Rod Desfours Walderode se vzdal restitučních nároků v Železném Brodě

13.08.2013 11:08:39 | Autor: Jitka Kolová a Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Železný Brod

Rod Desfours Walderode se vzdal restitučních nároků v Železném Brodě

Vedení města Železný Brod zastoupené starostou André Jakubičkou v minulých měsících zapojilo svoje diplomatické schopnosti a podařilo se vyjednat dohodu o restitučním sporu s Johannou Kammerlander.

Ta v roce 2004 podala žalobu proti rozhodnutí Ministerstva zemědělství ČR, v rámci které požadovala určení vlastnictví a vydání šesti parcel v katastrálním území města Železný Brod.

„Město se nechtělo dotčených ploch vzdát a pokusilo se navázat s paní dr. Kammerlander kontakt. Podařilo se najít společné stanovisko, v rámci kterého se dr. Kammerlander k výše zmíněným parcelám vzdala svých restitučních nároků a vzala žalobu nazpět," uvedl starosta města Železný Brod André Jakubička.

Okresní soud v Jablonci nad Nisou tak zastavil řízení na vydání pěti parcel v k. ú. Železný Brod rozhodnutím z 8. 7. 2013. O posledním nedořešeném pozemku bude město nadále jednat. U parcely č. 1107/9  bylo totiž usnesením Okresního soudu ze dne 14. 12. 2010 rozhodnuto, že paní dr. Kammerlander je vlastníkem a město by ji tudíž muselo vydat.

Podařilo se získat i vyjádření paní dr. Johanny Kammerlander: „Jsem ráda, že „Případ Walderode" bude moci díky upřímné snaze pana starosty o smírná řešení skončit s potěšitelným výsledkem pro Železný Brod i pro mě. I proto se budu v Železném Brodě i nadále cítit opravdu dobře."

Smírčí dohoda s městem se týká pouze oněch šesti parcel v Železném Brodě, další restituční nároky rodu Desfours Walderode především na Turnovsku nadále trvají.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rokytničtí záchranáři budou od příštího roku v novém
Basketbalistky oslavily sedmdesátku výhrou nad Spartou
Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
Velké Hamry přivezly bod po prohraných penaltách
Jablonecká firma dostala za znečišťování ovzduší pokutu 200 tisíc korun

Nejčtenější články

21.10.: Neznámá šelma se stále pohybuje u Jablonce, vydali povolení k odlovu
22.10.: Jablonecká firma dostala za znečišťování ovzduší pokutu 200 tisíc korun
21.10.: Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn