech příliš. Po většinou nepotrestaných. A tak VAR často v posledních minutách zápasů rozhoduje zápasy. Staří pamětníci říkají, že v posledních minutách se má pískat penalta za zákroky nadevší pochybnost, ale vysvětlete to třeba Proskemu či Královcovi. Prostě i ten VAR má v mnoha případech jednu velkou slabinu: oči českého sudího u obrazovky VARu. Ach jo. A tak ani není divu, že VAR zatím důvěru do českého fotbalu v očích fanoušků zatím moc nevnáší, spíše naopak.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rozhodla ukrajinsko – rumunská spolupráce
Spokojení trenéři versus nespokojení diváci
Fotbal se hraje na góly, děl trenér Rada
Třikrát a dost? Nikoliv, Jablonec už šestkrát!
Opět ten závěr, pokolikáté už?

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Novou výstavu Turistika na Semilsku - 110 let Riegrovy stezky a Klubu českých turistů otevřou v semilském muzeu. Díky velkoformátovým historickým fotografiím a dalším dobovým materiálům vás tato výstava přenese do časů výstavby Riegrovy stezky. Zároveň připomene činnost Klubu českých turistů v Semilech od jeho vzniku až dodnes. Další informace

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

JKL Desná pořádá MČR ve skoku na lyžích a RKZ v severské kombinaci
Po tragické nehodě u Jítravy zemřeli dva lidé
I.A třída: Pěnčín i Jenišovice odjely ze hřišť soupeřů s výpraskem
Do participativního rozpočtu města Jablonec postoupilo 23 projektů
U požáru uskladněného odpadu zasahují liberečtí hasiči

Nejčtenější články

18.09.: Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu
18.09.: V Desné byla autem sražena chodkyně
18.09.: Novým primátorem Jablonce zvolen Jiří Čeřovský

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn