Řítící se vlak měl brzdy v pořádku

13.01.2012 23:28:35 | Autor: Oldřich Szaban | Rubrika: Zprávy | Obce: Desná v Jizerských horách,Kořenov

Řítící se vlak měl brzdy v pořádku

Drážní inspekce prozkoumala brzdy u vlaku, který projel bez zastavení velkou rychlostí tři zastávky na nejstrmější české trati ve čtvrtek 5. ledna. Jsou údajně v pořádku.

"Vlaková souprava se kolem 9.15 rozjela z kopce, který je v těch místech poměrně strmý, protože jde o bývalou ozubnicovou dráhu," uvedl o dramatické události se šťastným koncem Pavel Hala, mluvčí Správy železniční a dopravní cesty. Cestujícím se totiž naštěstí nic nestalo, strojvůdci se nakonec po projetí tří zastávek podařilo soupravu zastavit pomocí ruční brzdy. Za Kořenovem se vlak přehnal nejvíce až devadesátikilometrovou rychlostí i v místech, kde je povolená pouze třicítka a bez zastavení projel stanicemi Desná Pustinská, Dolní Polubný a Desná Riedlova vila.

 Původně se uvažovalo o selhání brzd. Prozkoumala je důkladně drážní inspekce. "Proběhla komisiální prohlídka u výrobce brzd. Výslednou zprávu ještě nemají. Ale slyšel jsem, že údajně podle drážní inspekce se žádná závada na brzdném systému nenašla," sdělil Jindřich Berounský z Českých drah. Proslýchá se, že problém způsobil mladý a nezkušený strojvůdce. "Jde patrně o selhání lidského činitele," potvrdil. Zapůsobil i vliv nepříznivého počasí, kdy napadlo větší množství sněhu.

Zpráva drážní inspekce však ještě není oficiálně písemně potvrzená. "Proto musí stále od 5. ledna vlaky řady 843 v nejstrmějších úsecích jezdit dvacet kilometrů za hodinu, což způsobuje problémy. Dochází ke zpožděním vlaků," konstatoval Berounský.

 


Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
Obrazem: Pašeráckej vejkend v Rokytnici 2019
Přístroje AED jsou nově na Knajpě a na Hřebínku
Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
Nadějný vstup házenkářů do jarní části

Nejčtenější články

20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné
18.02.: Na jablonecké křižovatce přehlédl, že ho předjíždí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT