Řady profesionálních hasičů opustil po dlouholeté službě Jan Semerádt

02.04.2020 09:55:37 | Autor: pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Řady profesionálních hasičů opustil po dlouholeté službě Jan Semerádt

Na hasičské stanici v Liberci odsloužil v úterý 31. března svou poslední směnu podprap. Jan Semerádt, který nastoupil k Hasičskému záchrannému sboru, tehdy ještě okresu Liberec, 1. července 1996 na stanici do Raspenavy. Aby pochopil, kam jej srdce táhne, strávil službu vlasti v letech 1999 až 2001 i ve prospěch Policie ČR v Liberci a následně se v srpnu 2001 vrátil na dalších téměř 20 let zpět k Hasičskému záchrannému sboru Libereckého kraje.

Za svou profesní dráhu prošel pozicemi hasič, hasič - strojník, i zástupce velitele. Sbor opouští z pozice instruktora lezeckého družstva pro práci ve výšce a nad volnou hloubkou směny A stanice Liberec. V průběhu služby se podílel, mimo jiné, na řešení řady mimořádných událostí značného rozsahu, a to i takových, které značným způsobem ovlivnily život v jeho bydlišti a jeho rodiny samotné - bleskové povodně na Smědé v srpnu 2010.

Rozloučení s Janem Semerádtem na liberecké stanici<br />Autor: HZS Libereckého kraje, Jaromír Mottl „Honza pochází z hasičské rodiny a není proto divu, že je zároveň aktivním členem jednotky sboru dobrovolných hasičů v místě svého bydliště a dobrovolným záchranářem Horské služby Jizerské hory. Honza Semerádt během své služby vzorně reprezentoval Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje v TFA. Od roku 2012 je považován v souvislosti s výstupem do 83. patra Sydney Tower v Austrálii za nejrychlejšího hasiče světa," připomněla tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Lucie Hložková.

Jan Semerádt byl za svou dlouholetou službu oceněn. Je nositelem věrnostní medaile HZS ČR Za věrnost II. stupně, kterou jsou oceňováni příslušníci HZS ČR za dvacet a více let příkladné služby. Ani po odchodu od sboru na pomoc druhým nezanevře a pomáhat bude i nadále. Nově bude ve službách horské služby.

„Honzovi přejeme v novém angažmá mnoho úspěchů, pevné zdraví a neutuchající životní energii, která ho prozatím vždy provázela," dodala Lucie Hložková.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Někteří hasiči nastoupili v závěru roku na svou poslední směnu
Hasičům z Libereckého kraje předávali medaile Za věrnost

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v červnu
Na vodě jezděte jen na zelenou. Zachráníte ryby i mihule
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
04.06.: Obrazem: Fotbalová rozlučka Jozefa Kadlice v Tanvaldě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn