Rada byl v klinči poločas, a málem jsme prohráli

12.11.2019 08:50:34 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Rada byl v klinči poločas, a málem jsme prohráli

Už v týdnu jsem se těšil na Spartu a dumal, jak to asi bude vypadat. První ránu jsem dostal ve chvíli, kdy jsem si přečetl jméno sudího - KRÁLOVEC. To je pro mě naprosto nedůvěryhodný a nevyzpytatelný rozhodčí a co je horší, schopný všeho. Druhou velkou neznámou bylo pro mě počínání a otazníky nad taktikou trenéra Rady, protože prostě jeho „osoby a obsazení" a následná hra je pro mě na hranici pochopitelnosti, možná i za ní.

Když tu hrála Slavia, bylo to na obranu, pomalu, opatrně, do stran, dozadu, malá domů. Výsledek? Nikoli ta pravá ořechová Slavia tu vyhrála 2:0. A budu tvrdit donekonečna, byla v Jablonci rozhodně k poražení. A teď jsem čekal co Rada proti Spartě. Poučí se? Vezme odvahu, nebo vsadí na svoji opatrnost patrnou v poslední době? „C" se ukázalo jako správným a bylo to pro mě velké zklamání. Když mi pípla sestava, hodinu před zápasem, tak jsem si byl jistý, že takhle vyhrát nelze.

První poločas mi dal za pravdu a cloumal se mnou vztek, když jsem viděl, jak na lavičce mrznou o třídu lepší hráči než ti, co jsou na place. Sparta mě mile překvapila, hrála rychle, dopředu a už ve 4. minutě vzala jabloneckým hochům veškeré iluze. Když si v 17. Frýdek obtočil kolem prstu Jovoviče a zvýšil na 2:0, čekal jsem debakl.

Po poločasové kávě jsem vstoupil na tribunu, a co nevidím: u půlky čekali střídající hráči Chramosta s Matouškem. Nevěděl jsem, jestli sním či bdím, Rada dřív než v 70. nestřídá. A protože tam nechal Doležala a odvolal nevýrazného Pilíka i Jovoviče, který mi připadal jak Alenka v říši divů, začala ofenzivní smršť a oba střídající hráči nakonec skóre srovnali. Matoušek křížnou bombou využil přihrávky mladého Sparťana Krejčího a skvěle hrající Sýkora naservíroval míč směrem ke Chramostovi, ten napodobil Ibrahimoviče a patičkou zaskočil všechny, hlavně pak Heču ve sparťanské bráně - 2:2.

Škoda, že se stejně jako Rada neprobudil i sudí Královec, měl řadu rozporuplných hvizdů, přiznám, že na obě strany, ale jeho čas přišel v poslední minutě, kdy využil drcnutí Doležala do Lischky, což jsou zákroky v soubojích po standardkách naprosto běžné a Jugasův gól hlavou na 3:2 neuznal. Sudí? Ne, režisér! Co horší, nepotřeboval ke svému stanovisku ani VAR a ukázal, kdo je na place pánem. Hnus milostivá, řekl si mnohý. Ale Královec nebyl sám, Proske popravil Liberec v Plzni, Pechanec těžce poškodil Teplice na Slávii, poškozeno bylo i Slovácko v Budějovicích. Pane předsedo komise sudích Chovanče, už by to konečně chtělo vzít klobouk, poděkovat a odejít se vyžívat na oblíbený golf a ne dělat stafáž podvodníkům, co tahají v českém fotbale za nitky. Čeho je moc, toho je příliš.

Vraťme se k Jablonci. Druhý poločas diváky nadchl. Mnozí si kladli otázku, proč to tak nešlo od začátku zápasu. Proč Rada tak rád používá fotbalový tlumič výkonu svých hráčů, proč je pořád v klinči s hráčem, který ho už několikrát doslova spasil. Nehrál zraněný kapitán Hübschman, jeho místo zaujal málo pracovitý Považanec a svého o dekádu staršího kolegu rozhodně pohybem nenahradil. Bylo to hlavně vidět ve chvílích, kdy se mužstvo nadechlo a spustilo proti Spartě skutečné fotbalové „tóčo". Ta druhá půle, to byl fotbal tak, jak má vypadat, prostě napětí, vzrušení, zábava. A to, že to byl jenom bod, jde rozhodně za trenérem a jeho tvrdohlavostí.

Ještě jedna věc: béčko trenéra Vodičky vyhrálo na hřišti posledních Brozan a je stále první ve své skupině ČFL. Skvělý úspěch s mladými kluky, bez pomoci fluktuantů z áčka. Nebylo by rozhodně ke škodě, kdyby uměl Rada dát „čuchnout" alespoň na minuty některým z mladíků, kteří jsou v jeho širším kádru? Teď panují velké oslavy osmdesátin trenéra Brücknera. Pozorně čtu názory a jeden je tam výrazný: měl nějakou slabinu? Měl - a ohromnou. Hrál svůj fotbal s dvanácti hráči, a když mu zestárli, neměl náhradu a fotbal šel do háje. Považuji za nutné na toto upozornit i při pohledu na jablonecký fotbal, byť se v tabulce pyšní umístěním na nádherném čtvrtém místě. I dnes je potřeba myslet na to, co bude zítra!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Utkání Fortuna ligy FK Jablonec - Sparta Praha
Tak snad už to Radovi došlo
Fotbalová Fortuna liga je v poločase!

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tip na výlet v našem kraji, tentokrát na Čertovy kameny u Josefova Dolu
Na led vyjedou jablonečtí hokejisté až v polovině srpna
Lidí s koronavirem v kraji aktuálně 96, v okrese Jablonec přibylo 6 osob
Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července
Hrad Valdštejn si připomíná rod Valdštejnů

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
11.07.: Lidí s koronavirem v kraji aktuálně 96, v okrese Jablonec přibylo 6 osob
09.07.: Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn