Rázná facka v přípravě a Kubistova tragédie

04.07.2019 14:32:19 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Rázná facka v přípravě a Kubistova tragédie

Letní příprava fotbalistů Jablonce vrcholí na rakouském soustředění a v době, kdy se tým má herně vylaďovat, přišly dvě porážky ve dvou zápasech při skóre 0:6! 

Arminia Bielefeld - FK Jablonec 4:0 (2:0)

Proti týmu slavného jména, který ovšem už dnes v Bundeslize není, ale patří k průměrným celkům II. bundesligy, poslal trenér Rada do utkání tyto hráče:

FK Jablonec: Hanuš - Holík, Kubista (46. Hübschman), Břečka, Krob (71. Peřina) - Považanec (79. Černák) - Jovović (25. Pilík), Kratochvíl (86. D. Breda), Fábry (46. Chramosta), Sýkora (46. Matoušek) - Doležal (71. Pleštil).

Jak to říkal Kutuzov o staré pravdě, že těžko na cvičišti, lehko na bojišti! To by mohlo platit i pro jablonecké fotbalisty léta 2019, ale s jedním velkým ALE!

Ve 26. minutě se zranil Vojta Kubista, a pokud se potvrdí prvotní zprávy, bude to na dlouho. Další stoper Jugas se také léčí doma, a tak obrana je hodně v nedbalkách. Z vlastních zdrojů, zdá se, situace neřešitelná. Průběh zápasy kopíroval jaro, opět hodně fotbalových nebožtíků a málo fotbalových kameníků, řekl bych s klasikem. Taková ta hra nehra, pole dobré a obstojné, ale kolem obou trestných území na hranici katastrofy. Tým je nesehraný, což po tolika změnách je očekávatelné, navíc proti minulosti je i uprostřed pole mužstvo méně „dravé."

Tomáš Pilík je svými schopnostmi slušným fotbalistou, ale v jablonecké sestavě je krokem zpět. Uprostřed pole ani Kratochvíl a už vůbec ne Považanec nejsou také žádnými dravci, hrát fotbal umí, to ano, ale dneska se hraje trochu jinak. Rychlostně i agresivně. Asi tak, jak to ukázali v posledních dvou zápasech Rumuni a ještě výrazněji teď Němci. Žádné mazlení a kouzlení uprostřed pole, minimum přihrávek dozadu či do stran o to více sprintových náběhů dopředu. Ale to při systému na jednoho Doležala jaksi nejde a mužstvu takový fotbal jakoby „odešel."

Loňské Radovo jaro bylo skvělé, dodnes nechápu, proč trenér od toho upustil. Dneska i druholigové bundesligové týmy jako Bielefeld hrají ne na jednoho, ale na tři útočné dravce, pro které je dát gól jaksi součástí normálu. Pokud se Radovi neprosadí Doležal, je zle. Ale ani loňský nejlepší střelec Doležal (15 gólů) víc šancí nepromění, než promění a střelecká pomoc zleva, zprava i zezadu žádná! To by tam prostě museli hrát jiní hráči, snad host Matoušek by to mohl plnit, ale až si v Jablonci herně zvykne. Když mu to tak skvěle šlo v Příbrami se Slepičkou, proč by mu to nemělo jít s Doležalem. Ale bude to zřejmě chtít více času.

Arminia si góly rozdělila na dva poločasy rovnoměrně. Hrála tak, jak by měl hrát Jablonec, zvláště když si říká evropský.

Co teď čeká na trenéra Radu? Především s prezidentem přivést stopera, a to stopera Hovorkových parametrů, tím nemyslím jeho výšku. Hostující hráči určitě pomohou, ale jablonecký fotbal by měl být jinde, než aby spoléhal na hostující hráče v takové míře. A trenér by měl daleko intenzivněji pracovat s mladými. Takový Pleštil v přípravě ve svých štěcích vypadal určitě lépe rychlostně, herním pojetím i důrazem, než mnozí jeho spoluhráči. Stojí za to s ním pracovat, i když než se z něj stane ligový hráč, tak to bude chtít hodně trpělivosti, hlavně od trenéra. A zatím největší dlouhodobá slabina: v sestavě Jablonce je příliš mnoho svátečních střelců, a to je velká brzda.

Je škoda, že po jarním herním nicnedělání se teprve nyní rozehrávají třeba Fábry či Chramosta, na jaře byla spousta času si s nimi pohrát, teď ten čas už není.

Za Arminii stříleli: 8. Staude, 16. Vogisammer, 53. vlastní, v té době stoper Považanec, 78. Yabo. Nejhorší je, že ten výsledek odpovídá realitě.

Po utkání hodnotil zápas trenér Rada pro klubový web takto: „Je to hodně tvrdá porážka. Jsme přípravě, ale to nemění nic na tom, že bychom neměli takhle vysoko prohrát. Výsledek mrzí. Ale na prvním místě mě štve, že se nám znova zranil Kubista. Podle doktora to vypadá na křížové vazy. Domů nám odcestoval i zraněný Jugas, takže jsme tu zůstali prakticky s jedním stoperem, což je Břečka. Teď musíme řešit tyhle nepříjemné personální věci. Zápas jako takový si musíme rozebrat. Nevstoupili jsme do něj špatně, měli jsme dvě šance, jenže vzápětí inkasujeme branku, druhý dostaneme gól roku a třetí si dáme sami. Celkově jsme ale tahali za kratší konec. Rozebereme si to. Musíme se zkonsolidovat, měli bychom si říct, že takhle to nejde."

Poslední zápas před ligovým startem čeká na jeho svěřence v sobotu, to se utká v Rakousku od 15.30 s Rapidem Vídeň.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zasloužená porážka fotbalistů FK Jablonec s Rumuny
Čtyři góly v pařáku
100 let fotbalu v Chlumci nad Cidlinou – pouze jeden gól
Třígólové vykročení fotbalistů Jablonce
FK Jablonec pojede do Arménie či Severní Makedonie
Fotbalový Jablonec: Úspěch a reklama pro město jako hrom

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Letní turistické autobusy Český ráj

Již 22. sezonu mají návštěvníci Českého ráje od května do září možnost využívat letní turistické autobusy. Ty se letos rozjedou na osmi linkách. „Návštěvníkům bychom určitě doporučili, aby autobusy upřednostňovali před individuální dopravou a vyhnuli se tak přetrvávajícím problémům s parkováním v nejzatíženějších místech regionu," apeluje Lucie Podařilová ze Sdružení Český ráj. Jízdní řády turistických autobusů najdou zájemci v samostatných letácích (kapesní jízdní řády), na plakátech a v turistických novinách. Turistické autobusy Český ráj jsou projektem Mikroregionu Český ráj ve spolupráci s městy a obcemi turistického regionu. Sdružení Český ráj zajišťuje propagaci projektu. Provoz autobusů je podpořen finančními prostředky Královéhradeckého a Libereckého kraje.

Projekt Objevuj památky má program Třetí za polovic, sedmá zdarma

Nový program Třetí za polovic, sedmá zdarma je součástí celorepublikového projektu Objevuj památky. Na vybraných památkách, které se do programu zapojily, můžete čerpat výše uvedené slevy a zároveň se zapojit do slosování o hodnotné ceny, mezi kterými jsou i pobyty v zámeckých či hradních areálech. Na Turnovsku jsou zapojeny hned čtyři objekty (hrad Valdštejn, Zámek Svijany, Synagoga Turnov a Dlaskův statek), další objekty jsou v Českém ráji a blízkém okolí. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Překvapení pod papírem. Návštěvu Českého ráje kazí výkaly po lesích
FOTO: Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2020 získalo sedm oceněných
První příspěvky z nově vytvořené rezervy Covid kultura
Horská služba zachraňovala turisty pod Frýdlantským cimbuřím
Havárie vodovodu uzavřela Arbesovu ulici v Jablonci

Nejčtenější články

18.06.: Bohuš Matuš sundal šátek a ukázal, že Slavíka získal právem
19.06.: Oprava plynovodu si vyžádá razantní omezení dopravy v Jablonci
18.06.: Méně vyhodíš, méně zaplatíš, vyzývá k třídění jablonecký magistrát

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn