Rada města Jablonec schválila desítku finančních darů, jeden zamítla

12.03.2019 15:25:35 | Autor: jh, pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Rada města Jablonec schválila desítku finančních darů, jeden zamítla

Osvěta a poradenství v souvislosti s Downovým syndromem, kampaň na snižování nehodovosti cyklistů, halové Mistrovství ČR v atletice veteránů 2019, cesta pěveckého sboru Skřivánek do zahraničí nebo hasičská soutěž Jablonecká hala 2019. To jsou příklady akcí a projektů, které dostanou finanční dar z rozpočtu statutárního města Jablonec nad Nisou. Rada města na svém jednání 12. března 2019 schválila celkem deset žádostí o dar za 174 tisíc korun. Jednu žádost zamítla, a to pro pobočku Českého svazu bojovníků za svobodu.

„U schvalování darů z rozpočtu města zvažujeme několik hledisek. Akce a projekty musí nějakým způsobem propagovat Jablonec, nebo se konat pod záštitou města. Zároveň tak můžeme ocenit významné úspěchy a podporovat spolky v jejich činnosti," vysvětlil primátor Jablonce nad Nisou Milan Kroupa a dodal: „Spolkovou činnost vnímám jako nezbytnou součást života v našem městě, a proto považuji za důležité, aby město spolky podporovalo nejen morálně, ale také finančně."

Rada schválila poskytnutí sedmi darů v hodnotě dvaceti tisíc korun, a to Svazu tělesně postižených v ČR, Římskokatolické farnosti - děkanství Jablonec nad Nisou, SPMP ČR - pobočnému spolku Sekce Downův syndrom, SH ČMS - Okresnímu sdružení hasičů Jablonec nad Nisou, Dětskému pěveckému sboru Skřivánek, obecně prospěšné společnosti Bezpečně na silnicích a Muzeu obrněné techniky Smržovka na organizaci Jízdy válečných veteránů na Jablonecku. Osmnácti tisíci korunami město podpoří Sdružení veteránu ČAS, jedenáct tisíc obdrží SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Jablonecké Paseky a pět tisíc Sdružení válečných veteránů.

Příspěvek nedostane pobočka Českého svazu bojovníků za svobodu

Dar z rozpočtu města letos neobdrží jablonecká pobočka Českého svazu bojovníků za svobodu, která žádala o 10 tisíc korun na úhradu režijních nákladů spojených s činností svazu. „Vzhledem k tomu, že byl před časem hlavní představitel svazu v Jablonci nad Nisou pan Radkovič odsouzen za pomluvu, kdy měl nazvat učitele jabloneckého gymnázia neonacistou a neohenlainovcem, považujeme za nutné, aby se město od takového jednání distancovalo," dodal primátor Kroupa.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Staročeské trhy v Turnově opět uctí mistry řemesel
I.B třída: Mistrovská Bělá oslavila titul osmigólovým nášupem Roztokám
Parní vlak pojede z Turnova na slavnosti do Rychnova
Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Noc kostelů proběhne i v Libereckém kraji

Nejčtenější články

23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
24.05.: Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
24.05.: Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn