Rybářské povolenky cizinci zakoupí v turistickém infocentru v Jablonci

20.07.2019 11:23:16 | Autor: Radana Schaeferová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Rybářské povolenky cizinci zakoupí v turistickém infocentru v Jablonci

Jablonecká přehrada v létě láká nejen plavce a vodáky, ale i rybáře. Cizincům se rybaření snaží usnadnit zdejší turistické infocentrum.

„Pro zahraniční turisty je cesta k rybaření v Čechách poněkud komplikovanější. Snažíme se jim proto pomoci. Jednak s překonáním jazykové bariéry a také v době letní sezóny prodáváme rybářské povolenky přímo v našem turistickém infocentru," řekla vedoucí infocentra Hanka Herkommerová.

Množstvím formalit jsou cizinci často zaskočeni. Nejprve si musí vyřídit na magistrátě český rybářský lístek, což obnáší vyplnění formuláře a zaplacení poplatku. Teprve poté si mohou zakoupit rybářskou povolenku.

„Úředníci jsou velmi vstřícní a snaží se rybářské lístky pro cizince vyřizovat do druhého dne, i když za zákona mají lhůtu o mnoho delší," chválí si spolupráci Hanka Herkommerová a přidává perličku z letošních prázdnin: „Nedávno tu byla skupinka Němců, kteří chtěli rybařit. Jejich představa byla, že vše vyřídí u nás na místě na počkání a vyrazí na přehradu. Zmíněné formality však vyžadují dvě návštěvy magistrátu, což i při maximální vstřícnosti úředníků znamená dva dny. Zkoušeli tedy nejprve zjistit, jak vysoká je pokuta, pokud by chytali načerno. Ale to jsme jim naštěstí rozmluvili upozorněním, že na březích přehrady probíhají pravidelné kontroly za přítomnosti policie."

Na turistickém infocentru v Jablonci nad Nisou lze po dohodě s Českým rybářským svazem zakoupit během letní sezóny rybářské povolenky jak pro mimopstruhové tak i pro pstruhové revíry. Největší zájem je o jednodenní povolenky mimopstruhové. Rybaří u nás především Němci, dále Holanďané a Dánové.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pytlačit se nevyplácí ani na jablonecké přehradě
Cizinci si mohou na jablonecké přehradě zarybařit

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Příspěvek města Jablonec pro nemocné s roztroušenou sklerózou

Jablonec nad Nisou daruje pět tisíc korun Oblastní charitě Červený Kostelec na zajištění zdravotních rehabilitačních pobytů pro nemocné roztroušenou mozkomíšní sklerózou. „Peněžitý dar je určený pro Domov sv. Josefa, jenž je jediným lůžkovým zařízením svého druhu v České republice. Poskytuje zdravotní rehabilitační pobyty s významným vlivem na zlepšení zdravotního stavu pacienta," řekl náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skvrnu na přítoku jablonecké přehrady tvoří měňavky, bičíkovci a sinice
Čtyři tituly krajských přeborníků ve vícebojích pro atlety LIAZu
Městský turistický okruh v Jablonci má vlastní značku
Dalibor Janda oslaví v Sedmihorkách 40 let na hudební scéně
Policisté z Jablonecka se opět zaměřili na železniční přejezdy

Nejčtenější články

13.07.: Ve Skřivánčí ulici v Jablonci se srazil kamion s osobním autem
12.07.: Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci
13.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn