Recitál Báry Basikové navodil intimní atmosféru

09.12.2016 17:41:54 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Recitál Báry Basikové navodil intimní atmosféru

Benefiční koncert Báry Basikové, který pořádala Nadace Preciosa ve spolupráci s Městským divadlem v Jablonci, přinesl kromě výtěžku pro potřebné, i nečekaně komorní, intimní a duchovní atmosféru. Právě ta se k adventu váže a mnozí z nás ji v předvánočním stresu hledají jen těžce.

Začátek koncertu patřil jabloneckému DPS Vrabčáci, kteří pod vedením Mgr. Pavla Žura, zazpívali pásmo písní a sklidili nadšené ovace.

Jeviště se rozeznělo potleskem i po krátkém úvodním slovu zástupců Nadace Preciosa. Ti popsali svoji činnost a uvedli konkrétní případy, jak s vybranými penězi nadace nakládá. Na dobročinné účely poputuje i výtěžek z koncertu a z prodeje andělíčků, které byly k dostání ve foyer divadla.

A pak už přítomní rozburáceli divadlo při příchodu zpěvačky, která patří mezi stálice ve špičce naší populární hudby, Báry Basikové. Jelikož repertoár zpěvačky byl laděn duchovně, přizpůsobila tomu Bára i svoji vizáž. V dokonale padnoucích šatech a s rozpuštěnými vlasy působila křehce, až étericky. A stejně tak vnímali přítomní celý večer.

Krásný jasný hlas a procítěný projev je u Báry Basikové samozřejmostí, tentokrát byl doplněn o předvánoční atmosféru a společné vystoupení s dětmi a lidé v sále nevěděli chvílemi, jestli si mají dřív otírat oči, nebo aplaudovat. Jak zpěvačka prozradila, počítá jablonecký DPS Vrabčáci k tomu nejlepšímu, co zná. „Spolupracuji s různými sbory, po celé republice, ale Vrabčáci jsou Top. Určitě je to nejen nadáním dětí, ale i dobrým vedením," vysekla Bára poklonu sbormistru Pavlu Žurovi.

Závěr akce patřil společnému zpívání koled, do něhož se zapojilo i publikum. A když ještě jako třešničku na dortu Bára přidala píseň z muzikálu Kleopatra - Teď královnou jsem já a Vrabčáci se připojili, leskly se už oči i mužské části publika.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vrabčáci pomohli Domovu Svaté rodiny
Petr Bende pokřtil v jabloneckém divadle CD, kmotrem byl Samson Lenk
Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku
Program Městského divadla Jablonec v prosinci
Společně nejen na jevišti i s Evou Pilarovou

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
FOTO: Koncert Hradišťanu zahájil Sedmihorské léto 2020
Gratias Tibi Ago za záchranu lidského života převzal Jan Pňakovič
Liberecký kraj posílil turistické vlaky z Liberce a Turnova na Malou Skálu
Léto roztančilo jablonecké Eurocentrum podvaadvacáté

Nejčtenější články

07.07.: V Jablonci se bude konat premiérový Farský trh
06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
08.07.: Turnaj O pojizerský štít úspěšně skončil

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn