Rekonstrukce a dostavba lůžkového hospice se v Liberci rozbíhá naplno

05.08.2014 19:12:56 | Autor: Markéta Dědková | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Rekonstrukce a dostavba lůžkového hospice se v Liberci rozbíhá naplno

V areálu bývalého kojeneckého ústavu v ulici U Sirotčince v Liberci se v úterý dopoledne konala tisková konference u příležitosti zahájení rekonstrukce a dostavby lůžkového hospice.

Zúčastnili se jí hejtman Libereckého kraje Martin Půta, člen rady kraje pověřený řízením resortu sociálních věcí Petr Tulpa, primátorka statutárního města Liberec Martina Rosenbergová, ředitelka Hospicové péče sv. Zdislavy Taťána Janoušková a jednatel společnosti CL-EVANS s.r.o. Josef Láf.

Zhotovitelská firma, CL-EVANS s.r.o., se kterou za Liberecký kraj podepsal hejtman Martin Půta smlouvu 18. července 2014, přestavbu budovy provede za 93 897 821 Kč včetně DPH. Původní odhad projektantů byl 140 milionů Kč. Staveniště bylo firmě předáno v pondělí 21. července 2014. V současné době probíhají vyklízecí práce a bourání uvnitř hlavní budovy.

„Výstavbu lůžkového hospice připravoval Liberecký kraj od roku 2009. Jedním z bodů našeho programu pro krajské volby bylo dokončení jeho projektové přípravy včetně zajištění financování. To jsme splnili již v loňském roce. Stavba bude financována z Integrovaného plánu rozvoje města Liberec. V soutěži na dodavatele se navíc podařilo výrazně snížit cenu. Poprvé jsme se rozhodli, že si na tuto stavbu najmeme ještě dodatečný pravidelný dozor tak, aby i za sníženou cenu byla zajištěna velmi dobrá kvalita díla a stavba provedena plně v souladu s projektovou dokumentací," uvedl hejtman Martin Půta s tím, že věří, že se příští rok v červnu lůžkový hospic pro Liberecký kraj slavnostně otevře.

Budovu sirotčince postavenou na přelomu 19. a 20. století a přilehlé pozemky v hodnotě 23 mil. Kč věnovalo kraji statuární město Liberec. „Když lidé přicházejí na svět, jsou obklopeni láskou a péčí. Stejnou péčí a láskou by měli být obklopeni, když odcházejí. Přitom narození a smrt jsou si podobné, oba jsou to kroky do neznáma. Při každé příležitosti jsme slýchali, jak lidem lůžkový hospic chybí. Těší mne, že se ve spolupráci s Libereckým krajem podařilo dotáhnout myšlenku lůžkového hospice do konce, a že se již začíná stavět," řekla primátorka Liberce Martina Rosenbergová. „Město se snažilo realizaci co nejvíc pomoci. Nebýt třetí výzvy Integrovaného plánu rozvoje města, hospic by ale nejspíš vůbec nebyl," připomněla ještě primátorka.

Také člen rady kraje pověřený řízením resortu sociálních věcí Petr Tulpa začínající práce okomentoval. „Mám radost, že se rekonstrukce a dostavba lůžkového hospice rozběhla a doufám, že se v jejím průběhu neobjeví žádné problémy. Určitě je pozitivní, že už nebudeme jedním ze dvou krajů, který toto potřebné zařízení ještě nemá," sdělil radní Petr Tulpa.

Po dokončení rekonstrukce objektu a dostavbě dvou křídel, bude mít hospic kapacitu 28 lůžek pro nevyléčitelně nemocné. Lůžka budou rozmístěna ve dvou podlažích, v přízemí bude kuchyň, šatna a prádelna. „Budova bývalého kojeneckého ústavu se nám pro lůžkový hospic líbila od začátku, a to nejen svou historií, ale i dostupností. Navíc v areálu je krásná kaple, kterou chceme zachovat. V současné době se již připravujeme na provoz v roce 2015, školíme a posíláme na stáže zdravotní sestry, lékaře i další zaměstnance," doplnila ředitelka Hospicové péče sv. Zdislavy Taťána Janoušková.

Projekt Lůžkový hospic v Libereckém kraji vedený v Regionálním operačním programu NUTS II Severovýchod pod registračním číslem CZ.1.13/2.1.00/27.01332, bude spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Začínají stavět lůžkový hospic pro Liberecký kraj

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pět lékáren v našem kraji bude mít opět otevřeno i v neděli

Vláda České republiky zakázala nedělní prodej v maloobchodech. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno 5 lékařských pohotovostí. Jedna provozovna v Liberci, dvě v České Lípě a po jedné v Turnově i Jablonci nad Nisou. V sousedních krajích budou otevřeny lékárny ve městech Mladá Boleslav, Jičín a Vrchlabí. Tento přehled platí pro neděli 29. listopadu 2020.

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ Téměř 12 milionů návštěvníků se ročně vystřídá v Krkonošském národním parku, a letos to bude ještě více. Na strážce přírody jsou tak kladeny stále vyšší nároky, protože ne všichni návštěvníci se chovají tak, jak by měli. Nadace ČEZ Správě KRNAP přispěla částkou 455 500 korun na zajištění mobility strážní služby a částkou 302 500 korun na vybavení informační a strážní služby. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Advent, Vánoce a Silvestr, jak předejdeme nebezpečí
Krkonošský výlet nabídne výhledy, lezení ve stromech i závody motokár
Jízdou v protisměru u Turnova ohrozil 13 aut, nyní mu hrozí vězení
V Jablonci se komunitně plánuje jedenáct let
Zasněžené Benecko objektivem Zdeňka Horáka

Nejčtenější články

27.11.: Provoz v dolním centru Jablonce je už obnovený
25.11.: Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
26.11.: Řidička nedala v Jablonci U Přehrady přednost v jízdě a došlo ke střetu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn