Říjnové kulturní a společenské akce ve Smržovce

10.10.2021 07:37:30 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Říjnové kulturní a společenské akce ve Smržovce

Přinášíme informace o smržovských kulturních a společenských akcích, tentokrát na říjen. Všechny akce proběhnou podle platných vládních nařízení v souvislosti s koronavirovou pandemií.

pondělí 2. 8. - sobota 2. 10. prodlouženo do 31. 10.

Výstavu obrazů Pokora od Moniky Schillingové uvidíte na Smržovce

Pokora
Výstava obrazů Moniky Schillingové, amatérské výtvarnice, běžkyně dálkových běhů a vášnivé zahradnice bude k vidění ve výstavní síni Zámečku. Každé vystavené plátno autorka doplnila komentářem. Více se o této energické ženě, která přistupuje ke svému životu a okolí s velikou pokorou, můžete dočíst v srpnovém čísle našeho zpravodaje. Samostatná pozvánka

sobota 2. 10.

Úklid stezky na Černou studnici a k pramenu Nisy
Tradiční akce pořádaná Partnerským spolkem Smržovka. Sraz účastníků v 9 hodin na náměstí u radnice.

středa 6. 10.

Procvičme své mozkové závity
Od 10 hodin v Zámečku pokračujeme v oblíbených schůzkách, při kterých trénujeme nejen paměť.

pondělí 11. 10. - pátek 15. 10.

Sbírka použitého ošacení, textilu a obuvi pro Diakonii Broumov
Seznam věcí, které můžete do sbírky dát: veškeré letní a zimní oblečení (dámské, pánské, dětské), lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky, záclony, látky (minimálně 1 m2, nedávejte nám odřezky a zbytky látek), čisté koberce, předložky, domácí potřeby (nádobí bílé i černé, skleničky) zabalené v krabici, vatové a péřové přikrývky, polštáře a deky, peří, obuv - nepoškozená a v párech (svázaných gumičkou), kabelky, batohy, drobné předměty z domácnosti, hračky - nepoškozené a kompletní, také plyšové, menší elektrospotřebiče, hygienické potřeby, drogistické zboží, dětské potřeby (lahvičky, dudlíky, ...).
Věci zabalené do vlastních igelitových pytlů a krabic (nádobí) se budou přijímat v přízemí MěÚ ve Smržovce, v pracovních dnech od 11. do 15. října - informace a příjem J. Kašparová (odbor rozvoje města), tel.: 483 369 339 nebo 311.

úterý 12. 10.

Hovory nad otevřenou biblí
Od 17 hodin v Zámečku.

středa 13. 10.

Procvičme své mozkové závity
Od 10 hodin v Zámečku.

Tradiční Slet bubeníků se koná opět na Smržovce čtvrtek 14. 10.

Slet bubeníků
Od 17 hodin se v sále Parkhotelu uskuteční bubenická dílna pro handicapované děti i dospělé a jejich doprovod (vstup zdarma). Od 20.30 hodin proběhne zahajovací koncert. Bubenickou sletku v roce letošním tvoří: Ivana Mer, Pavel Fajt, Miloš Vacík, Papis Nyass, Pavel Koudelka a Petr Gablas. Každý ze zúčastněných hudebníků je sólistou či vedoucím jednoho i více hudebních souborů. Je samostatně známou osobností a naprostým garantem kvality. Na večerní koncert budou místa pouze k stání. Omezený počet vyhrazených míst bude k dispozici pro vozíčkáře a tělesně handicapované, vstup do sálu možný od 19.45 hodin. Děkujeme za pochopení. Předprodej od 1. října do 13. října: Zámeček Smržovka nebo na tel. číslech: 483 369 325 (nebo 324), 723 806 195. Vstupné v předprodeji 200 Kč/na místě 250 Kč. Samostatná pozvánka

pátek 15. 10.

Dýňobraní
Pořadatel akce Základní škola ve Smržovce vás zve od 15 do 16.30 hodin na dýňobraní u Parkhotelu, kde si z vlastní nebo na místě zakoupené dýně vytvoříte haloweenskou dekoraci. S sebou si prosím přineste vlastní nůž a lžíci.

pondělí 18. 10.

Dílna s Květou
Od 15 do 17 hodin si v naší knihovně zájemci tentokrát vyrobí dárkovou vánoční krabičku.

Slavnostní vítání občánků
Od 16 a 16.30 hodin v obřadní síni Zámečku.

středa 20. 10.

Procvičme své mozkové závity
Od 10 hodin v Zámečku.

pátek 22. 10.

Svatohubertská mše
Od 17 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela. Dále zve Myslivecký spolek Černá Studnice Smržovka všechny příznivce zvěřinových pochoutek od 15 hodin do Myslivecké chalupy. Tyto se budou podávat i po skončení mše až do jejich vyprodání.

neděle 24. 10.

Gospel Yetu
Od 16.30 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela. Historie pěveckého sboru sahá až do roku 2007, kdy byl v Liberci v Centru Generace založen sbor Generace Gospel Choir. Později se rozšířil o jabloneckou sekci a ještě o něco později se přejmenoval na Gospel Generation. Podrobnější informace naleznete na webových stránkách původního sboru gospel.centrumgenerace.cz.
Poslední koncerty proběhly v období předvánočního adventu v roce 2019 a ke Třem králům na počátku roku 2020, pak už nastala doba covidová. Na chystané velikonoční koncerty již nedošlo. Bohužel byly kvůli opatřením zrušeny i pravidelné zkoušky. Uskutečnilo se sice tradiční přátelské setkání v létě na chalupě členů, počátkem září stihl sbor tři čtyři zkoušky, ale následně vše přerušila druhá vlna.
Můžete se také zařadit do fanklubu, a budete tak dostávat e-mailové informace o koncertech a dalších aktivitách sboru, případně novinky a zajímavosti ze světa gospelu. V případě zájmu o členství nebo o zapojení do fanklubu, napište na e-mail kontakt@gospelyetujbc.cz.

pondělí 25. 10.

Důchodový dýchánek
Od 14 hodin v Zámečku.

středa 27. 10.

Procvičme své mozkové závity
Od 10 hodin v Zámečku.

sobota 30. 10.

Dušičkové rozjímání
Sraz v 16 hodin u betléma na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce, odkud společně vystoupáme ke kapličce Panny Marie Smržovské. Zde zapálíme svíčky, poslechneme si Rychnovské trio a tichou vzpomínku věnujeme těm, kteří již nejsou mezi námi. Akci pořádá Spolek Malé Polsko.

Každý čtvrtek od 18 hodin

Bohoslužba
Kostel sv. Archanděla Michaela od 18 hodin.

Na listopad připravují:

13. 11. - Den válečných veteránů aneb Pomníčky 2021

13. 11. - Ples města Smržovky

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tradiční Slet bubeníků se koná opět na Smržovce
Zářijové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Výstavu obrazů Pokora od Moniky Schillingové uvidíte na Smržovce

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Školy v regionu se dočkají nového vybavení, pomůcky již mají v Turnově

Liberecký kraj za evropské peníze vybaví několik desítek základních škol v regionu polytechnickými pomůckami. Naplňuje tak tzv. krajský akční plán rozvoje vzdělávání Libereckého kraje II (NAKAP LK II). Cílem projektu je zvýšit kompetencí vyučujících na základních školách v oblasti polytechnického vzdělávání a zkvalitnit výuku. Prvním školským zařízením, jež převzalo pomůcky pro zlepšení polytechnické výuky, je Základní škola Skálova Turnov, jejímž ředitelem je Michal Loukota. Další vybrané školy jsou například ZŠ Cvikov a ZŠ Školní Česká Lípa, které se nového vybavení dočkají do konce letošního října. Více podrobností

Exponát měsíce října v turnovském muzeu upoutá krásou ametystů

Řadou zajímavých artefaktů ve své bohaté kolekci se může pochlubit Muzeum Českého ráje v Turnově. Muzejníci pravidelně vybírají exponát měsíce; pro říjen se jím staly dvě unikátní ametystové geody, jedna z oblasti Podkrkonoší a druhá z Brazílie. Geoda je označení dutiny v hornině, která je obvykle po vnitřním obvodu vyplněna menšími či většími krystaly minerálů, směřujícími dovnitř dutiny. Podrobný článek

Exponát měsíce října v turnovském muzeu upoutá krásou ametystů


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

ODEŠEL JAROSLAV DOČKAL …
Hvězdy nad Ještědem září stále víc, ročník 2021 vyrazil dech i porotcům
Ohlédnutí za MČR ve skoku na lyžích v Desné
Týden náhradního rodičovství přiblíží pěstounství a jeho peripetie
Anketa Alej roku otevřela také kategorii pro nadšené fotografy

Nejčtenější články

15.10.: Přehrada Mšeno má jedinečný způsob čištění vody
16.10.: Říjnové změny na linkách jablonecké MHD
16.10.: Kraj a veterina žádají, aby lidé nechodili do lesů a hlásili mrtvé divočáky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn