S Dány si FK Jablonec poradil

29.01.2019 10:11:00 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

S Dány si FK Jablonec poradil

Druhé utkání na Atlantic Cupu zvládli jablonečtí fotbalisté ke spokojenosti fanoušků. O vítězství nad dánským AGF Aarhus 1:0 rozhodl svou premiérovou brankou v novém dresu Bogdan Vatajelu. Poslední zápas, před návratem zpět, sehrají Jablonečané v pátek 1.2. od 11 hodin s čínským týmem FC Habei Fortuna.

AGF Aarhus - FK Jablonec 0:1 (0:0)

Do druhého přípravného utkání poslal trenér Rada na hřiště tyto hráče:

• FK Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol (80. Pleštil) - Považanec (88. Fábry), Hübschman (C), Kratochvíl (70. Kubista) - Jovović (69. Acosta), Doležal (81. Chramosta), Vatajelu.

Od prvních minut byl lepším týmem Jablonec. Zápas jsem sledoval na „němém" internetu, kde byla slyšet pouze zvuková kulisa zápasu a časté připomínky trenéra Rady. Už v první půli se rýsovaly určité možnosti, ovšem dánský i jablonecký brankář mohli zůstat v klidu.

Druhých 45 minut bylo rozhodně zajímavějších. Radův tým zpřesnil hru, ovládl pole a výsledkem byla v 53. minutě hezká branka Rumuna Vatajelua, když mu vtipně přihrál Kratochvíl. Byli i další příležitosti, sotva Kubista vlezl na plac, už udělal hezkou akci s Doležalem, ale gólem to neskončilo. Dánové byli do těchto chvil velmi nepřesní, obrana jim sice šlapala slušně, ale útok nic. Výjimkou byla šance Nielsena, pěkně vypálil po zemi, ale Vlasta Hrubý byl na zemi včas a míč lapil. Bylo vidět, že desátý tým dánské ligy prohrát nechtěl a zhruba od 65. minuty se obraz hry změnil a iniciativu převzal Aarhus. Povedla se jim však pouze jedna slušná šance, když Toutouha z dobré šance poslal hlavou míč mimo.

Závěr zápasu však Jablonečtí sehráli mistrovsky, zkušeně a dotáhli zápas do vítězného konce.

Komentáře Petra Rady během zápasu byly nejen hlasité, ale i trefné. „Povi ne dozadu!, Jovo, Edo, a dalším byly adresovány vesměs pozitivní připomínky, přísný trenér vyslal na hřiště i jednou „výborně." A měl pravdu, tým hrál slušně a mnohé náznaky byly patrné. Novic Vatajelu hrál na křídle a výborně, jeho rychlost a centry před bránu, to bylo něco. Po levé lajně za ním také jezdil Sobol, Hovorka s Hübschmanem vše dirigovali a hráči se snažili dělat vše ve velké rychlosti. Pozitivní postřeh !

Trenér Petr Rada byl spokojen: „Dnes to mělo už lepší parametry. Soupeř byl hodně kvalitní, hráli jsme tu s nimi už i loni. Měli jsme více brankových šancí, ale to řešení nám ještě trochu skřípe. Neměli jsme ještě tolik čerstvé nohy, ve finálovkách tam někdy byla vidět ještě únava. Odmakané to ale bylo dobře. Mančaft už jsem nechal hrát trochu déle, už jsme tolik nestřídali. Až na dva hráče z juniorky se tam nakonec dostali prakticky všichni," „Zranění nás teď provázelo. Věřím, že už jsme si toho vybrali dost. Naštěstí se nic nestalo, jen Jovović má koňara, ale to vyplynulo ze hry,"

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Atlantic Cup: V úvodu plichta Jablonce s bonusem
Bogdan Vatajelu přichází do Jablonce na hostování
Novinky FK Jablonec před soustředěním v Portugalsku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Evropští odborníci na ochranu alejí se sjedou do Liberce

Pátý ročník mezinárodní konference Aleje 2019 bude koncem dubna hostit zástupce ministerstva životního prostředí, silničáře a úředníky za účasti odborníků z celé Evropy. Diskutovat budou o systematické ochraně a obnově alejí v krajině. Konferenci pořádá spolek Arnika ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a polskou organizací Fundacja Ekorozwoju. Cyklus přednášek odstartuje 25. dubna na Krajském úřadu Libereckého kraje. Přednášet budou zástupci ministerstva životního prostředí, krajského úřadu, správy a údržby silnic a odborníci na ochranu stromů. O své zkušenosti s obnovou, ochranou a údržbou alejí se podělí i zahraniční hosté z Francie, Německa, Polska, Ruska a Švédska.

Nominovat nejlepší Památku kraje můžete do konce dubna

Už jen do 30. dubna mohou lidé nominovat stavby do soutěže Památka roku 2018 Libereckého kraje. Cílem klání, které Liberecký kraj pořádá poprvé, je ocenit nejlepší obnovu nemovité kulturní památky. Podmínkou účasti v soutěži je dokončení obnovy nemovité kulturní památky v kalendářním roce nebo etapě obnovy a zároveň musí být dodržen minimální vlastní podíl vlastníka na obnově ve výši 50 000 korun. Podrobnosti v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O prodlouženém velikonočním víkendu policisté kontrolovali řidiče
Policie hledá svědky nehody v Nové Vsi, při níž srazili kočárek s dítětem
Liberec uvítá volejbalové superveterány na Svijany cupu 2019
Pod Ještědem hořelo kvůli nedopalku cigarety, hasiči zasahují i jinde
Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2018 získalo devět osobností

Nejčtenější články

21.04.: Místo odpalu ohňostroje na jablonecké přehradě se mění
22.04.: Vlak narazil před Železným Brodem do stromu
21.04.: V anketě Dřevěná stavba 2019 uspěla hřiště z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT