Reprezentační start se Adéle vydařil

06.10.2017 07:48:22 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Minulou sobotu odjelo družstvo České republiky žáků a žákyň do Varaždinu, kde se konalo mezistátní pětiutkání atletů Chorvatsko - Maďarsko - Slovensko - Slovinsko - Česko. V nominaci byla nejrychlejší žákyně mistrovství republiky Adéla Novotná z LIAZU Jablonec, která potvrdila svou vynikající formu.

Adéla Novotná zvítězila s přehledem v běhu na 100 metrů časem 12.33 a druhé vítězství vybojovala v běhu na 300 metrů, kde si zaběhla osobní rekord a časem 38.89 zůstala pouze 26 setin za českým rekordem. Pro družstvo tak vybojovala 22 bodů.

V kategorii žáků startoval jablonecký Jáchym Štancl ve skoku o tyči, kde obsadil čtvrté místo ve vyrovnaném osobním rekordu 380 . Oba jablonečtí závodníci pro družstvo ČR získali 29 bodů. Celkovým vítězem pětiutkání se stalo družstvo žáků a žákyň Maďarska , které v kategorii žáků skončilo druhé a v kategorii žákyň vyhrálo díky diskvalifikaci štafety 4x 100 metrů České republiky. Družstvo České republiky vyhrálo kategorii žáků a v žákyních bylo druhé.

Celkové pořadí družstev: 1. Maďarsko 436,5, 2. Česko 426, 3. Chorvatsko 264,5, 4. Slovensko 254,5, 5. Slovinsko 229,5.