Rada kraje jednala o změnách v oborech středních škol

08.11.2015 11:35:42 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Rada kraje jednala o změnách v oborech středních škol

Zápisy nových oborů středního vzdělávání a úpravy kapacit stávajících oborů projednala na svém jednání 3. listopadu Rada Libereckého kraje. Projednané návrhy vzešly od ředitelů středních škol, které kraj zřizuje. Pokud změny schválí ministerstvo školství, odrazí se již v následujícím přijímacím řízení pro školní rok 2016/2017.

„Rada kraje při rozhodování vycházela především z potřeb trhu práce, uplatnitelnosti absolventů a také souladu žádostí s Dlouhodobým záměrem vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy Libereckého kraje. Změny se promítnou do celého kraje," řekla krajská radní pro školství Alena Losová.

Střední zdravotnická škola v Liberci bude moci přijmout vyšší počet uchazečů o studium oboru Ošetřovatel, jehož kapacita se navýší z 50 na 70 žáků. Střední odborná škola Liberec v Jablonecké ulici nabídne od září 2016 žákům obor Zahradnická výroba. Tím změny v oborech ukončených výučním listem nekončí. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Česká Lípa bude moci přijmout více budoucích cukrářů a také žáků do oboru Lesnické práce.

Rada kraje také podpořila žádost Gymnázia U Balvanu Jablonec nad Nisou o zápis oboru šestiletého gymnázia zaměřeného na francouzštinu a přírodní vědy. Ten by měl doplnit současnou nabídku čtyřletého gymnázia. I o zápisu tohoto oboru však v konečném důsledku rozhodne Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pět lékáren v našem kraji bude mít opět otevřeno i v neděli

Vláda České republiky zakázala nedělní prodej v maloobchodech. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno 5 lékařských pohotovostí. Jedna provozovna v Liberci, dvě v České Lípě a po jedné v Turnově i Jablonci nad Nisou. V sousedních krajích budou otevřeny lékárny ve městech Mladá Boleslav, Jičín a Vrchlabí. Tento přehled platí pro neděli 29. listopadu 2020.

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ Téměř 12 milionů návštěvníků se ročně vystřídá v Krkonošském národním parku, a letos to bude ještě více. Na strážce přírody jsou tak kladeny stále vyšší nároky, protože ne všichni návštěvníci se chovají tak, jak by měli. Nadace ČEZ Správě KRNAP přispěla částkou 455 500 korun na zajištění mobility strážní služby a částkou 302 500 korun na vybavení informační a strážní služby. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Advent, Vánoce a Silvestr, jak předejdeme nebezpečí
Krkonošský výlet nabídne výhledy, lezení ve stromech i závody motokár
Jízdou v protisměru u Turnova ohrozil 13 aut, nyní mu hrozí vězení
V Jablonci se komunitně plánuje jedenáct let
Zasněžené Benecko objektivem Zdeňka Horáka

Nejčtenější články

27.11.: Provoz v dolním centru Jablonce je už obnovený
25.11.: Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
26.11.: Řidička nedala v Jablonci U Přehrady přednost v jízdě a došlo ke střetu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn