Remízový úspěch jabloneckých házenkářů

16.05.2019 20:09:47 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Remízový úspěch jabloneckých házenkářů

Jablonečtí házenkáři vybojovali remízu v těžkém domácím střetnutí se Sokolem Libčice, který bojuje o první místo v tabulce 2. ligy.

ELP Jablonec - Sokol Libčice 25:25 (11:11)

Sobota v městské hale patřila házené, dopolední turnaj přípravek a minižáků, za účasti Liberce, Jičína, Náchoda a domácích, představil více než 100 nadějí tohoto sportu. Slavnostního zahájení se ujal jablonecký náměstek pro ekonomiku Štěpán Matek. Po turnaji žactva, nastoupili k vítěznému utkání jablonečtí dorostenci, kteří porazili Loko Vršovice, poté od 17.00 vybojovalo důležitý bod jablonecké áčko v boji s Libčicemi a nakonec se představilo i jablonecké béčko v derby se Železným Brodem, které sice prohrálo, ale podařený „Den s házenou" to narušit nemohlo.

Samotný zápas byl vyrovnaný, Libčice dobrou obranou likvidovaly útočné nájezdy jabloneckých a trestali sebemenší chybičky domácích. Hostující Hora to ovšem s obranou za stavu 4:9 přehnal a za velmi tvrdý faul na Krčku dostal přímou červenou. Jablonečtí též přidali v obraně, konečně se začali prosazovat z rychlých přechodů. Jabloneckým se podařilo dohnat ztrátu za poslední tři minuty, kdy ve 27. minutě první půle prohrávali 7:11 a podařilo se jim srovnat na 11:11. Do druhé půle ovšem opět lépe vstoupili hosté a získali zpět 3 brankové vedení během chvilky. Zkušený Standa Svoboda vzal na sebe zodpovědnost a čtyřmi brankami v řadě poslal Jablonecké zpět do vedení 15:14. Poté se obě družstva již střídaly ve vedení a ani jeden z týmů nezískal větší náskok. Škoda posledních minut, kdy nejdříve domácí v rychlém přechodu vytvořili úplně zbytečnou chybu a ve 30. minutě Svoboda orazítkoval pouze břevno.

Sestava a branky: Hlinka - P. Trejbal 8, S.Svoboda 7, Říha 3, Šatava 2, Krčka 1, T. Svoboda 1, Smrček 1, R. Hlinka 1, Novotný 1, Žák, Jandera, D. Trejbal, Radosta.

Hodnocení utkání: Libčice jsou velmi zkušený a sehraný tým, který má výborné individuality, právem bojují o první místo, takže bod je pro nás asi zisk, ale kdybychom v určitých situacích byli trošku chytřejší tak jsme mohli mít 2 body, jinak se celý „den s házenou" povedl a chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na jeho průběhu, teď áčko čeká poslední utkání sezóny, derby v Liberci v sobotu od 17.00, přímý souboj o 9. místo v tabulce.

Zápas B týmu:

ELP Jablonec B - Železný Brod  17:32 (9:15) 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
Derby v Liberci pro jablonecké házenkáře

Nejčtenější články

22.05.: ZŠ Pasířská Jablonec shání finance na účast v celostátním finále štafet
22.05.: Obrazem: In line závody v rámci seriálu PBT 2019 v Tanvaldě
23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn