Říjnový Týden náhradního rodičovství pomůže najít nové pěstouny

07.10.2019 07:14:19 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Železný Brod,Liberecký kraj

Říjnový Týden náhradního rodičovství pomůže najít nové pěstouny

Zvýšit zájem o vykonávání pěstounské péče je cílem už třetího ročníku kampaně Týden náhradního rodičovství. Kampaň pořádá Liberecký kraj spolu s dalšími členy pracovní skupiny v několika městech regionu v týdnu od 7. do 11. října.

Týden náhradního rodičovství je součástí celokrajské kampaně Mít domov a rodinu - samozřejmost, nebo vzácnost?, která započala již v roce 2015. Za kampaní stojí členové Pracovní skupiny pro vyhledávání náhradních rodičů, která se v letošním roce rozrostla o dalšího člena na celkový počet deset organizací, a to včetně Libereckého kraje.

„Za loňský rok doputovalo na Krajský úřad Libereckého kraje celkem 39 žádostí o zařazení do evidence. Z tohoto počtu se 19 žádostí týkalo dlouhodobé pěstounské péče, 14 osvojení a šest pěstounské péče na přechodnou dobu," uvedl náměstek hejtmana Pavel Svoboda. „Oproti předešlým rokům narůstá zájem o vykonávání dlouhodobé pěstounské péče na úkor žadatelů o krátkodobou pěstounskou péči, tedy péči na přechodnou dobu. I přesto je pěstounů stále nedostatek. Kampaň Týden náhradního rodičovství děláme, abychom případné zájemce informovali o tom, co náhradní rodičovství obnáší, a abychom probudili zájem dalších rodin o pěstounství."

Během Týdne náhradního rodičovství se uskuteční akce pro veřejnost po celém Libereckém kraji. Budou to například besedy s odborníky a pěstouny. Je připraveno také promítání filmů. Druhým rokem se bude konat akce Krajského úřadu Libereckého kraje s názvem 4x o pěstounské péči; na ní představí odborníci náhradní rodičovství z různých úhlů pohledu srozumitelně a s možností dotázat se na zkušenosti i samotných pěstounů.

Besedy jsou připraveny také v Železném Brodě a Jablonci nad Nisou. Promítání filmů s pěstounskou tématikou se uskuteční v Nové Boru, v Semilech a v České Lípě. Mediální tvář Týdne náhradního rodičovství, známý televizní a filmový herec Karel Zima, dorazí v pátek 11. října do libereckého kina Varšava na akci Společnosti pro podporu náhradní rodinné péče - Amina o.p.s. nazvanou Příběhy pěstounství v nás a kolem nás.

Záštitu nad akcí, jejíž hlavní páteří budou besedy s odborníky a pěstouny, převzal náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Bližší informace o jednotlivých akcích najdou zájemci na webu kampaně - www.mitdomovarodinu.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výstava na krajském úřadě představí kampaň Mít domov a rodinu
Benefiční ples hejtmana podpořil pěstounské rodiny
Pěstounům poděkoval Liberecký kraj Vánočním koncertem
Týden náhradního rodičovství bude opět informovat o pěstounské péči

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Další krok k rekonstrukci Ještědu. Vznikla architektonická studie obnovy
Obrazem: Fotbalová rozlučka Jozefa Kadlice v Tanvaldě
Turistické autobusy s přepravou kol jezdí v Českém ráji i v roce 2020
Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
Jablonecký běh do pohody trochu jinak

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
03.06.: Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
02.06.: V Městské galerii MY zahájí odloženou výstavu mladých krajinářů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn