Radova spokojenost s derby? Má jiné vidění fotbalu

21.10.2019 19:25:25 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Radova spokojenost s derby? Má jiné vidění fotbalu

Začnu zostra. Vinou trenérů Rady a Hoftycha to byl v první půli naprostý propadák. Jablonecký trenér si už vybojoval novou přezdívku: ne „plukovník" ale „pan opatrný." Tentokrát mu šel na ruku trenér Hoftych, postavil na liberecké poměry velice defenzivní sestavu a svého rivala tak v tomto směru snad i předčil.

První půle byla nekoukatelná, jabloneckému týmu vyhovovala defenzivní, pomalá a málo důrazná hra Slovanu, a pokud něco využil, tak vyšší technickou úroveň svých hráčů. U všeho pak byl nakonec Sýkora: jako nejmenší hráč ve vápně po standardce hlavou překonal Nguyena, potom se chybou přičinil o liberecké srovnání na 1:1 a nakonec opět byl u akce, po které skvěle uvolnil Kratochvíla, a ten ve skluzu poslal záhy po libereckém vyrovnání svůj tým do vedení.

A pak nastala změna v přístupu obou koučů: ten první, domácí, samozřejmě nechtěl prohrát a chtěl hrát více dopředu. Poslal na hřiště technického dnes již slávistu Oskara a hra se úplně otočila. Ten druhý, jablonecký, chtěl asi výsledek držet, proto místo útočného Jovoviče přišel na hřišti defenzivní Kubista, později pak Pilík a ten nakonec mohl zápas rozhodnout. On když má čas a nemusí sprintovat, tak umí vypálit, vypálil, těsně vedle, škoda. A tak závěr patřil Slovanu, hrálo se povětšinou na jablonecké půli, a kdyby se Potočný nenechal trošku postrčit malým Sýkorou, z jasné šance to v prodloužení mohly být všechny body pro Liberec. Nejsem nadšený, když vidím, že jablonecký tým má rozhodně větší potenciál, než aby s některými pomalíky na čele s Považancem hrál fotbal, který se už v Evropě nehraje desetiletí.

Nejsem nadšený, když trenér Rada je s první půlí spokojen. Proboha s čím? Nejsem nadšený, když zdůrazňuje, jak silný soupeř je Liberec. Liberec tentokrát vůbec nerafal, ohromně chyběl Breite, taky provokatér a bleskurychlé křídlo Malinský přišel na hřiště pozdě, Potočný nebyl ve své střelecké pohodě, takže suma sumárum Liberec ani zdaleka nepřipomínal ten tradiční Liberec, kdy jablonečtí hráči museli nadskakovat už v chodbě při cestě na hrací plochu. A s tím jsem spokojen?

Budu se do omrzení opakovat, že při absenci Matouška nechat stále hnít na lavičce Chramostu, to už volá po psychiatrovi, ať se na mě trenér nezlobí. Boleslav nám už utekla na třetí místo s bodovým náskokem, hraje poctivě na dva útočníky Mešanoviče s Komličenkem. Proč proboha chybí odvaha Jablonci? Chce hrát v první šestce s tím, že se ligou místo prosprintuje prochodí ? Vždyť z toho místy bolí oči. Nechci srovnávat nesrovnatelné, ale pohybově se mi momentálně líbí víc i jablonecké béčko.

Po delším čase jsem se vypravil na dorost, zápas béčka dorostu se Sokolovem se mi ohromně líbil, nasazením, bojovností, snahou hrát neustále vpřed. Je mi líto Doležala, ten při tomto složení mužstva už vypadl ze širší nominace nároďáku, vždyť si v utkání prakticky nekopne a těch centrů, které ho „najdou", je při kvalitnějším hlídání ze strany obou soupeřových stoperů čím dál tím méně. V Liberci ani jeden. Ono se říká, že trenéři mají v oblibě způsob hry, který sami hráli. Když byli beci, tak se hlavně brání, když útočníci, tak se více útočí. Je to klišé, které neodpovídá stoprocentně tomu, co v lize vidím, zato vidím, že Rada naučil Jovoviče poctivě bránit, to fakt neuměl, zato „Jovo" přestal řádit v útoku jako v dobách, kdy přišel. Odpověz si fando sám, co je lepší. Podle mě to, aby zůstal takovým, jakým byl a k tomu se naučil bránit, to by byl ideál.

Jablonec prošel v létě velkou hráčskou transfúzí a je škoda, že asi platily více peníze než typologie, kterou tým potřebuje. Poslední výstřelek? Hämmälainen. Po té masivní propagaci na webovce klubu, kdy každý čekal zázraky, si ještě nekopl. Proboha, který agent zase Míru ukecal? A tak stále může stabilně v záloze nastupovat chodící fotbalista, který jako záložník je v televizním přenosu u míče za poločas čtyřikrát. Záložník!!! Všiml si toho trenér?

Televizní komentátor se podivoval, že na Podještědské derby přišlo „jen" pět a půl tisíce diváků. Ruku na srdce, to poslední derby bylo bohužel stejně nekoukatelné, jako to padesátédruhé v sobotu. V Liberci je teď jedničkou hokej, kam chodí mnohem víc diváků. A kdo měl možnost srovnání, tak se prostě divit nemůže.

Liga pro Jablonec pokračuje v pátek, kdy v 18. hodin začne zápas s Teplicemi, potom čekají dva soupeři ode dna tabulky, Opava a Karviná. Spokojený budu, když tým, co chce hrát v první šestce z těchto zápasů ukope devět bodů. Bez odvahy to ale nepůjde.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Derby dělilo body, ale první půle nenadchla
Stáhli kalhoty daleko před brodem…
Štěstí vždy přeje odvážnému…
Dlouho si z nás dělali legraci a málem…
Jak je dobré míti Matouška…
Obrazem: FK Jablonec - SK Sigma Olomouc 2:2

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dar města Jablonec pro Červený kříž

Jablonečtí zastupitelé odsouhlasili dar místnímu oblastnímu spolku ČČK. Město Červenému kříži daruje ze svého vozového parku automobil Škoda Fabia Hatchback. „S Červeným křížem spolupracujeme dlouhodobě a naše spolupráce se ještě podstatně zintenzivnila nyní v době pandemie, kdy ČČK zajišťuje řadu činností pro občany města," řekl primátor Jiří Čeřovský s tím, že v současné době mimo jiné připravuje ČČK další pracovníky na výpomoc v pečovatelské službě. „Automobil potřebuje Červený kříž, aby jeho členové byli mobilní a mohli operativně převážet materiál," vysvětlil primátor. Žádost o pomoc sdělila ředitelka ČČK Kateřina Havlová na jednání stálé pracovní skupiny jabloneckého krizového štábu.

Informace z MMN obcím a veřejnosti

Dopisem obcím a veřejnosti se snaží uvést na pravou míru informace o situaci v jilemnické a semilské nemocnici MUDr. Jiří Kalenský, předseda představenstva MMN, a.s. Celé znění otevřeného dopisu čtěte na našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie pátrá po totožnosti muže. Odcizil peníze ve směnárně v Liberci
Máte už přezuto na zimní pneumatiky?
Mistr košíkář nesmí postrádat zručnost ani fantazii
V září probíhala kampaň na zviditelnění neslyšících Deafember
Upravené jízdní řády budou platit v Jablonci od pondělí 26. října

Nejčtenější články

23.10.: V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích
23.10.: Městskou policii Jablonec povede dosavadní zástupce ředitele
23.10.: VIDEO: Kruhový objezd na Ostrém rohu v Jablonci je plně průjezdný

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn