Rozhodčí Pechanec si pletl hřiště s popravištěm

26.02.2020 17:48:27 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Rozhodčí Pechanec si pletl hřiště s popravištěm

Už dlouho jsem po fotbale nebyl tak vytočený, jako v pondělí v podvečer. Radovu sestavu ovlivnila marodka, jasně, nehrál Jovovič, nehrál Matoušek, Pleštil asi ještě na devadesát minut neměl, takže hráli matadoři.

Úvod zápasu Jablonci vyšel a již v 6. po Holíkově průvanu se pěkně obtočil kolem stopera Kubista a ve druhém utkání po sobě skóroval! Nádhera, říkám si, ale ten gól měl přijít v 86. a ne v 6. minutě. Ten gól domácí hráče rozdivočel a škoda, že Fillův centr stopeři včetně gólmana Hrubého nepokryli, Kuzmavič to lízl do sítě a bylo vyrovnáno. Za šest minut...

A potom to přišlo: když trenér Rada povídal něco o tom, že fotbal není jenom o běhání, tak potom měl možnost dobrých 70 minut vidět, co to dělá, když se běhá a naopak, když se neběhá. Kolotoč zadarmo je známé úsloví. Baníci naprosto ovládli hru a snad jenom náhodu nebo díky Vlastovi Hrubému, který tam třikrát, čtyřikrát předvedl úžasný reflex byť já už od Špitových dob tvrdím, že na centry na malé vápno jít gólman musí - a to mnohdy nebylo a že těch centrů bylo!

Co mě však vytočilo maximálně, to byl výkon sudího Pechance. Ten se spravedlivým rozhodováním neměl nic společného. Nechal domácí faulovat o sto šest a Jablonci každé drcnutí pískal. To, že nedohráli domácí kapitán Fleischman či Fillo, to je na instruktážní film, jak se pískat nemá. Série trestných kopů a naopak neodpískaných faulů, to už vzpomínám na hodně staré časy, kdy si sudí dělali co chtěli a ještě se smáli do očí. Vyloučení Kroba po nafilmovaném pádu Filla, to tedy byl naprostý vrchol. Málo platné, po vyštípání šéfa sudích Poláka Listkiewicze a za směšného předsedování někdejšího respektovaného fotbalisty Josefa Chovance jsme opět zpět, tedy v dobách temna. Zápas třetího se čtvrtým a takto řízený? Tak to je hnus, velebnosti, řekl by klasik.

Na zápase byl VAR. K ničemu: sražení Sýkory Fillem bez míče - ani karta, ani se sudí nešel podívat. Gól, kdy zřejmě míč přešel za brankovou čáru, žádný VAR. On ten VAR v českém provedení si jenom ti chytráci otočili ve svůj prospěch. Pokud za ním sedí sudí na čele s takovými borci jako je Královec a naposledy třeba Pechanec, to tam být VAR prostě nemusí, to jsou vyhozené peníze a hrubé chyby sudích jsou jenom omlouvány nebo spíše kryty. Ale kdyby to byly alespoň chyby, v Ostravě to tentokrát byla poprava, které delikvent s obrovským štěstím unikl alespoň na plichtu.

A trochu do vlastních řad. Stejně si myslím, že mohl Rada najít větší odvahu. Koukal jsem na Martina Doležala, může ho takový fotbal vůbec bavit? To tam mohl na hrotu pobíhat klidně „šofér z autobusu", jak se říká, protože hra na jednoho s takovou zálohou je prostě pokus o sebevraždu. Oproti tomu Baník předváděl místy výtečný fotbal, Pechancovu asistenci nepotřeboval, měl kopec smůly a narazil na Hrubého, to se stává. Nakonec mohl i prohrát, a to se taky stává, ale jinak výtečné představení, které místy skoro deset tisíc diváků zvedalo na tribuně ze sedadel, skončilo s pachutí jménem Pechanec. Jablonec to ve Vítkovicích tentokrát přežil, ale pokud by i další zápasy měly mít podobný „nádech"...

Teď přijede na Střelnici Plzeň, dostala od Pechance dáreček jménem Krob, protože jeho vyloučení bylo prasárnou první třídy. Ale Plzeň si asi k Pechancovu jménu ve svém notýsku připíše tučnou hvězdičku. A tak to prostě v českém fotbale chodí. Bez Kroba to bude těžší, ale Rada si s tím určitě poradí. Má tu Jeřábka, dobrý kauf, tak on tu čtyřku určitě dobře poskládá.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zlatý bod fotbalistů z Ostravy, ale…
Start Jablonce do ligy s překvapeními, milými…
Michal Jeřábek přestoupil do Jablonce!
Výborné vykročení Jablonce do jara
Rada do jara: co nejvíce vyhrávat

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru Covid-19.

Základní informace

Překážky na jabloneckých ulicích

Tři dny, od 3. do 6. dubna, bude v jablonecké ulici Křížová stát lešení, které zabere zhruba metr široký a 12 metrů dlouhý pás. Od 6. do 9. dubna se budou v ulici Zlatá stavebníci provádět čtyři metry dlouhý výkop pro položení kabelu nízkého napětí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zpřístupnili tisíc videí s pokusy a návody školákům, jak na fyziku
Některá opatření v kontextu s koronavirem vláda zmírnila
Poslanec Beitl daroval školám a školkám v kraji více jak 860 respirátorů
Střední školy v kraji vyučují na dálku online i v klasické papírové podobě
FAČR ukončil amatérské soutěže, platí samozřejmě i pro Jablonecko

Nejčtenější články

06.04.: Hasiči zasahují při požáru lesa v Horské Kamenici u Železného Brodu
05.04.: Pro zraněného motorkáře v Jirkově u Železného Brodu letěl vrtulník
05.04.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji 147 osob, přibylo sedm

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn