Rada do jara: co nejvíce vyhrávat

13.02.2020 12:22:44 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Rada do jara: co nejvíce vyhrávat

Na středeční tiskové konferenci na Střelnici před úvodním hvizdem Fortuna ligy se vousem ozdobený trenér Rada rozhovořil o přípravě, situaci v kádru i ambicích do jara.

„Naším cílem byla a zůstává účast v první ligové šestce. Půjdeme zápas od zápasu a v duchu známého hesla „porazíme každého, kdo se nechá" se do toho pustíme. Zimní příprava proběhla dobře, až na Kratochvíla a Matouška se nám vyhnula zranění, malou komplikací je současný návrat zimy, což určitě ovlivní kvalitu terénů i naše tréninkové možnosti."

A co úvod s Příbramí?

„Trochu nás straší zápas, který jsme sehráli v Příbrami (v srpnu Jablonec prohrál 0:4). Šlo asi o nejhorší zápas za mojí trenérskou kariéru. Od první do poslední minuty to bylo špatné. Chci věřit, že se něco podobného nebude opakovat. Každopádně, že bychom najednou přišli na hřiště a všechno nám šlo, jak si představujeme, to určitě ne. Budeme potřebovat trpělivost od hráčů i od fanoušků."

Zatímco loni v létě Pelta pustil kádru žilou, v zimě už to tak horké nebylo a pokud by Bečkovi nepřistála na stole atraktivní nabídka z Turecka, nikdo by neodešel. Dá se očekávat, že zadní řady budou hrát v tradičním složení. S prodlouženou smlouvou Vlasta Hrubý v bráně, zprava Holík, Jugas, Plechatý a Krob. Stopery bude jistit uzdravený Štěpánek. Při absenci Štěpánka vsadí Rada v záloze na zkušenost, protože trenérské krédo Radovi doporučuje, že „s mladými se moc hrát nedá".

A tak šance vykukuje pouze na Pleštila, který se prezentoval výrazným zlepšením, byť v průběhu podzimu přibrzděné zraněním. Na ostatní mladíky čeká béčko a možná nějaký občasný štěk. Vodičkovo béčko vede třetí ligu, což o určité kvalitě mladíků svědčí, ale fakt je, že pokud bude hrát áčko o ambice nahoře v tabulce, budou to mít s Radou těžké. Mě docela překvapilo, že si na Střelnici nevšimli, jak stabilní a rostoucí výkon předvádí v béčku odchovanec a syn slavného otce mladý Skuhravý a nebo třeba záložník Rozkovec. Oba už nejsou teenageři, ale pracovat by se s nimi určitě dalo.

Prodloužení hostování Sýkorovi

Oproti očekávání Slávie prodloužila hostování Sýkorovi. K tomu řekl trenér Rada: „Bojovali jsme o něj, měl jít někam do Polska. Angažmá ale padlo, pro nás je to jen dobře. Byl jsem rád za jeho prohlášení, že se chce vrátit do Jablonce a že mu chybí kabina. Toho si vážím."

A co zranění hráči?

„Matoušek odletěl ze soustředění předčasně. Věřím, že bude v co nejbližší době k dispozici, počítám tak do tří neděl... U svalového zranění nikdy nevíte, na první zápas ale nebude určitě. Už zmiňovaný Kratochvíl je po operaci třísla, šlo o rutinní zákrok. Prognózy vypadají dobře, se začátkem soutěže by se měl zapojit do tréninku. Měl s tříslem problémy už na podzim, rozhodli jsme se po konzultaci s lékaři pro zákrok. Zhruba za dva dny by měl začít individuálně trénovat. No a Pleštil... Měl menší zdravotní problémy, točila se mu hlava. Viróza. Neupozornil nás na to, ale zachytilo se to včas. Odehrál v zápase jen deset minut, pak jsme ho museli střídat. Měl dva dny volno, ale měl by se připojit zpátky k týmu."

Boj o druhou příčku?

V novinách se stále spekuluje o boji o stříbrnou příčku a uvádějí se jenom Plzeň a Sparta. Jak se na to díváte z jabloneckého pohledu?

„Pokud je šance, vždy se jí musíte pokusit využít a splnit. Může to ale dopadnout i obráceně, situace je vyrovnaná a odstupy v tabulce malé. Předsezonní cíle byly zůstat v nejlepší šestce, individuální cíle hráčů i moje by měli být co nejvyšší. Pokud je procento, že můžeme jít nahoru, budeme ho chtít živit. Zároveň však ctíme kvalitu soupeřů. Bylo by zbytečně, abychom se dívali na umístění. Chceme vyhrát co nejvíce zápasů, základ je být každopádně v nejlepší šestce."

V lize jste českým trenérským matadorem, pomýšlíte na to, že byste překonal nedávného jubilanta Uličného? Ten Vás označil za trenéra své krevní skupiny.

„Vážím si toho, vážně. Jsem rád, že se dožil takového věku, já se bohužel asi nedožiju. Gratuloval jsem mu k 70. narozeninám, vážím si ho jako trenéra, ale hlavně jako člověka. Je to úplně normální chlap. Měl teď velkou oslavu, 75 hostů, samé bývalé hráče. Trenérům kraluje oprávněně, v lize působil dlouho. Jsem rád, že mě bere mezi své kamarády, i když je starší. A já? Já už mety a cíle nemám."

Tomu se při vašem temperamentu věřit prostě nedá. Jak to cítíte opravdu?

„Soustředím se na to, aby byl mančaft dobře připravený. Rekordy jsem řešil dřív, už je to za mnou. Neorientuji se na ně, nejsou objektivní... Nic není objektivní, pokaždé jde o to, jestli jste někomu sympatický, nebo ne...

Takže útok na šestku a na Uličného. S Příbramí to bude Radův zápas č. 367, Uličný jich má 413. Takže jaro a potom ještě jedna sezona a je to.

Příbram je poslední dobou pro Jablonec velice nepříjemným soupeřem. V Lize u Litavky to byla čtyřka, v přípravě Jablonec inkasoval góly tři. V obou zápasech kralovala na hřišti příbramská rychlost, která naprosto dominovala. No a rychlost v jablonecké záloze, to bude asi ten hlavní oříšek, se kterým se bude Rada v soutěži prát. Nového Trávníka nemá, Považancovi se mnohy moc nechce, nebo se to tak z hlediště alespoň jeví, kapitán Hübschman ve svých 38 je sice obdivuhodný, ale.... Sám říkal, že letos v zimní přípravě si už musel občas trochu ulevit. Fin Hämäläinen, to stále zůstává velký otazník, protože hráč s jeho kariérou nemůže hrát stabilně v Jablonci? Na to by měli jablonečtí skauti odpovědět. Nebo se na jaře probudí ? Resumé? Bez Matouška to zřejmě bude zase „na jednoho" a bude se spoléhat na střelce Doležala s nejlepším střelcem přípravy Chramostou na lavici náhradníků.
Po ekonomické stránce hodnota týmu po loňském výprodeji prudce poklesla, což nyní dotvrdil Tomáš Břečka a tak v kádru nevidím hráče s kariérovým vzestupem a ti co ho mají, tak v Jablonci hostují. Proto bych čekal daleko větší důraz na práci s jabloneckým mládím, Skuhravého a Rozkovce jsem už jmenoval.

Trenér také zmínil fakt, který asi fandy trápí dlouhodobě...

„První zápas jara hrajeme v pondělí od 18 hodin. Chceme dělat fotbal pro lidi... Nevím, kolik jich v podobném počasí přijde. Hrací řád určuje televize, musíme to akceptovat. Mrzí mě to jen z pohledu fanoušků. Hráli jsme s Českými Budějovicemi také v blbém termínu a kolik přišlo lidí? 800, 1000? To je na první ligu málo."

Jinak klub připravil pro jaro některé novinky. Když už nepřišla do týmu nějaká výraznější posila, tak se alespoň do hlediště vrátí maskot - sova Jizerka. Pro diváky jsou připravené zlevněné permanentky, bude opět fungovat dětský koutek, a komu se nechce do kopce, ten si může zakoupit pro svého plechového miláčka parkovací místo na parkoviště u hlavního vchodu.

Shrnuto, sečteno, podtrženo. Čeká nás deset zápasů boje o účast v atraktivním umístění v tabulce Fortuna ligy a to mezi šesti nejlepšími. Potom přijde atraktivní baráž no a v dohledu je už i Euro. Tak hlavně aby to Dolimu střílelo a v širším kádru reprezentace ho to udrželo. To by byla skvělá tečka za další ligovou sezonou jabloneckého fotbalu.

JMÉNA PRO FOTBALOVÉ JARO:

Širší kádr FK Jablonec pro jarní část soutěže tvoří tito hráči:

brankáři: Vlasta Hrubý (ročník 1985), Jan Hanuš (1988) a Adam Richter (1998)

hráči do pole:
Tomáš Hübschman (1981), Jakub Jugas (1992), David Štěpánek (1997), Tomáš Pilík (1988), Jakub Považanec (1991), Jan Sýkora (1993), Miloš Kratochvíl (1996), Jiří Váňa (1996), Dominik Plechatý (1999), Kasper Hämäläinen (1986), Martin Doležal (1990), Jan Krob (1987) , David Macháček (2000), Rafael Acosta (1990), Jan Chramosta (1990), Libor Holík (1998), Jan Matoušek (1998), Dominik Pleštil (1999), Vladimír Jovovič (1994), Vojta Kubista (1993), Jaroslav Peřina (2000), Dominik Breda (1998), Oliver Velich (2001) Michal Černák (2003).

Nejvyššími borci v kádru jsou Jiří Váňa (197 cm), Vojta Kubista (192), nejmenšími jsou Jan Sýkora (171) a Rafael Acosta (170cm).

Realizační tým tvoří:

trenér Petr Rada, asistenti Zdeněk Klucký, Jiří Vágner a trenér gólmanů Michal Špit, dále vedoucí Petr Majer, fyzioterapeuti Zdeněk Novosad, Jiří Gvušč a Jaroslav Jisl, lékaři Petar Novák, Radek Fejgl a Dan Tichý, kustodem je Aleš Češek.

Změny v kádru: odešli Tomáš Břečka na přestup do SK Kasimpasa, Dávis Ikaunieks hostování do FC Fastav Zlín, Andrej Fábry (přestup do Dunajské Stredy), Andrej Tsurikov (ukončení smlouvy) Tomáš Čvančara (hostování Vyšehrad), Zoran Petrovič (hostování FC Iskra Danilovgrad.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Strahově si jablonečtí hoši zastříleli
Další příprava Jablonce: Výsledek lepší než hra
Trojka japonskému soupeři
VIDEO: Cesta ze severu Čech až do španělské Marbelly
Trestňák, penalta a body byly fuč
Jan Sýkora je opět v Jablonci
Defenzíva Jablonce stále skřípe
Chramosta pálil, Hrubý zachraňoval…
Střelnice hlásí další odchod…
FK Jablonec vstoupil do jara porážkou

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Další krok k rekonstrukci Ještědu. Vznikla architektonická studie obnovy
Obrazem: Fotbalová rozlučka Jozefa Kadlice v Tanvaldě
Turistické autobusy s přepravou kol jezdí v Českém ráji i v roce 2020
Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
Jablonecký běh do pohody trochu jinak

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
03.06.: Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
02.06.: V Městské galerii MY zahájí odloženou výstavu mladých krajinářů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn