Řítící se vlak měl brzdy v pořádku

13.01.2012 23:28:35 | Autor: Oldřich Szaban | Rubrika: Zprávy | Obce: Desná v Jizerských horách,Kořenov

Řítící se vlak měl brzdy v pořádku

Drážní inspekce prozkoumala brzdy u vlaku, který projel bez zastavení velkou rychlostí tři zastávky na nejstrmější české trati ve čtvrtek 5. ledna. Jsou údajně v pořádku.

"Vlaková souprava se kolem 9.15 rozjela z kopce, který je v těch místech poměrně strmý, protože jde o bývalou ozubnicovou dráhu," uvedl o dramatické události se šťastným koncem Pavel Hala, mluvčí Správy železniční a dopravní cesty. Cestujícím se totiž naštěstí nic nestalo, strojvůdci se nakonec po projetí tří zastávek podařilo soupravu zastavit pomocí ruční brzdy. Za Kořenovem se vlak přehnal nejvíce až devadesátikilometrovou rychlostí i v místech, kde je povolená pouze třicítka a bez zastavení projel stanicemi Desná Pustinská, Dolní Polubný a Desná Riedlova vila.

 Původně se uvažovalo o selhání brzd. Prozkoumala je důkladně drážní inspekce. "Proběhla komisiální prohlídka u výrobce brzd. Výslednou zprávu ještě nemají. Ale slyšel jsem, že údajně podle drážní inspekce se žádná závada na brzdném systému nenašla," sdělil Jindřich Berounský z Českých drah. Proslýchá se, že problém způsobil mladý a nezkušený strojvůdce. "Jde patrně o selhání lidského činitele," potvrdil. Zapůsobil i vliv nepříznivého počasí, kdy napadlo větší množství sněhu.

Zpráva drážní inspekce však ještě není oficiálně písemně potvrzená. "Proto musí stále od 5. ledna vlaky řady 843 v nejstrmějších úsecích jezdit dvacet kilometrů za hodinu, což způsobuje problémy. Dochází ke zpožděním vlaků," konstatoval Berounský.

 


Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji
Jablonec přistoupí ke druhému kolu restrikcí. Chce uspořit 50 milionů
V Desné pořádají HusFest
Tomáš Hübschman pokračuje!
Do Jablonce míří Pilař a Hrubý

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
08.07.: Skvrna na Mšenském potoce je zatím stále neznámého původu
08.07.: Turnaj O pojizerský štít úspěšně skončil

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn