Řidiče náklaďáků v Libereckém kraji opět kontroloval policejní autobus

27.11.2020 10:28:32 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Řidiče náklaďáků v Libereckém kraji opět kontroloval policejní autobus

Krajští policisté opět nasadili do akce služební autobus. Během akce zjistili 52 dopravních přestupků. Nejčastěji se jednalo o nepoužití bezpečnostních pásů a telefonování za volantem.

V úterý 24. listopadu 2020 proběhla další z dopravně bezpečnostních akcí, při níž policisté z Oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje využili k dokumentaci přestupků služební autobus a speciální Top Speed Team.

„Stále se ukazuje nekázeň mnohých řidičů zejména nákladních vozidel, kteří svojí jízdou či nepozorností za volantem, nevěnováním se řízení ohrožují nejen sami sebe, ale zejména ostatní účastníky silničního provozu," vysvětlila koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje Vladimíra Šrýtrová.

Akce probíhala na dálnici č. D10 a na silnici pro motorová vozidla č. I/35. Dopravní policisté se zaměřili především na nepozornost řidičů nejen osobních, ale zejména nákladních vozidel za volantem, ale také na plynulý dálniční provoz. „Policisté sledovali, zda řidiči a jejich spolujezdci používají povinné bezpečnostní pásy, ale dohlíželi také na to, zda řidiči během jízdy netelefonují či nedrží záznamové zařízení, na způsob jízdy řidičů vozidel, zakázané předjíždění nákladních vozidel v určitých úsecích, respektování dopravního značení, jízdu v jízdních pruzích, technický stav vozidel, zda nemají řidiči předměty bránící ve výhledu z vozidla a plynulý dálniční provoz," dodala Vladimíra Šrýtrová.

Řidiči nákladních vozidel podle policejní mluvčí stále totiž sázejí na to, že jejich kabina vozu je vysoko posazená nad vozovkou a z osobních vozidel nejsou jejich prohřešky tak dobře vidět. Proto o to větší překvapení pro ně je, když se vedle nich objeví policejní autobus, ze kterého policisté jejich jednání dokumentují. V případě zjištění protiprávního jednání řešili přestupek ihned policisté v doprovodných vozidlech jedoucích za autobusem Tito zastavili vozidlo na vhodném stanovišti a projednali zjištěné protiprávní jednání řidiče.

Policisté během dne odhalili 52 přestupků, z nichž 50 jich vyřešili přímo na místě příkazem uložením pokut v celkové výši 24700 Kč a ve dvou případech tyto oznámili k dalšímu projednání příslušnému správnímu orgánu.

Výčet nejčastějších přestupků:

bezpečnostní pásy 31/12100 Kč, z toho 1 oznámení
technický stav 2/2100 Kč, z toho 1 oznámení technický stav + nepředložení pojištění
držení telefonu za jízdy 12/5800 Kč
způsob jízdy 1/500 Kč
nezajištěný náklad 2/1200 Kč
rychlost 2/3000 Kč

V jednom případě řešili policisté řidiče osobního vozidla, který usedl za volnat pod vlivem drog, který měl pozitivní test na pervitin.

V obdobných akcích budou policisté v následujícím období pokračovat. „Využití policejního autobusu se stále ukázuje jako velmi efektivní nástroj, neboť autobus má při dokumentaci přestupkových jednání výhodu nadhledu," uvedl kpt. Ing. Jan Frieser, MBA z Odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté dohlíželi i na provoz silnice u křižovatky Rádelský mlýn
Památka zesnulých byla pod dohledem policie
Policisté v Libereckém kraji kontrolovali autobusy a nákladní dopravu
Policisté kontrolují dodržování mimořádných a krizových opatření
Policisté se služebním autobusem opět odhalili několik hříšníků

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Žádosti o dotaci na obnovu památek je nutné podat do konce února
O Jizerskohorskou železnici budou znovu soutěžit dopravci
Jablonečtí řidiči přeparkujte, je třeba uklidit sníh
FOTO: Sněhový Krakonoš v Jilemnici je těsně před dokončením
Na zasněžené silnici v Desné se po smyku srazil s protijedoucím autem

Nejčtenější články

18.01.: V Jablonci už napadlo 83 cm sněhu. Lidé vyhazují sníh na uklizené ulice
19.01.: Majitel psa je v Jablonci vyšetřovaný pro ublížení na zdraví z nedbalosti
20.01.: Na zasněžené silnici v Desné se po smyku srazil s protijedoucím autem

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn