Řítící se vlak měl brzdy v pořádku

13.01.2012 23:28:35 | Autor: Oldřich Szaban | Rubrika: Zprávy | Obce: Desná v Jizerských horách,Kořenov

Řítící se vlak měl brzdy v pořádku

Drážní inspekce prozkoumala brzdy u vlaku, který projel bez zastavení velkou rychlostí tři zastávky na nejstrmější české trati ve čtvrtek 5. ledna. Jsou údajně v pořádku.

"Vlaková souprava se kolem 9.15 rozjela z kopce, který je v těch místech poměrně strmý, protože jde o bývalou ozubnicovou dráhu," uvedl o dramatické události se šťastným koncem Pavel Hala, mluvčí Správy železniční a dopravní cesty. Cestujícím se totiž naštěstí nic nestalo, strojvůdci se nakonec po projetí tří zastávek podařilo soupravu zastavit pomocí ruční brzdy. Za Kořenovem se vlak přehnal nejvíce až devadesátikilometrovou rychlostí i v místech, kde je povolená pouze třicítka a bez zastavení projel stanicemi Desná Pustinská, Dolní Polubný a Desná Riedlova vila.

 Původně se uvažovalo o selhání brzd. Prozkoumala je důkladně drážní inspekce. "Proběhla komisiální prohlídka u výrobce brzd. Výslednou zprávu ještě nemají. Ale slyšel jsem, že údajně podle drážní inspekce se žádná závada na brzdném systému nenašla," sdělil Jindřich Berounský z Českých drah. Proslýchá se, že problém způsobil mladý a nezkušený strojvůdce. "Jde patrně o selhání lidského činitele," potvrdil. Zapůsobil i vliv nepříznivého počasí, kdy napadlo větší množství sněhu.

Zpráva drážní inspekce však ještě není oficiálně písemně potvrzená. "Proto musí stále od 5. ledna vlaky řady 843 v nejstrmějších úsecích jezdit dvacet kilometrů za hodinu, což způsobuje problémy. Dochází ke zpožděním vlaků," konstatoval Berounský.

 


Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Evropští odborníci na ochranu alejí se sjedou do Liberce

Pátý ročník mezinárodní konference Aleje 2019 bude koncem dubna hostit zástupce ministerstva životního prostředí, silničáře a úředníky za účasti odborníků z celé Evropy. Diskutovat budou o systematické ochraně a obnově alejí v krajině. Konferenci pořádá spolek Arnika ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a polskou organizací Fundacja Ekorozwoju. Cyklus přednášek odstartuje 25. dubna na Krajském úřadu Libereckého kraje. Přednášet budou zástupci ministerstva životního prostředí, krajského úřadu, správy a údržby silnic a odborníci na ochranu stromů. O své zkušenosti s obnovou, ochranou a údržbou alejí se podělí i zahraniční hosté z Francie, Německa, Polska, Ruska a Švédska.

Nominovat nejlepší Památku kraje můžete do konce dubna

Už jen do 30. dubna mohou lidé nominovat stavby do soutěže Památka roku 2018 Libereckého kraje. Cílem klání, které Liberecký kraj pořádá poprvé, je ocenit nejlepší obnovu nemovité kulturní památky. Podmínkou účasti v soutěži je dokončení obnovy nemovité kulturní památky v kalendářním roce nebo etapě obnovy a zároveň musí být dodržen minimální vlastní podíl vlastníka na obnově ve výši 50 000 korun. Podrobnosti v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O prodlouženém velikonočním víkendu policisté kontrolovali řidiče
Policie hledá svědky nehody v Nové Vsi, při níž srazili kočárek s dítětem
Liberec uvítá volejbalové superveterány na Svijany cupu 2019
Pod Ještědem hořelo kvůli nedopalku cigarety, hasiči zasahují i jinde
Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2018 získalo devět osobností

Nejčtenější články

21.04.: Místo odpalu ohňostroje na jablonecké přehradě se mění
22.04.: Vlak narazil před Železným Brodem do stromu
21.04.: V anketě Dřevěná stavba 2019 uspěla hřiště z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT