S Dány si FK Jablonec poradil

29.01.2019 10:11:00 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

S Dány si FK Jablonec poradil

Druhé utkání na Atlantic Cupu zvládli jablonečtí fotbalisté ke spokojenosti fanoušků. O vítězství nad dánským AGF Aarhus 1:0 rozhodl svou premiérovou brankou v novém dresu Bogdan Vatajelu. Poslední zápas, před návratem zpět, sehrají Jablonečané v pátek 1.2. od 11 hodin s čínským týmem FC Habei Fortuna.

AGF Aarhus - FK Jablonec 0:1 (0:0)

Do druhého přípravného utkání poslal trenér Rada na hřiště tyto hráče:

• FK Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol (80. Pleštil) - Považanec (88. Fábry), Hübschman (C), Kratochvíl (70. Kubista) - Jovović (69. Acosta), Doležal (81. Chramosta), Vatajelu.

Od prvních minut byl lepším týmem Jablonec. Zápas jsem sledoval na „němém" internetu, kde byla slyšet pouze zvuková kulisa zápasu a časté připomínky trenéra Rady. Už v první půli se rýsovaly určité možnosti, ovšem dánský i jablonecký brankář mohli zůstat v klidu.

Druhých 45 minut bylo rozhodně zajímavějších. Radův tým zpřesnil hru, ovládl pole a výsledkem byla v 53. minutě hezká branka Rumuna Vatajelua, když mu vtipně přihrál Kratochvíl. Byli i další příležitosti, sotva Kubista vlezl na plac, už udělal hezkou akci s Doležalem, ale gólem to neskončilo. Dánové byli do těchto chvil velmi nepřesní, obrana jim sice šlapala slušně, ale útok nic. Výjimkou byla šance Nielsena, pěkně vypálil po zemi, ale Vlasta Hrubý byl na zemi včas a míč lapil. Bylo vidět, že desátý tým dánské ligy prohrát nechtěl a zhruba od 65. minuty se obraz hry změnil a iniciativu převzal Aarhus. Povedla se jim však pouze jedna slušná šance, když Toutouha z dobré šance poslal hlavou míč mimo.

Závěr zápasu však Jablonečtí sehráli mistrovsky, zkušeně a dotáhli zápas do vítězného konce.

Komentáře Petra Rady během zápasu byly nejen hlasité, ale i trefné. „Povi ne dozadu!, Jovo, Edo, a dalším byly adresovány vesměs pozitivní připomínky, přísný trenér vyslal na hřiště i jednou „výborně." A měl pravdu, tým hrál slušně a mnohé náznaky byly patrné. Novic Vatajelu hrál na křídle a výborně, jeho rychlost a centry před bránu, to bylo něco. Po levé lajně za ním také jezdil Sobol, Hovorka s Hübschmanem vše dirigovali a hráči se snažili dělat vše ve velké rychlosti. Pozitivní postřeh !

Trenér Petr Rada byl spokojen: „Dnes to mělo už lepší parametry. Soupeř byl hodně kvalitní, hráli jsme tu s nimi už i loni. Měli jsme více brankových šancí, ale to řešení nám ještě trochu skřípe. Neměli jsme ještě tolik čerstvé nohy, ve finálovkách tam někdy byla vidět ještě únava. Odmakané to ale bylo dobře. Mančaft už jsem nechal hrát trochu déle, už jsme tolik nestřídali. Až na dva hráče z juniorky se tam nakonec dostali prakticky všichni," „Zranění nás teď provázelo. Věřím, že už jsme si toho vybrali dost. Naštěstí se nic nestalo, jen Jovović má koňara, ale to vyplynulo ze hry,"

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Atlantic Cup: V úvodu plichta Jablonce s bonusem
Bogdan Vatajelu přichází do Jablonce na hostování
Novinky FK Jablonec před soustředěním v Portugalsku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 21. února do 6. března
Obrazem: Memoriál Karla Líbala 2019
Obrazem: Dětský karneval v Kokoníně
Mladší žactvo bojovalo o tituly přeborníků Liberecka
Senzační zlato štafety atletek LIAZU

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT