Rodiče ignorovali v ulici Arbesova zákaz stání, teď nemohou ani zastavit

24.09.2020 15:51:44 | Autor: Jana Matěchová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Rodiče ignorovali v ulici Arbesova zákaz stání, teď nemohou ani zastavit

Okamžité sejmutí doplňkových tabulek a od 1. listopadu zákaz zastavení v celé jablonecké ulici Arbesova - to je výsledek setkání občanů s vedením jablonecké radnice a městské policie v rámci místní Agendy 21 (MA21). Obyvatelé takzvaných finských domků, žijící podél ulice Arbesova, si dlouhodobě stěžovali na agresivní parkování rodičů vozících do ZŠ Arbesova své děti.

Na jablonecký magistrát přišla stížnost na parkování vozů přes dopravní značení zákaz stání. Doslovně se v ní říká: „Situace se týká domků při ulici Arbesova, kde se nachází základní škola. Auta rodičů v této ulici najíždějí, parkují od rána do odpoledne před výjezdy, nerespektují značku zákaz stání. Od odpoledne do večerních hodin je situace ještě horší, neboť v tělocvičně ZŠ probíhají sportovní aktivity (odpoledne děti, večer dospělí)," píše se ve stížnosti.

Obyvatelé poukazují na to, že nemohou používat své garáže, protože do nich večer nezajedou a ráno nevyjedou. Řidiči údajně nerespektují ani podélné žluté značení před výjezdem z pozemku a na námitky místních reagují vulgárně. Pokud je chladno, sedí v autech kvůli topení s nastartovaným motorem.

Na základě této stížnosti oslovilo město postižené obyvatele a svolalo je na schůzku do ZŠ Arbesova. „Ptali jsme se jich na situaci, jejich názor a návrhy řešení. Poté jsme nabídli možnost a dohodli se na realizaci změny," řekl Martin Oklamčák, koordinátor MA21, v rámci které se schůzka uskutečnila.

„Do konce týdne odstraníme po celé délce ulice Arbesova dodatkové tabulky a od 1. listopadu zde změníme značení ze zákazu stání na zákaz zastavení," informoval jablonecký primátor Jiří Čeřovský s tím, že městská policie bude moci na základě změny značení udílet řidičům, kteří budou v těchto místech i nadále parkovat, pokuty. „A to i v případě, že zde budou chtít zastavit ze zvyku jen na dobu, kdy budou chtít dovést své dítě do školy," upozornil zástupce ředitele MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc.

Rozhodnutím o změně dopravního značení však rodiče, vozící své děti do školy, diskriminovaní nebudou. „Pro zaparkování bude určená už nyní v prozatímním režimu oplocená plocha mezi školou a ulicí Pobřežní. Tam však mohou své vozy odstavit pouze zaměstnanci školy a rodiče v době provozu školy. Pokud bude škola zavřená, zamčené bude také parkoviště. Na jaře příštího roku z této plochy vybudujeme průjezdné parkoviště, kde bude 37 parkovacích míst, z nichž několik bude rezervováno pro zaměstnance a zbytek bude v konkrétní vyznačené době určeno pro parkování rodičů a návštěvníků školy. Přes noc zde pak budou moci parkovat obyvatelé z Pobřežní ulice, kteří s nedostatkem parkovacích míst stále bojují," komentoval náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček. Zmíněná plocha bude označená jako parkoviště.

Projekt Zlepšení strategického řízení a plánování udržitelného rozvoje v Jablonci nad Nisou je spolufinancován z EU z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Obnovení dvou zastávek autobusů v Jablonci

Od čtvrtka 29. října budou obnovené v Jablonci nad Nisou zastávky MHD pro linku č. 109 jedoucí na trase nádr. Jablonecké Paseky přes Mšeno do Rýnovic. Konkrétně jde o zastávky Jeronýmova a Březová, náhradní zastávka Paseky, linka č. 109 se vrací na standardní trasu a náhradní zastávka ElektroPraga se ruší.

Další oranžové hřiště vyrostlo ve Vrchlabí, otevřeno bylo virtuálně

Další oranžové hřiště vyrostlo ve Vrchlabí, otevřeno bylo virtuálně V prostoru fotbalového areálu Vejsplachy ve Vrchlabí vyrostlo další oranžové hřiště. Konkrétně se jedná o skatepark, po kterém již řadu let toužili místní, hlavně mladí příznivci skatu. Nadace ČEZ podpořila výstavbu částkou 750 tisíc korun. Jeho otevření bylo díky opatřením proti šíření epidemie koronaviru virtuální. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ohlédnutí za podzimními závody ve sportovním aerobiku
Z místa nehody ve Velkých Hamrech ujel, díky svědkovi jej vypátrali
Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!
Klienti kvitovali redukci vstupu do budovy v Komenského ulici kladně
Národní titul pečovatelky putoval do Jablonce pro Janu Pácaltovou

Nejčtenější články

26.10.: Zlodějka ukradla v Jablonci ořechy a hrozí jí až osm let za mřížemi
26.10.: Řídil dodávku po Loužnici a měl v dechu 2,73 promile
25.10.: Na trati do Harrachova bude v úseku Dolní Polubný - Kořenov výluka

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn