Říjnový Týden náhradního rodičovství pomůže najít nové pěstouny

07.10.2019 07:14:19 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Železný Brod,Liberecký kraj

Říjnový Týden náhradního rodičovství pomůže najít nové pěstouny

Zvýšit zájem o vykonávání pěstounské péče je cílem už třetího ročníku kampaně Týden náhradního rodičovství. Kampaň pořádá Liberecký kraj spolu s dalšími členy pracovní skupiny v několika městech regionu v týdnu od 7. do 11. října.

Týden náhradního rodičovství je součástí celokrajské kampaně Mít domov a rodinu - samozřejmost, nebo vzácnost?, která započala již v roce 2015. Za kampaní stojí členové Pracovní skupiny pro vyhledávání náhradních rodičů, která se v letošním roce rozrostla o dalšího člena na celkový počet deset organizací, a to včetně Libereckého kraje.

„Za loňský rok doputovalo na Krajský úřad Libereckého kraje celkem 39 žádostí o zařazení do evidence. Z tohoto počtu se 19 žádostí týkalo dlouhodobé pěstounské péče, 14 osvojení a šest pěstounské péče na přechodnou dobu," uvedl náměstek hejtmana Pavel Svoboda. „Oproti předešlým rokům narůstá zájem o vykonávání dlouhodobé pěstounské péče na úkor žadatelů o krátkodobou pěstounskou péči, tedy péči na přechodnou dobu. I přesto je pěstounů stále nedostatek. Kampaň Týden náhradního rodičovství děláme, abychom případné zájemce informovali o tom, co náhradní rodičovství obnáší, a abychom probudili zájem dalších rodin o pěstounství."

Během Týdne náhradního rodičovství se uskuteční akce pro veřejnost po celém Libereckém kraji. Budou to například besedy s odborníky a pěstouny. Je připraveno také promítání filmů. Druhým rokem se bude konat akce Krajského úřadu Libereckého kraje s názvem 4x o pěstounské péči; na ní představí odborníci náhradní rodičovství z různých úhlů pohledu srozumitelně a s možností dotázat se na zkušenosti i samotných pěstounů.

Besedy jsou připraveny také v Železném Brodě a Jablonci nad Nisou. Promítání filmů s pěstounskou tématikou se uskuteční v Nové Boru, v Semilech a v České Lípě. Mediální tvář Týdne náhradního rodičovství, známý televizní a filmový herec Karel Zima, dorazí v pátek 11. října do libereckého kina Varšava na akci Společnosti pro podporu náhradní rodinné péče - Amina o.p.s. nazvanou Příběhy pěstounství v nás a kolem nás.

Záštitu nad akcí, jejíž hlavní páteří budou besedy s odborníky a pěstouny, převzal náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Bližší informace o jednotlivých akcích najdou zájemci na webu kampaně - www.mitdomovarodinu.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výstava na krajském úřadě představí kampaň Mít domov a rodinu
Benefiční ples hejtmana podpořil pěstounské rodiny
Pěstounům poděkoval Liberecký kraj Vánočním koncertem
Týden náhradního rodičovství bude opět informovat o pěstounské péči

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
Velké Hamry přivezly bod po prohraných penaltách
Jablonecká firma dostala za znečišťování ovzduší pokutu 200 tisíc korun
Začíná hlasování o nejoblíbenější knihovníky a knihovnice v kraji
Béčko Jablonce již patří ke špici ČFL

Nejčtenější články

21.10.: Neznámá šelma se stále pohybuje u Jablonce, vydali povolení k odlovu
19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
21.10.: Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn