Rada města Jablonec schválila desítku finančních darů, jeden zamítla

12.03.2019 15:25:35 | Autor: jh, pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Rada města Jablonec schválila desítku finančních darů, jeden zamítla

Osvěta a poradenství v souvislosti s Downovým syndromem, kampaň na snižování nehodovosti cyklistů, halové Mistrovství ČR v atletice veteránů 2019, cesta pěveckého sboru Skřivánek do zahraničí nebo hasičská soutěž Jablonecká hala 2019. To jsou příklady akcí a projektů, které dostanou finanční dar z rozpočtu statutárního města Jablonec nad Nisou. Rada města na svém jednání 12. března 2019 schválila celkem deset žádostí o dar za 174 tisíc korun. Jednu žádost zamítla, a to pro pobočku Českého svazu bojovníků za svobodu.

„U schvalování darů z rozpočtu města zvažujeme několik hledisek. Akce a projekty musí nějakým způsobem propagovat Jablonec, nebo se konat pod záštitou města. Zároveň tak můžeme ocenit významné úspěchy a podporovat spolky v jejich činnosti," vysvětlil primátor Jablonce nad Nisou Milan Kroupa a dodal: „Spolkovou činnost vnímám jako nezbytnou součást života v našem městě, a proto považuji za důležité, aby město spolky podporovalo nejen morálně, ale také finančně."

Rada schválila poskytnutí sedmi darů v hodnotě dvaceti tisíc korun, a to Svazu tělesně postižených v ČR, Římskokatolické farnosti - děkanství Jablonec nad Nisou, SPMP ČR - pobočnému spolku Sekce Downův syndrom, SH ČMS - Okresnímu sdružení hasičů Jablonec nad Nisou, Dětskému pěveckému sboru Skřivánek, obecně prospěšné společnosti Bezpečně na silnicích a Muzeu obrněné techniky Smržovka na organizaci Jízdy válečných veteránů na Jablonecku. Osmnácti tisíci korunami město podpoří Sdružení veteránu ČAS, jedenáct tisíc obdrží SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Jablonecké Paseky a pět tisíc Sdružení válečných veteránů.

Příspěvek nedostane pobočka Českého svazu bojovníků za svobodu

Dar z rozpočtu města letos neobdrží jablonecká pobočka Českého svazu bojovníků za svobodu, která žádala o 10 tisíc korun na úhradu režijních nákladů spojených s činností svazu. „Vzhledem k tomu, že byl před časem hlavní představitel svazu v Jablonci nad Nisou pan Radkovič odsouzen za pomluvu, kdy měl nazvat učitele jabloneckého gymnázia neonacistou a neohenlainovcem, považujeme za nutné, aby se město od takového jednání distancovalo," dodal primátor Kroupa.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fanoušci Slavie Praha se opět setkají ve Sportovním centru v Semilech

Odbor přátel SK Slavia Praha v Semilech pořádá v pondělí 25. března od 17 hodin pro fanoušky z okolí další besedu s vedením pražského klubu. Do restaurace ve Sportovním centru Semily by měl zavítat mluvčí klubu Michal Býček, trenér Slavie Jindřich Trpišovský nebo některý z jeho asistentů a také někdo z hráčů. Více podrobností

Liberecký kraj ocení pedagogické pracovníky

Ve středu 27. března 2019 se uskuteční v prostorách multimediálního sálu Libereckého kraje již 17. ročník oceňování pedagogických pracovníků škol a školských zařízení v regionu. Ocenění proběhne k příležitosti připomenutí Dne učitelů. Celkem se sešlo 31 nominací a Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost vybral 21 oceněných. Za šestnáct let trvání bylo oceněno již 330 pedagogů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na Odpoledne s Andersenem zvou do Desné
Páťáci ze ZŠ Liberecká Jablonec pokračují v projektu Abeceda peněz
Začala rekonstrukce v ambulantní části rehabilitace a fyzikální medicíny
Křišťálový glóbus za vítězství SP vybojovala i Ester Ledecká
Obrazem: Tradiční zakončení sezony ve skiareálu U Čápa

Nejčtenější články

23.03.: Těžce zraněného běžkaře z koryta Bílé Desné vyprostila horská služba
24.03.: Obrazem: Tradiční zakončení sezony ve skiareálu U Čápa
22.03.: V reprezentační přestávce se hrál přátelák s juniorkou Sparty

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

termodynamické a solární systémy pro ohřev teplé vody

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT